Юридичний супровід бізнесу
Колонка редактораdonum auctorisПравове фарисейство

Правове фарисейство

11.04.2017 / 11:55
2501
+A
-a

Правове фарисейство

Правової святості в умовах сьогодення не існує, і поставлене з цього приводу питання позбавлене будь-якого сенсу. Попередні покоління теж не дають підстав для твердження про беззастережне слідування праву. Водночас, відхід від права – це відхід від Віри, моральність, праведність і законопослушність однакові у розумінні служінню Вірі і служінню праву. Отже, не має і не може бути серед земної гріховності тих, хто може віднести себе до правових праведників. Це – постулат людського буття. Інша річ – міра гріховності і міра протиправності, вони є різними. Проте існують заповіді. Кожна Віра по-своєму і водночас однаково визначає правову гріховність. Не красти, не вбивати – це не лише у конкретному, відповідному Святому Писанню сенсі. Це – більш широкий і більш жорсткий імператив людської поведінки. Гріховність передбачає спокутування гріхів і можливе прощення. Протиправність передбачає спокутування скоєного, покарання і можливе прощення.

Ніхто і ніколи у земному існуванні не може повною мірою розраховувати на відпущення гріхів після вчинення протиправних актів. Тобто покаяння, сповідь як акти звернення до Божого промислу вкрай необхідні, але не через звернення до людини, а через Віру і через звернення до Бога.

Що спостерігаємо сьогодні – лицемірне бажання і відкриту демонстрацію засвідчити про відданість праву, про активну боротьбу з порушеннями закону, про викриття тих, хто посягає на чуже, хто вбиває і нівечить, хто потонув у глибині наживи і перебуває у тій глибині. Насправді за демонстрацією цієї показної активності – фальш і правове лицемірство, які межують із цинічним ставленням як до Віри, так і до права. 

Фарисеї від права не розуміють сутності правового, не бажають сприймати приписи права для власної поведінки. Фарисеї від права продають його норми, торгують законом і, що жахливо і тяжко, галасують, у тому числі на майданах, про власну непідкупність, про протиправність інших, про злочини, які часто не мають ані доказів, ані осіб, а якщо і є особи, то попередньо визначені фарисеями та їхніми приспішниками. 

Фарисейство історично зазнало і зазнає краху у протистоянні з Вірою. Фарисеї позбулися своїх прихованих масок, що побачили усі, хто по-справжньому йшов до Бога. 

Фарисеї від права сьогодні демонструють свої приховані обличчя і лицемірно стверджують про відданість ідеям права, вбиваючи насправді віру у право і в ідеї, які несе у собі право. Не існує більш тяжкого гріха і правопорушення, ніж втілювати у життя гріховність і протиправність під виглядом святості, якої, на жаль, не існує.

Фарисейство від права необхідно викривати, долати спільними зусиллями і лише тоді можливості права стануть для нас більш зрозумілими та  доступними, а освячений Богом принцип верховенства права стане правилом нашого життя, якому будемо слідувати неуклінно.

Головний редактор Богуцький П. П.

Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика