Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2017 році підготовлено Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України спільно з експерта- ми Проекту Європейського Союзу «Аssociation4U».
Директива 2004/48/EC щодо забезпечення охорони інтелектуальної власності (далі - ІВ) має на меті встановити єдині стандарти забезпечення охорони ІВ на території ЄС (п.10 Преамбули Директиви) для чого вона вказує державам-членам ЄС, як покращити забезпечення охорони ІВ в контексті виконання вимог Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС) та положень директив і регламентів ЄС з питань ІВ.
У постіндустріальному світі основним фактором стабільного розвитку держави і суспільства є інтелектуальна власність, ефективна охорона якої характеризує інвестиційний клімат держави та потенціал її розвитку.
Європейська комісія 19 липня 2017 року звітувала про вжиті заходи та наступні кроки щодо реалізації Спільної стратегії 2016 року щодо протидії гібридним загрозам.
Рада Європейського союзу 11 липня 2017 року схвалила Угоду про асоціацію з Україною. Нідерланди були останньою державою, яка ратифікувала Угоду про асоціацію з Україною. Процес сповільнився через референдум 6 квітня 2016 року, на якому більшість виборців виступили проти Асоціації. Після цього влада держави і ЄС погодили спеціальний додаток до угоди, який розблокував ратифікацію.
Тільки за останнє десятиліття збройні конфлікти за приблизною оцінкою забрали життя понад двох мільйонів дітей, а фізично скалічили ще шість мільйонів. Конфлікт позбавляє дітей батьків, опікунів, основних соціальних послуг, охорони здоров'я та освіти. Зо два десятки мільйонів дітей є переміщеними особами і біженцями, а ще багато інших утримуються в якості заручників, викрадені або продані.
Директива ЄС 2004/38 була введена у національні законодавства європейських держав до 30 квітня 2006 року. Директива ЄС 2004/38 зводить воєдино складне законодавство, яке існувало в цій сфері і створює єдиний правовий режим вільного пересування у контексті громадянства ЄС для всіх категорій громадян Євросоюзу.
Встановлення і розвиток відносин асоціації України з ЄС та його державами-членами у контексті розвитку міжнародного податкового співробітництва ставить перед нашою державою ряд складних завдань. Вони пов’язані з необхідністю забезпечення узгодженості, послідовності та системності при реалізації зобов’язань України перед її європейськими партнерами у контексті вимог міжнародного правопорядку та правопорядку ЄС.
Суд Європейського Союзу прийняв рішення T-255/15 щодо заморожування коштів російської компанії « Алмаз-Антей » від 27 січня 2017 року. Справа розглядалася з ряду питань, а саме: спільна зовнішня політика і політика безпеки; обмежувальні заходи щодо дій, які підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України; заморожування коштів; матеріальна або фінансова підтримка юридичної особи, дії, які підривають або ставлять під загрозу територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України; принцип пропорційності; зобов'язання перед державою;права на захист; право на ефективний судовий захист; основні права людини; очевидна помилка оцінювання.
Позиція Чеської республіки стосовно носіння релігійних символів враховує той факт, що держава є республікою з невеликою кількістю людей, які декларують свою приналежність до будь-якої релігії або церковної спільноти.