Юридичний супровід бізнесу
Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Доповідь Генерального секретаря ООН з проблем харчування

03.03.2018 / 22:08
1105
+A
-a

Доповідь Генерального секретаря ООН з проблем харчування

Генеральний секретар ООН підготував доповідь Постійного комітету системи Організації Об'єднаних Націй з проблем харчування, представлену на виконання рішення 2018/207 Економічної і Соціальної Ради [1].

У квітні 1977 року рішенням Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) був заснований Підкомітет з проблем харчування (ПКХ), згодом перейменований у Постійний комітет системи Організації Об'єднаних Націй з проблем харчування (ПКХООН). Його початковий мандат від ЕКОСОР (1977 року) залишається в силі і полягає у забезпеченні узгодженості політики та інформаційно-пропагандистської діяльності в області харчування на глобальному рівні. На ПКХООН покладені такі функції: i) контролювати питання загального напрямку, масштабів, узгодженості та дієвості заходів, що вживаються системою ООН для вирішення проблем в області харчування; ii) діяти в якості координаційного центру за погодженням стратегій і заходів в системі ООН; iii) виступати ініціатором розробки та узгодження концепцій, заходів політики, стратегій і програм у системі ООН; і iv) здійснювати оцінку досвіду і прогресу в досягненні поставлених цілей і розробляти керівні принципи взаємовигідного співробітництва в системі ООН на міжвідомчому і державному рівнях.

Серйозними досягненнями ПКХООН за останнє десятиліття є: i) підготовка щорічних доповідей про стан справ в області харчування в світі, які були попередниками нинішньої Доповіді з питань харчування в світі; ii) надання допомоги у створенні та організації роботи Руху за посилення уваги до проблеми харчування; iii) підготовка довідкових документів з ключових питань, в тому числі найважливіших матеріалів за показниками цілей сталого розвитку; iv) надання допомоги в організації другої Міжнародної конференції з питань харчування; і v) координація численних заходів щодо сприяння дослідженням в області харчування і поліпшення харчування. Крім того, за дорученням зацікавлених сторін ПКХООН організував тимчасові спільноти фахівців-практиків з метою сприяння аналізу та обговоренню ключових питань в області харчування.

У 2016 році секретаріат ПКХООН був переведений з ВООЗ (Женева) в ФАО (Рим). Цей рік також ознаменований тим, що оновлений ПКХООН вперше став комітетом тільки для членів ООН і прийняв свій новий Стратегічний план на період 2016-2020 років, що співпадає з першими п'ятьма роками Десятиліття дій ООН з проблем харчування (2016-2025 роки) (далі - «десятиліття харчування»). У 2017 році ПКХООНпідготував «Глобальне керівництво в інтересах харчування і роль ПКХООН», покликане дати більш чітке уявлення про зміну ситуації в області харчування в світі і про роль ПКХООН в цій сфері. Ще одним кроком вперед став підготовлений ПКХООН документ для обговорення «До 2030 року покінчити з неповноцінним харчуванням у всіх його проявах - ніхто не повинен бути забутий», що погоджується з Порядком денним в галузі сталого розвитку на період до 2030 року з глобальними цілями в області харчування, поставленими Всесвітньою Асамблеєю охорони здоров'я, виконанням рішень і рекомендацій другої Міжнародної конференції з питань харчування, а також із заходами і суб'єктами, що займаються питаннями харчування в рамках Десятиліття харчування.

Робота ПКХООН вибудувана відповідно до таких чотирьох стратегічних цілей, сформульованих в його Стратегічному плані на 2016-2020 роки:

a) Стратегічна ціль 1: забезпечення максимальної узгодженості політики ООН та пропагандистської роботи в галузі харчування;

b) Стратегічна ціль 2: сприяння послідовної і підзвітної реалізації програм в рамках системи ООН;

c) Стратегічна ціль 3: вивчення нових і, які з'являються, аспектів в області харчування;

d) Стратегічна ціль 4: заохочення обміну знаннями в системі ООН і за її межами.

У резолюції 70/259 Генеральної Асамблеї ООН міститься заклик до використання ПКХООНу якості координаційного механізму для здійснення Десятиліття харчування. Будучи складовою частиною неофіційного секретаріату Десятиліття харчування, ПКХООН вніс істотний внесок у досягнення 2017 року, допомагаючи ФАО і ВООЗ у виконанні ними своєї провідної і об'єднуючої ролі. Зокрема: i) були проведені онлайн-консультації з підготовки програми роботи Десятиліття харчування; і ii) підготовлені інші документи з тематики Десятиліття харчування, в тому числі дворічна доповідь для Генеральної Асамблеї ООН про хід здійснення Десятиліття харчування і довідковий посібник з виконання рекомендацій другої Міжнародної конференції з питань харчування, покликаний полегшити країнам процес складання та реєстрації зобов'язань SMART, а також звітування про їх виконання. Отримавши від своїх членів конкретні зобов'язання, взяті ними з урахуванням своїх особливостей і порівняльних переваг, ПКХООН опублікував їх на веб-сторінках, присвячених Десятиліттю харчування. У 2017 році 42-й випуск публікації ПКХООН «У центрі уваги - Десятиліття дій з проблем харчування» був присвячений прикладам практичної реалізації програми Десятиліття харчування.

Глобальний характер проблеми неповноцінного харчування вимагає всеосяжного підходу до пошуку рішень, які могли б допомогти просунутися вперед. Успіх Десятиліття харчування буде залежати від того, чи вдасться об'єднати зусилля традиційних і нетрадиційних суб'єктів, що займаються питаннями харчування, і знайти точки дотику в роботі різних секторів.

ПКХООН займається питаннями забезпечення максимальної узгодженості політики установ ООН та ініціює розробку глобальних посібників по здійсненню політики і програм в області харчування відповідно до глобальних рамкових програм і власними стратегічними цілями. Аналіз стратегій членів Комітету сприяв досягненню синергії і виявлення способів оптимізації наявних ресурсів. Взаємодіючи з різними процесами і платформами, ПКХООН сприяв підвищенню значимості проблеми харчування як ключового фактору здійснення Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, особливо з урахуванням його взаємозв'язку з іншими цілями сталого розвитку.

 

Матеріал підготовлений к.ю.н. Н. В. Хендель
[1]Постоянный комитет системы Организации ОбъединенныхНаций по проблемам питания: Записка Генерального секретаря от 20 февраля 2018 г. / E/2018/11 // http://undocs.org/ru/E/2018/11


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Уже рік ( якщо прискіпливо, то вже більше) як діє відповідно до положень Судової реформи Верховний Суд. Хтось назив...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули чисельні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика