Юридичний супровід бізнесу
КалендарСемінар

Проблемні питання цивільного права в адвокатській практиці

776
+A
-a

Проблемні питання цивільного права в адвокатській практиці
02
березня
02.03.2018 / 09:00
м. Київ
Організатори заходу: Вища школа адвокатури
Вища школа адвокатури повідомляє про проведення 2-3 березня в м.Києві дводенного семінару з цивільного права «Проблемні питання цивільного права в адвокатській практиці»

Після закінчення семінару адвокати отримають сертифікати про підвищення кваліфікації та 12 залікових балів

Викладач дводенного курсу:Ромовська Зорислава Василівна - доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України. Декан, факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2004-2005 рр.),професор Академії адвокатури, завідувач кафедри цивільного права (2005-2016 рр.). Ромовська З. В. – народний депутат України (1998-2002 рр.), співавтор проекту Закону України “Про власність”, автор проекту Земельного Кодексу України (1992 р.), автор проекту Закону України “Про регламент Верховної Ради України”, автор Сімейного Кодексу України. Експерт в галузі цивільного та сімейного права.

Під час курсу слухачі зможуть дізнатися про :

1. Форми цивільного права: моральні засади суспільства, звичаї, традиції, договір, статут юридичної особи як форми права та їх співвідношення із законом (юридичним правом); використання адвокатом цього теоретичного посилу тощо.

2. Моральність закону та договору: використання адвокатом статті 8 Конституції України, статей 3, 13, 203, 319 ЦК, статті 7 СК, статті 10 ЦПК; позиція Конституційного Суду України щодо сутності верховенства права тощо.

3. Прогалини в законі: застосування аналогії як обов’язок суду, з позиції частини 10 статті 10 ЦПК; сучасне бачення проблеми допустимості аналогії закону і аналогії права у разі прогалини в Цивільному процесуальному кодексі тощо.

4. Способи захисту: відшкодування збитків та моральної шкоди – це загальні чи спеціальні способи захисту? Новели статті 5 ЦПК; предмет і засоби доказування тощо.

5. Позовна давність: визначення позовної давності в договорі; застосування позовної давності до вимог про захист прав дитини та недієздатної особи тощо.

6. Обов’язковість використання адвокатом рішень Європейського суду з прав людини, Конституційного суду України, актів Верховного Суду України.

Тема 2: Право власності та інші речові права:

1. Право власності як вид речового права: розмивання категорії «власність» у сучасному законодавстві України тощо.

2. Суб’єкти права власності: право спільної власності; проблеми поділу спільної власності.

3. Набувальна давність: співвідношення статті 344 ЦК та статті 119 ЗК; предмет доказування; помилки адвокатів та судів у їх застосуванні.

4. Захист права власності: проблеми застосування статті 388 ЦК; спірність позиції адвокатів та судів тощо.

5. Примусове припинення права власності: проблеми застосування статті 365 ЦК; проблеми кримінальної конфіскації; чи є держава правонаступником боргів попереднього власника конфіскованого майна; цивілістична конфіскація тощо.

Тема 3: Договірне регулювання цивільних відносин:

1. Загальні вимоги, які забезпечують дійсність договору (правочину): воля і волевиявлення; проблеми застосування статті 225 ЦК; фіктивність договору; форми договору (правочину); сучасне бачення помилки в мотивах та її правових наслідків тощо.

2. Договір як «сфера приватного інтересу», як «сфера дозволеного егоїзму»: свобода договору; співвідношення понять «воля» і «свобода»; використання адвокатом Закону України «Про захист прав споживача» та Рішення Конституційного Суду України від 10 листопада 2011 року щодо справедливості договору тощо.

3. Відкладальні та скасувальні застереження в договорі як вияв свободи договору. Стаття 212 ЦК як terra incognita.

4. Презумпція дійсності договору: абсолютна недійсність (нікчемність) договору: сутність та наслідки; правові наслідки недійсності договору; реституція тощо.

5. Проблемні питання окремих видів договорів з участю фізичної особи.

6. Забезпечення виконання зобов’язання: лише договірного чи й недоговірного?: проблеми нарахування штрафу та пені у разі невиконання договору кредиту; помилки у застосуванні статті частини 2статті 549 ЦК; банківські «грабунки» клієнтів: потурання адвокатів та судів; оспорення поруки як правочину тощо.

7. Застава та іпотека – співвідношення понять: наявність дітей як стримуючий фактор укладення договору іпотеки; правові наслідки невиконання обов’язку, забезпеченого іпотекою тощо.

Тема 4: Спадкове право:

1. Спадщина. Право на спадкування, право на спадщину – співвідношення понять.

2. Заповіт як правочин: свобода заповіту; проблема справедливості (моральності) заповіту – з точки зору статей 13, 203, 319 ЦК та можливість визнання його недійсним тощо.

3. Спадкування за законом: черговість надання права на спадкування; відступлення від засади черговості спадкування; предмет доказування; спадкування за правом представлення тощо.

4. Усунення від права на спадкування:предмет доказування; спірність позиції адвокатів і судів тощо.

5. Прийняття спадщини: дії та строки, наслідки пропущення строку: спірність позиції Верховного Суду України щодо поважності причин пропущення строку на прийняття спадщини.

6. Універсальне спадкове правонаступництво: борги спадкодавця. Чи відповідають спадкоємці за протиправну поведінку спадкодавця?

7. Примирювальна місія адвоката у спадкових справах.

8. Договір в спадковому праві.


Програма розроблена спеціально для адвокатів. Всі продукти Вищої школи адвокатури розроблені з урахуванням тонкощів адвокатської діяльності та напрвлені на підвищення кваліфікації адвокатів.

Для реєстрації на курс переходьте на сайт або звертайтесь за телефоном (044) 390 02 82

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули чисельні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика