Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Доповідь Спеціального доповідача з питання про позасудові страти, страти без належного судового розгляду та довільні страти за наслідками його місії в Україні

Доповідь Спеціального доповідача з питання про позасудові страти, страти без належного судового розгляду та довільні страти за наслідками його місії в Україні

У доповіді Спеціальний доповідач представляє свої основні висновки, включаючи зауваження з приводу нормативно-правової бази захисту права на життя, а також стурбованості щодо непритягнення до відповідальності за порушення в зв'язку з демонстраціями в 2014 році і під час збройного конфлікту на сході України.

На запрошення уряду України з 8 по 18 вересня 2015 року Спеціальний доповідач зробив офіційну поїздку в країну. В ході поїздки Спеціальний доповідач провів зустрічі в Києві, Запоріжжі, Маріуполі, Донецьку, Краматорську, Харкові та Одесі.

Україна є державою-учасником як Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, так і Конвенції про захист прав людини і основних свобод (Європейської конвенції про права людини), які (відповідно в своїх статтях 6 і 2) захищають невід'ємне право на життя. Головну відповідальність за захист права на життя в будь-якій державі несе її уряд.

Право на життя захищається в статті 27 Конституції України, де встановлюється, що ніхто не може бути безпідставно позбавлений волі і що держава зобов'язана захищати життя людини. Довільне позбавлення волі також карається декількома статтями Кримінального кодексу України.

Міжнародна увага приділяється головним чином людським жертвами та іншим порушенням прав людини, які мають місце в деяких районах Донецької та Луганської областей і в Криму. Однак таку увагу необхідно також приділяти й іншим районам держави.

Спеціальний доповідач стурбований повідомленнями про страти в квазісудових обставинах, пов'язаних як з «військовою юстицією», так і з більш цивільним «кримінальним правосуддям».

Україні слід ратифікувати Конвенцію про касетні боєприпаси 2008 року. У заявах уряду про застосування такої зброї протиборчими збройними групами уряд підкреслював ідею формування норми недопущення використання касетних боєприпасів при будь-яких обставинах. Всім сторонам слід надалі утримуватися від застосування такого невибіркового за характером своєї дії зброї.

Місії Організації Об'єднаних Націй із спостереження за становищем в області прав людини в Україні слід продовжити спостереження за становищем в області прав людини в усіх частинах держави з метою перевірки інформації про порушення прав людини, доводити такі порушення до відомостей влади, сприяти заходам щодо їхнього усунення та публікувати свої висновки на регулярній основі. Місії слід надати можливість здійснювати спостереження за становищем в області прав людини в Криму для встановлення точної інформації для протидії дезінформації, чуток або пропаганді.

Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та іншим відповідним структурам слід і далі спостерігати за військовою ситуацією на Україні і тиснути на всі відповідні сторони з метою прийняття тими кроків по деескалації і, в кінцевому рахунку, припинення конфлікту.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи можуть бути в Україні ефективними  антикорупційні органи? donum auctoris Чи можуть бути в Україні ефективними антикорупційні органи?
Ефективність будь-якого державного інституту, у тому числі правоохоронних органів, полягає у досягненні мети, яка...
Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань Феміда Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань
У межах спільної наради суддів Касаційного адміністративного суду за участю голів апеляційних та окружних адмініс...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
17 18
19 20 21 22
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
23 24 25
26 27 28
28.03.2018 19:00:00 - US securities law: Deep dive
29 30 31 1
ЗАХОДИ
16.03.2018 09:00:00 - I Судовий форум ААУ
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
28.03.2018 19:00:00 - US securities law: Deep dive
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика