Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
Колонка редактораdonum auctorisПам’яті Марка Пилиповича Орзіха

Пам’яті Марка Пилиповича Орзіха

01.08.2016 / 16:23
3764
+A
-a

Пам’яті Марка Пилиповича Орзіха

Пішов із життя один із визначних правників України, один з великих представників старої одеської школи права, один з великих одеситів у юриспруденції Марко Пилипович Орзіх, а з ним - ціла епоха становлення конституційного права. Без нього стало набагато тісніше у розумінні ролі особистості у праві. Людина з Великої літери, яка ніколи не відходила від своїх переконань ні в юні роки, коли потрібно було йти на фронт, ні пізніше, коли втрачалось на відсутності офіційного визнання, проте доля віддячила і справедливою (можливо, не до кінця) оцінкою, і сотнями учнів, і науковою теорією конституціоналізму, розвинутою ним і послідовниками.

Юридичну освіту Орзіх здобув в Одеському державному університеті. Працював у прокуратурі, міліції, за сумісництвом викладав в Юридичному інституті, а згодом став старшим викладачем, доцентом, професором, завідувачем кафедрою. Одночасно обіймав посади заступника декана факультету, декана факультету університету та з часу заснування Одеської юридичної академії -  проректора з міжнародних зв'язків.

Коло його наукових інтересів - теорія права, політологія, державне управління та місцеве самоврядування, конституційне право. Свого часу започаткував власну наукову школу людського виміру права, був радником Комітету з правової політики Верховної Ради України, експертом Конституційного Суду України, членом Науково-консультативних рад Вищого адміністративного суду та Вищого господарського суду України, членом правління і експертом Фонду місцевого самоврядування при Президентові України, радником Одеського міського голови, віце-президентом Фонду сприяння розвитку культури народів Причорномор'я, заступником голови та юридичним консультантом Асоціації культурної українсько-китайської співдружності. Також М.П.Орзіх був експертом щодо проектів Конституцій СРСР та УРСР, Конституції України, виконував обов'язки експерта від України в Європейському суді з прав людини, офіційного представника держави у Комісії Ради Європи «За демократію через право» (Венеціанська комісія).

Марко Пилипович розумів важливість поєднання особистості і права, доклав чимало зусиль, щоб захистити обрану ним наукову позицію, захистив і проніс через життя. Редакція "Українського права" готувала програму за участі М. П. Орзіха, але не сталося. Проте його думки, його бачення права будуть присутніми і ми будемо до цього уважними, напевно запізно, але вже так... Глибокі співчуття родині та світлої і довгої пам'яті.

Павло Богуцький

Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика