Представництво інтересів в судах
Міжнародне правоМіжнародне приватне право

Укладання і тлумачення договорів відповідно до шведського договірного права

17.07.2017 / 09:41
2550
+A
-a

Укладання і тлумачення договорів відповідно до шведського договірного права

Укладання договорів у Швеції регулюється Законом про договори (1915: 218). Шведська держава оголосила, що вона не пов'язана ч. II Віденської конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 р.

На практиці шведське право характеризується ліберальним підходом до укладання договорів. Згідно шведського матеріального права за основним правилом угода виникає, якщо присутнє  прямо виражене волевиявлення або має місце «збіг волі сторін». Угода може бути підтверджена документально або може стати результатом дій або усних заяв.

За загальним правилом оферент в односторонньому порядку пов'язаний своєю офертою протягом певного періоду часу, протягом якого вона не може бути відкликана, якщо інше не передбачено в самій оферті. Строк, протягом якого оферта залишається відкритою, залежить від типу угоди, але зазвичай він досить короткий. Якщо оферта прийнята, обидві сторони пов'язані взаємним договором. Якщо акцепт у повному обсязі відповідає оферті, вважається, що такий передбачуваний акцепт є новою офертою.

Як правило, посилання на типові умови досить для того, щоб вони стали частиною договору, якщо вони легко доступні для іншої сторони і не є надзвичайно обтяжливими або незвичайними.

Формальні вимоги до договорів як умови їхньої дійсності зустрічаються рідко. Одним із прикладів є договір купівлі-продажу нерухомості, який повинен бути складений у письмовій формі і підписаний продавцем і покупцем для того, щоб він був дійсним. У шведському праві немає доктрини зустрічного задоволення і відсутня вимога про нотаріальне посвідчення.

Шведське договірне право включає також принципи, на підставі яких суд може на прохання сторони визнати договір недійсним, скасувати його або внести до нього зміни, якщо цей договір вважається «несправедливим».

У разі виникнення спору щодо тлумачення договору теоретично відправною точкою є загальна воля сторін на момент укладення договору. Якщо сторони довели їхній фактичний намір вирішити ситуацію певним чином, таке рішення формулює договірну умову. З іншого боку, крім виняткових випадків, шведське право не визнає договірну умову сформульованою, якщо дві сторони імовірно могли б врегулювати конкретну ситуацію певним чином. Повинно бути доведено, що намір існував на момент укладення договору і що він був виражений якимось реальним способом.

Шведське право не обмежується тлумаченням «чотирма кутами письмової угоди». Тому якщо можливо встановити, що договірне положення не відображає загальну волю сторін, то письмовий текст не буде мати вирішального значення. На практиці, якщо виникає спір, сторони рідко сходяться у думках з питання про те, якими були їхні відповідні наміри. Отже, за відсутності інших доказів письмовий текст часто є вирішальним фактором при визначенні намірів сторін.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика