Відкрити фірму в Польщі
Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Доповідь ООН про Цілі в галузі сталого розвитку - 2017 рік

Доповідь ООН про Цілі в галузі сталого розвитку - 2017 рік

Прийняттям Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року світові лідери заявили про свою рішучість позбавити людство від злиднів, зберегти процвітаючу планету для майбутніх поколінь і побудувати мирне і відкрите для всіх суспільство, забезпечивши тим самим гідні умови життя для всіх.

Порядок денний на період до 2030 року - це далекоглядний план масштабних перетворень, що включає 17 взаємопов'язаних і нероздільних цілей і завдань в галузі сталого розвитку, якими ООН повинна керуватися в своїй роботі. Цей порядок денний універсальний і стосується всіх країн; навіть найбагатшим країнам повною мірою потрібно забезпечити захист прав жінок, перемогти нерівність і добитися гарантованого збереження навколишнього середовища. З Доповіді видно, що темпи прогресу в багатьох областях явно недостатні для вирішення поставлених завдань до 2030 року.

Необхідно прийняти цілеспрямовані заходи, щоб вирвати із злиднів 767 млн ​​чоловік, які доcі  живуть на 1,90 дол. США в день, і забезпечити продовольчу безпеку 793 млн чоловік, яким постійно загрожує голод. Ми повинні досягти дворазового прискорення темпів скорочення материнської смертності. Нам слід більш рішуче боротися за перехід до сталої енергетики і збільшувати інвестиції у створення стійкої інфраструктури. Ми також повинні зробити якісну освіту доступною для всіх; якщо до 2030 року всі діти в країнах з низьким рівнем доходу будуть отримувати повну середню освіту, то до 2050 року дохід на душу населення у цих країнах збільшиться на 75 відсотків і ми, можливо, доб'ємося ліквідації бідності на ціле десятиліття раніше наміченого строку.

Гендерна нерівність все ще глибоко вкорінена в суспільстві, і це проявляється у тому, що такі проблеми, як низька представленість в політичному житті, участь у прийнятті рішень у власних сім'ях і насильство, з яким дівчинки і жінки стикаються в усіх країнах і яке часто залишається безкарним, вирішуються повільно. Молоді люди як і раніше стикаються з проблемою тривожно високого рівня безробіття, і до їхнього голосу все ще недостатньо прислухаються при обговоренні питань, що стосуються їхнього життя і майбутнього.

Більше 2 млрд людей проживають в країнах, що зазнають надмірне навантаження на водні ресурси. Дев'ять з 10 городян живуть в містах, в яких рівень забруднення повітря небезпечний для здоров'я. Триваюче в масштабах всієї планети потепління б'є всі рекорди: у порівнянні з доіндустріальним періодом температура підвищилася приблизно на 1,1 °C, в результаті чого екстремальні погодні явища відбуваються все частіше.

Досягнення цілей у сфері сталого розвитку також немислиме без забезпечення дотримання прав людини та підтримання миру і безпеки.

Коли в ООН говориться, що ніхто не буде забутий, мається на увазі, що слід прагнути до зменшення нерівності усередині країн і між ними піклуватися про найбільш незахищених членів суспільства і більш рішуче боротися за запобігання конфліктів і підтримання миру.

У Звіті дається реалістичне уявлення про досягнуті на сьогоднішній день результати. У ньому підкреслюється, що найважливіше значення для підтримання досягнутих темпів матимуть політичне керівництво високого рівня і нові партнерські зв'язки. У ньому також звертається особлива увага на необхідність наявності достовірних, актуальних, доступних даних для оцінки досягнутих результатів, прийняття обґрунтованих рішень і забезпечення інтересів всіх.

Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року був розроблена для того, щоб домогтися поліпшення життя і майбутнього всіх людей в усьому світі. Завдяки цьому сьогодні в розпорядженні світової спільноти є не тільки прийняті Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки резолюції з підтримання миру, а й «дорожні карти», що дозволяють забезпечити зменшення уразливості, підвищення життєстійкості і запобігання збройним конфліктам. Насправді, стійкий і всеосяжний розвиток - це не тільки самостійна мета, а й найкращий з наявних у розпорядженні міжнародної спільноти інструментів попередження виникнення багато численних проблем.

У Доповіді ООН про Цілі в галузі сталого розвитку 2017 рік проводиться огляд процесу реалізації 17 цілей (1: Ліквідація бідності; 2: Ліквідація голоду; 3: Добре здоров'я і благополуччя; 4: Якісна освіта; 5: Гендерна рівність; 6: Чиста вода і санітарія; 7: Недорога і чиста енергія; 8: Гідна робота і економічне зростання; 9: Індустріалізація, інновації та інфраструктура; 10: Зменшення нерівності; 11: Сталі міста і населені пункти; 12: Відповідальне споживання і виробництво; 13: Боротьба зі зміною клімату; 14: Збереження морських екосистем; 15: Збереження екосистем суші; 16: Мир, правосуддя і ефективні інститути; 17: Партнерство в інтересах сталого розвитку) за підсумками другого року здійснення Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року.

Звіт базується на останніх наявних даних. У ньому висвітлюються як досягнення міжнародної спільноти, так і проблеми, з якими воно стикається по мірі просування до повної реалізації грандіозних цілей і принципів, закріплених в Порядку денному на період до 2030 року.

Хоча за останнє десятиліття у всіх областях розвитку вдалося значно просунутися вперед, темпи прогресу, досягнутого в минулі роки, є недостатніми  для того, щоб досягти всіх цілей в галузі сталого розвитку та повністю вирішити всі передбачені ними завдання до 2030 року. Отже, фактор часу має надзвичайно важливе значення.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правопорядок і парамілітарні формування donum auctoris Правопорядок і парамілітарні формування
Правопорядок є однією з надскладних і надважливих категорій, які характеризують власне право і його буття
Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань Феміда Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань
У межах спільної наради суддів Касаційного адміністративного суду за участю голів апеляційних та окружних адмініс...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
17 18
19 20 21 22
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
ЗАХОДИ
16.03.2018 09:00:00 - I Судовий форум ААУ
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика