Юридичний супровід бізнесу
Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Доповідь Генерального секретаря ООН з проблем харчування

Доповідь Генерального секретаря ООН з проблем харчування

Генеральний секретар ООН підготував доповідь Постійного комітету системи Організації Об'єднаних Націй з проблем харчування, представлену на виконання рішення 2018/207 Економічної і Соціальної Ради [1].

У квітні 1977 року рішенням Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) був заснований Підкомітет з проблем харчування (ПКХ), згодом перейменований у Постійний комітет системи Організації Об'єднаних Націй з проблем харчування (ПКХООН). Його початковий мандат від ЕКОСОР (1977 року) залишається в силі і полягає у забезпеченні узгодженості політики та інформаційно-пропагандистської діяльності в області харчування на глобальному рівні. На ПКХООН покладені такі функції: i) контролювати питання загального напрямку, масштабів, узгодженості та дієвості заходів, що вживаються системою ООН для вирішення проблем в області харчування; ii) діяти в якості координаційного центру за погодженням стратегій і заходів в системі ООН; iii) виступати ініціатором розробки та узгодження концепцій, заходів політики, стратегій і програм у системі ООН; і iv) здійснювати оцінку досвіду і прогресу в досягненні поставлених цілей і розробляти керівні принципи взаємовигідного співробітництва в системі ООН на міжвідомчому і державному рівнях.

Серйозними досягненнями ПКХООН за останнє десятиліття є: i) підготовка щорічних доповідей про стан справ в області харчування в світі, які були попередниками нинішньої Доповіді з питань харчування в світі; ii) надання допомоги у створенні та організації роботи Руху за посилення уваги до проблеми харчування; iii) підготовка довідкових документів з ключових питань, в тому числі найважливіших матеріалів за показниками цілей сталого розвитку; iv) надання допомоги в організації другої Міжнародної конференції з питань харчування; і v) координація численних заходів щодо сприяння дослідженням в області харчування і поліпшення харчування. Крім того, за дорученням зацікавлених сторін ПКХООН організував тимчасові спільноти фахівців-практиків з метою сприяння аналізу та обговоренню ключових питань в області харчування.

У 2016 році секретаріат ПКХООН був переведений з ВООЗ (Женева) в ФАО (Рим). Цей рік також ознаменований тим, що оновлений ПКХООН вперше став комітетом тільки для членів ООН і прийняв свій новий Стратегічний план на період 2016-2020 років, що співпадає з першими п'ятьма роками Десятиліття дій ООН з проблем харчування (2016-2025 роки) (далі - «десятиліття харчування»). У 2017 році ПКХООНпідготував «Глобальне керівництво в інтересах харчування і роль ПКХООН», покликане дати більш чітке уявлення про зміну ситуації в області харчування в світі і про роль ПКХООН в цій сфері. Ще одним кроком вперед став підготовлений ПКХООН документ для обговорення «До 2030 року покінчити з неповноцінним харчуванням у всіх його проявах - ніхто не повинен бути забутий», що погоджується з Порядком денним в галузі сталого розвитку на період до 2030 року з глобальними цілями в області харчування, поставленими Всесвітньою Асамблеєю охорони здоров'я, виконанням рішень і рекомендацій другої Міжнародної конференції з питань харчування, а також із заходами і суб'єктами, що займаються питаннями харчування в рамках Десятиліття харчування.

Робота ПКХООН вибудувана відповідно до таких чотирьох стратегічних цілей, сформульованих в його Стратегічному плані на 2016-2020 роки:

a) Стратегічна ціль 1: забезпечення максимальної узгодженості політики ООН та пропагандистської роботи в галузі харчування;

b) Стратегічна ціль 2: сприяння послідовної і підзвітної реалізації програм в рамках системи ООН;

c) Стратегічна ціль 3: вивчення нових і, які з'являються, аспектів в області харчування;

d) Стратегічна ціль 4: заохочення обміну знаннями в системі ООН і за її межами.

У резолюції 70/259 Генеральної Асамблеї ООН міститься заклик до використання ПКХООНу якості координаційного механізму для здійснення Десятиліття харчування. Будучи складовою частиною неофіційного секретаріату Десятиліття харчування, ПКХООН вніс істотний внесок у досягнення 2017 року, допомагаючи ФАО і ВООЗ у виконанні ними своєї провідної і об'єднуючої ролі. Зокрема: i) були проведені онлайн-консультації з підготовки програми роботи Десятиліття харчування; і ii) підготовлені інші документи з тематики Десятиліття харчування, в тому числі дворічна доповідь для Генеральної Асамблеї ООН про хід здійснення Десятиліття харчування і довідковий посібник з виконання рекомендацій другої Міжнародної конференції з питань харчування, покликаний полегшити країнам процес складання та реєстрації зобов'язань SMART, а також звітування про їх виконання. Отримавши від своїх членів конкретні зобов'язання, взяті ними з урахуванням своїх особливостей і порівняльних переваг, ПКХООН опублікував їх на веб-сторінках, присвячених Десятиліттю харчування. У 2017 році 42-й випуск публікації ПКХООН «У центрі уваги - Десятиліття дій з проблем харчування» був присвячений прикладам практичної реалізації програми Десятиліття харчування.

Глобальний характер проблеми неповноцінного харчування вимагає всеосяжного підходу до пошуку рішень, які могли б допомогти просунутися вперед. Успіх Десятиліття харчування буде залежати від того, чи вдасться об'єднати зусилля традиційних і нетрадиційних суб'єктів, що займаються питаннями харчування, і знайти точки дотику в роботі різних секторів.

ПКХООН займається питаннями забезпечення максимальної узгодженості політики установ ООН та ініціює розробку глобальних посібників по здійсненню політики і програм в області харчування відповідно до глобальних рамкових програм і власними стратегічними цілями. Аналіз стратегій членів Комітету сприяв досягненню синергії і виявлення способів оптимізації наявних ресурсів. Взаємодіючи з різними процесами і платформами, ПКХООН сприяв підвищенню значимості проблеми харчування як ключового фактору здійснення Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, особливо з урахуванням його взаємозв'язку з іншими цілями сталого розвитку.

 

Матеріал підготовлений к.ю.н. Н. В. Хендель
[1]Постоянный комитет системы Организации ОбъединенныхНаций по проблемам питания: Записка Генерального секретаря от 20 февраля 2018 г. / E/2018/11 // http://undocs.org/ru/E/2018/11


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика