Міжнародне правоМіжнародне публічне право

36-а сесія Ради з прав людини ООН

36-а сесія Ради з прав людини ООН

29 вересня 2017 р. у Женеві завершилася 36-я сесія Ради з прав людини ООН.

Рада з прав людини є органом Генеральної Асамблеї ООН. Вона збирається регулярно, не менше трьох разів на рік. Одна з цих сесій є основною і триває десять тижнів. Рада може проводити спеціальні надзвичайні сесії на вимогу однієї третини її членів, у тому числі, для розгляду тривожних ситуацій з правами людини в окремих державах.                    

 У складі Ради з прав людини - 47 держав. У групи східноєвропейських держав у цьому органі 6 місць. У 2017 році ця група представлена ​​в Раді Албанією, Угорщиною, Грузією, Латвією, Словенією і Хорватією. У Азії і Африки - по 13 місць, у Латинської Америки - вісім і у групи, що об'єднує західноєвропейські держави, США, Канаду та Ізраїль, - сім місць.

Нагадаємо, що рішення про створення Ради ООН з прав людини замість однойменної Комісії було прийнято на Саміті в ООН в 2005 році. Резолюція про повноваження Ради і порядок її створення була схвалена Генеральною Асамблей ООН 15 березня 2006 року.

 У період з 11 по 29 вересня 2017 р. учасники 36-ї сесії Ради з прав людини ООН розглянули близько 100 доповідей, підготовлених спеціальними доповідачами і експертами. Вони схвалили 33 резолюції, що стосуються захисту політичних, економічних і культурних прав, а також ситуаціям в окремих державах. 27 голосами «за» при 7 «проти» і 13 утрималися в Раді було прийнято резолюцію про становище в галузі прав людини в Сирії.

У своїй резолюції держави-члени Ради закликали «зміцнити загальнонаціональний режим припинення вогню», забезпечити безперешкодний, негайний і безпечний доступ до гуманітарної допомоги і домогтися звільнення осіб, які утримуються під вартою. Вони вітали діяльність Незалежної міжнародної комісії з розслідування подій в Сирії. Рада постановила під час своєї 37-й сесії провести дискусію, присвячену становищу дітей в Сирії.

Члени Ради рішуче засудили триваючі систематичні, масові і грубі порушення і обмеження прав людини і всі порушення норм міжнародного гуманітарного права сирійськими властями і пов'язаними з ними збройними формуваннями. Вони засудили невибіркове застосування сирійською владою важкої зброї і використання бомбових ударів з повітря, у тому числі із застосуванням касетних боєприпасів, запалювальної зброї, балістичних ракет і бочкових бомб.

Проти прийняття цієї резолюції проголосували Болівія, Бурунді, Китай, Куба, Ірак, Філіппіни і Венесуела. Серед тих, хто утримався - Киргизстан, Індія і Монголія.

У резолюції Рада висловила глибоку стурбованість з приводу висновків, включених Комісією з розслідування в її доповідь по Алеппо. Вони свідчать про те, «що наступ на східні райони Алеппо в другому півріччі 2016 року супроводжувався серйозними порушеннями прав людини і норм міжнародного гуманітарного права всіма сторонами конфлікту, зокрема, сирійською владою і їхніми союзниками, в тому числі удар по Урум-ель-Кубра». На думку Комісії, в багатьох випадках ці порушення були рівносильні воєнним злочинам. Члени Ради з серйозною стурбованістю відзначили застосування зарину в Хан-Шейхуні 4 квітня 2017 року, в результаті якого загинуло близько 100 чоловік, і іприту в Умм-Хошеа 16 вересня 2016 року.

Рада ООН також рішуче засудила терористичні акти в Сирії, що здійснюються стосовно цивільних осіб так званою Ісламською державою Іраку і Леванту (ІГІЛ) і Фронтом «Ан-Нусра».

Члени Ради рішуче засудили руйнування і знищення культурної спадщини Сирії, зокрема руйнування об'єктів культурної спадщини в Пальмірі і Алеппо.

На цій сесії Рада ООН з прав людини продовжила мандат Комісії з розслідування подій в Бурунді і мандат незалежної міжнародної місії по М'янмі.

В своєму виступі на 36-й сесії Верховний комісар ООН з прав людини ЗейдРаад аль-Хусейн висловив критику на адресу влади цілого ряду держав, в тому числі М'янми, Сирії, США та Молдови.

Зокрема, він заявив, що операція м'янманських сил безпеки проти мусульман-рохінджа є класичним прикладом «етнічної чистки».

ЗейдРаад аль-Хусейн розкритикував останні акти США з питань міграції, зокрема, рішення уряду в шестимісячний строк згорнути програму, що дозволяє перебування в США дітей нелегальних іммігрантів. Ця програма була введена в дію в 2012 році. За словами Верховного комісара, вона «позитивно позначається на житті майже 800 тисяч молодих іммігрантів, на економіці держави і на житті всього американського суспільства». Верховний комісар розповів про випадки переслідування і цькування адвокатів, що представляють опозиційних політиків, правозахисників і журналістів у Молдові.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Ілюзія права donum auctoris Ілюзія права
Суспільство, не навчене праву, не має соціальних перспектив, а цивілізаціний поступ такого суспільства дорівнює с...
Як судді захистити своє право: у відповідь на мовчання Ради суддів суддя оголосив голодування Феміда Як судді захистити своє право: у відповідь на мовчання Ради суддів суддя оголосив голодування
Намагаючись привернути увагу до проблеми суддівської винагороди, з 3 січня 2018 року суддя Снегірьов розпочав без...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Січень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Опитування
  • Що найбільш негативно впливає на рівень довіри до суду в Україні?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика