Юридичний супровід бізнесу
Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Доповідь ООН про Цілі в галузі сталого розвитку - 2017 рік

11.08.2017 / 08:27
1241
+A
-a

Доповідь ООН про Цілі в галузі сталого розвитку - 2017 рік

Прийняттям Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року світові лідери заявили про свою рішучість позбавити людство від злиднів, зберегти процвітаючу планету для майбутніх поколінь і побудувати мирне і відкрите для всіх суспільство, забезпечивши тим самим гідні умови життя для всіх.

Порядок денний на період до 2030 року - це далекоглядний план масштабних перетворень, що включає 17 взаємопов'язаних і нероздільних цілей і завдань в галузі сталого розвитку, якими ООН повинна керуватися в своїй роботі. Цей порядок денний універсальний і стосується всіх країн; навіть найбагатшим країнам повною мірою потрібно забезпечити захист прав жінок, перемогти нерівність і добитися гарантованого збереження навколишнього середовища. З Доповіді видно, що темпи прогресу в багатьох областях явно недостатні для вирішення поставлених завдань до 2030 року.

Необхідно прийняти цілеспрямовані заходи, щоб вирвати із злиднів 767 млн ​​чоловік, які доcі  живуть на 1,90 дол. США в день, і забезпечити продовольчу безпеку 793 млн чоловік, яким постійно загрожує голод. Ми повинні досягти дворазового прискорення темпів скорочення материнської смертності. Нам слід більш рішуче боротися за перехід до сталої енергетики і збільшувати інвестиції у створення стійкої інфраструктури. Ми також повинні зробити якісну освіту доступною для всіх; якщо до 2030 року всі діти в країнах з низьким рівнем доходу будуть отримувати повну середню освіту, то до 2050 року дохід на душу населення у цих країнах збільшиться на 75 відсотків і ми, можливо, доб'ємося ліквідації бідності на ціле десятиліття раніше наміченого строку.

Гендерна нерівність все ще глибоко вкорінена в суспільстві, і це проявляється у тому, що такі проблеми, як низька представленість в політичному житті, участь у прийнятті рішень у власних сім'ях і насильство, з яким дівчинки і жінки стикаються в усіх країнах і яке часто залишається безкарним, вирішуються повільно. Молоді люди як і раніше стикаються з проблемою тривожно високого рівня безробіття, і до їхнього голосу все ще недостатньо прислухаються при обговоренні питань, що стосуються їхнього життя і майбутнього.

Більше 2 млрд людей проживають в країнах, що зазнають надмірне навантаження на водні ресурси. Дев'ять з 10 городян живуть в містах, в яких рівень забруднення повітря небезпечний для здоров'я. Триваюче в масштабах всієї планети потепління б'є всі рекорди: у порівнянні з доіндустріальним періодом температура підвищилася приблизно на 1,1 °C, в результаті чого екстремальні погодні явища відбуваються все частіше.

Досягнення цілей у сфері сталого розвитку також немислиме без забезпечення дотримання прав людини та підтримання миру і безпеки.

Коли в ООН говориться, що ніхто не буде забутий, мається на увазі, що слід прагнути до зменшення нерівності усередині країн і між ними піклуватися про найбільш незахищених членів суспільства і більш рішуче боротися за запобігання конфліктів і підтримання миру.

У Звіті дається реалістичне уявлення про досягнуті на сьогоднішній день результати. У ньому підкреслюється, що найважливіше значення для підтримання досягнутих темпів матимуть політичне керівництво високого рівня і нові партнерські зв'язки. У ньому також звертається особлива увага на необхідність наявності достовірних, актуальних, доступних даних для оцінки досягнутих результатів, прийняття обґрунтованих рішень і забезпечення інтересів всіх.

Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року був розроблена для того, щоб домогтися поліпшення життя і майбутнього всіх людей в усьому світі. Завдяки цьому сьогодні в розпорядженні світової спільноти є не тільки прийняті Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки резолюції з підтримання миру, а й «дорожні карти», що дозволяють забезпечити зменшення уразливості, підвищення життєстійкості і запобігання збройним конфліктам. Насправді, стійкий і всеосяжний розвиток - це не тільки самостійна мета, а й найкращий з наявних у розпорядженні міжнародної спільноти інструментів попередження виникнення багато численних проблем.

У Доповіді ООН про Цілі в галузі сталого розвитку 2017 рік проводиться огляд процесу реалізації 17 цілей (1: Ліквідація бідності; 2: Ліквідація голоду; 3: Добре здоров'я і благополуччя; 4: Якісна освіта; 5: Гендерна рівність; 6: Чиста вода і санітарія; 7: Недорога і чиста енергія; 8: Гідна робота і економічне зростання; 9: Індустріалізація, інновації та інфраструктура; 10: Зменшення нерівності; 11: Сталі міста і населені пункти; 12: Відповідальне споживання і виробництво; 13: Боротьба зі зміною клімату; 14: Збереження морських екосистем; 15: Збереження екосистем суші; 16: Мир, правосуддя і ефективні інститути; 17: Партнерство в інтересах сталого розвитку) за підсумками другого року здійснення Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року.

Звіт базується на останніх наявних даних. У ньому висвітлюються як досягнення міжнародної спільноти, так і проблеми, з якими воно стикається по мірі просування до повної реалізації грандіозних цілей і принципів, закріплених в Порядку денному на період до 2030 року.

Хоча за останнє десятиліття у всіх областях розвитку вдалося значно просунутися вперед, темпи прогресу, досягнутого в минулі роки, є недостатніми  для того, щоб досягти всіх цілей в галузі сталого розвитку та повністю вирішити всі передбачені ними завдання до 2030 року. Отже, фактор часу має надзвичайно важливе значення.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика