КалендарРізне

Актуальні біоетичні питання: аборт, евтаназія, ґендерна ідеологія, трансплантація органів

747
+A
-a

Актуальні біоетичні питання: аборт, евтаназія, ґендерна ідеологія, трансплантація органів
23
січня
23.01.2018 / 18:30
м. Київ
Організатори заходу: Асоціація правників України

Асоціація правників України в рамках курсу лекцій «Право і духовність» запрошує взяти участь у лекції, присвяченій актуальним питанням біоетики: аборту, евтаназії, ґендерній ідеології та трансплантації органів.

Лектор:

  • Ігор Бойко, ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ, директор Школи біоетики УКУ, доктор морального богослов’я, кандидат філософських наук зі спеціальності «етика», викладач Українського католицького університету, член-кореспондент Папської академії «Pro vita».
Аборт: етична оцінка

Відповідно до визначення святого Папи Йоана Павла ІІ, «аборт, здійснений будь-яким способом, є свідомим і прямим убивством людської істоти між зачаттям і народженням, на початках її життя» (енцикліка Evangeliumvitae, 58). Навчання Церкви щодо аборту залишається незмінним з огляду на той факт, що людське життя є фундаментальною та недоторканною цінністю, згідно з п’ятою заповіддю Божою. Складні ситуації не змінюють моральної оцінки прямого аборту.

Етичні аспекти евтаназії

 «Евтаназія – це дія або бездіяльність, що за своєю природою чи наміром виконавця спричиняє смерть з метою зняти всі страждання» (енцикліка Evangeliumvitae, 65). Вчення Католицької Церкви щодо евтаназії опирається на принципі святості та недоторканності людського життя. Евтаназія (добровільна чи недобровільна, активна або пасивна) є вбивством або самогубством та прямим порушенням п’ятої Божої заповіді «Не вбий».

Ґендерна ідеологія: виклики та небезпеки для сучасного суспільства

Спустошливий вплив ґендерної ідеології на окрему людину, сім’ю та суспільство проявляється у руйнуванні фундаментальних основ людського, родинного, сімейного та суспільного життя. Основною метою ґендерної ідеології, яка є відверто дискримінаційною та позбавленою наукового підґрунтя, є поступова легалізація одностатевих партнерств та надання їм тих прав, якими володіють традиційні сімейні пари, сприяння поширенню таких практик, як штучні репродуктивні технології, донація яйцеклітин та сперми, сурогатне материнство.

Трансплантація органів: етичні аспекти

Прогрес у медицині, зокрема, у трансплантології, відкриває багато можливостей, дає надію на порятунок життя та повернення здоров’я для багатьох людей. Трансплантація органів (безкорисливе дарування) є дозволеною на підставі принципу солідарності та принципу милосердя. «Кожна практика, яка схиляється до комерціалізації людських органів або трактує їх як предмет обміну або продажу, є морально неприйнятною, оскільки «предметне» використання тіла є насильством над гідністю особи» (Giovanni Paolo II, Discorso ai partecipanti al XVIII Congresso Internazionale della TransplantationSociety. Roma 28.08.2000). Іншими умовами прийнятності трансплантації органів є добровільна згода донора та у випадку взяття органів від живої особи, не спричинення їй непомірної і непропорційної шкоди.

Для участі у заході попередня реєстрація обов'язкова

Організатори зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально можливої кількості учасників.

Місце проведення: м. Київ, вул. Коcтянтинівська, 21, Freud House.

З усіх питань щодо заходу, а також щодо партнерства звертайтеся до Секретаріату Асоціації правників України за тел.: 0(44) 492-88-48 або пишіть на адресу: forum@uba.ua

Контактна особа – Вікторія Доценко.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика