Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет «глибоко стурбована» в зв'язку тим, що російський суд визнав члена релігійної громади Свідки Єгови винним в «екстремізмі» і засудив його до шести років ув'язнення.
Денис Крістенсен був заарештований у травні 2017 року, через місяць після того, як Верховний суд РФ визнав Свідків Єгови «екстремістською організацією». Незважаючи на постанову вищої судової інстанції, Крістінсен продовжив свою діяльність, пов'язану з представництвом цієї організації в Орлі. 6 лютого суд засудив його до шести років виправної колонії. Кримінальні справи були порушені проти ще ста Свідків Єгови в РФ. 18 з них затримані і очікують суду. Решта також зазнали різних заходів обмежувального характеру - від домашнього арешту до підписки про невиїзд.
«Суворий вирок Крістенсену створює небезпечний прецедент і криміналізує право на свободу релігії чи віросповідання Свідків Єгови в РФ», - йдеться у заяві Управління Верховного комісара з прав людини. В ООН нагадали про зобов'язання Росії у рамках Пакту про громадянські і політичні права. За останні роки кілька правозахисних установ ООН і ряд спецдоповідачів вже висловлювали свою стурбованість у зв'язку з цим питанням.
«Ми закликаємо уряд РФ переглянути федеральний Закон про боротьбу з екстремізмом і уточнити розпливчате формулювання «екстремістської діяльності», щоб під це визначення підпадали тільки випадки з елементами насильства або прояви ненависті», - йдеться в заяві Управління з прав людини. В ООН також закликали російську владу зняти обвинувачення з людей, яких затримали у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями або реалізацією прав на свободу думки, мирних зібрань та асоціацій.