Міжнародне правоМіжнародне приватне право

Медіація: погляд арбітражного інституту торгової палати Стокгольма

09.08.2017 / 12:05
1760
+A
-a

Медіація: погляд арбітражного інституту торгової палати Стокгольма

Медіація є гнучким і ефективним способом вирішення спорів, коли незалежна третя особа допомагає сторонам дійти продуманого рішення по суті спору.

Конфлікти - природний і неминучий побічний ефект в економічній активності. Конфлікти можуть призводити до великих витрат і розриву партнерських відносин. Тому Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма (ТПС) розробив Регламент процедури посередництва (медіації), покликаний забезпечити конструктивне та ефективне вирішення комерційних спорів шляхом медіації.

Багато спорів як в суді, так і в арбітражі врегульовуються пошуком компромісу. Тобто сторони та  їхні юридичні представники нерідко шукають взаємоприйнятні рішення. Вибираючи медіацію, ви вибираєте швидкий і дешевий спосіб вирішення спорів, який допомагає зберегти партнерські відносини.

Медіаційна сесія займає, як правило, один - два робочих дня. У складних спорах може знадобитися більше часу. Розгляд будується на добровільній участі сторін протягом всієї процедури. Сторони вільні у будь-який момент перервати медіацію і почати арбітраж або розгляд в суді.

Регламент процедури посередництва ТПС володіє багатьма перевагами. Медіація є конфіденційною. Регламент містить положення, що дозволяє призначити медіатора арбітром, з тим щоб він затвердив мирову угоду у формі арбітражного рішення. Таким чином, мирова угода може бути трансформована в арбітражне рішення, яке можна примусово виконати. Сторони керують процесом. Медіатор допомагає, в першу чергу, знайти взаємоприйнятні рішення, незалежно, чи приходять вони до примирення або вирішують передати справу на розгляд суддям або арбітрам.

Медіація будується на вирішенні спору за допомогою посередника. Угода про медіацію може бути включена в основний договір у формі застереження. Сторони мають можливість домовитися про медіацію після підписання основного контракту або виникнення спору.

Типове застереження у контрактах:

Будь-який спір, розбіжність або претензія, що випливають з цього контракту або в зв'язку з ним, у тому числі що стосуються його порушення, припинення або недійсності, будуть остаточно вирішені шляхом арбітражу відповідно з Арбітражним Регламентом Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

Рекомендовані доповнення:

Склад арбітражу буде складатися з [...] арбітрів / одноосібного арбітра.

Місцем проведення арбітражу буде [...].

Мовою арбітражного розгляду буде [...].

Справжній контракт регулюється нормами матеріального права [...]

Типове застереження - Правила прискореної арбітражної процедури  у контракті:

Будь-який спір, розбіжність або претензія у зв'язку з цим контрактом або його порушенням, розірванням або недійсністю будуть остаточно вирішені шляхом арбітражу відповідно до Правил прискореної арбітражної процедури Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

Рекомендовані доповнення:

Місцем проведення арбітражу буде ...

Мовою арбітражного розгляду буде ....

Справжній контракт регулюється нормами матеріального права ... (вказати)

Комбіноване застереження:

Будь-який спір, розбіжність або претензія, що випливають з цього контракту або у зв'язку з ним, у тому числі що стосуються його порушення, припинення або недійсності, будуть остаточно вирішені шляхом арбітражу, який адмініструється Арбітражним інститутом Торгової палати Стокгольма.

При вирішенні спору будуть застосовуватися Правила прискореної арбітражної процедури, якщо Правління ТПС, враховуючи складність справи, суму спору та інші обставини, на свій розсуд не вирішить, що буде застосовуватися Арбітражний Регламент. В останньому випадку Правління ТПС має також визначити, чи буде склад арбітражу сформований з трьох арбітрів або з одноосібного арбітра.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика