Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Міжнародний захист прав мігрантів

18.12.2017 / 23:15
2053
+A
-a

Міжнародний захист прав мігрантів

В усьому світі налічується 258 мільйонів мігрантів. Про це Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш нагадав у своєму посланні з нагоди Міжнародного дня мігранта. Він відзначається 18 грудня. Глава ООН закликав всі держави світу більш ефективно управляти глобальними міграційними потоками і використовувати переваги міграції з метою економічного розвитку.

Протягом всієї історії людства міграція була мужнім проявом волі особистості подолати всі негаразди і домогтися кращого життя. Сьогодні в результаті глобалізації та досягнень в галузі зв'язку та транспорту значно збільшилася кількість людей, які прагнуть і здатні переміститися в інші місця.

Настала нова ера, яка відкрила нові можливості і одночасно поставила нові проблеми перед суспільствами в усьому світі. Вона також висвітлила очевидний зв'язок між міграцією та розвитком, а також можливості, які вона надає для взаємного розвитку, тобто послідовного поліпшення економічних і соціальних умов в країнах походження і призначення.

Таке явище як міграція привертає все більше уваги громадськості. Непередбачуваність, надзвичайність і складність завдань, пов'язаних з процесом міграції, вимагають злагоджених дій і співпраці між регіонами та державами. Організація Об'єднаних Націй відіграє активну роль у цій області, сприяючи розвитку діалогу і взаємодії між державами і регіонами, а також заохочуючи обмін досвідом та розширення можливостей у сфері співробітництва.

В останні роки в усьому світі спостерігаються наймасштабніші за 70 років переміщення населення через міжнародні кордони. За останні 15 років число міжнародних мігрантів збільшилася на 40 відсотків і перевищила 250 мільйонів чоловік.

Багато мігрантів зазнають дискримінації і різним формам експлуатації. В особливо скрутному становищі перебувають нелегальні мігранти.

«Факти з усією очевидністю свідчать про те, що мігранти повсюдно збагачують суспільства з економічної, соціальної та культурної точок зору. Проте в усьому світі, на жаль, зростає ворожість по відношенню до мігрантів. Сьогодні мігранти як ніколи потребують солідарності», - йдеться в посланні глави ООН.

Експерти впевнені, що переваги міграції значно переважують витрати на неї, однак в суспільній свідомості превалює негативне сприйняття мігрантів, що часто позначається на політиці, яку проводять держави.

Обсяг переказів, що направляються мігрантами на батьківщину, склав в минулому році 429 мільярдів доларів. Ці кошти допомагають мільйонам людей вибратися з убогості.

«Міграція завжди була частиною нашого життя. З незапам'ятних часів люди переміщаються в пошуках нових можливостей і кращого життя. Зміна клімату, демографічні чинники, нестабільність, зростаюча нерівність і прагнення людей налагодити життя, а також незадовільна ситуація на ринках праці - все це означає, що міграція не зникне», - підкреслив Генеральний секретар ООН.

Глава ООН заявив про необхідність ефективного міжнародного співробітництва у сфері регулювання міграції.

Він нагадав, що в наступному році світові лідери мають намір прийняти глобальний договір про безпечну, впорядковану і легальну міграцію.

Глава Міжнародної організації з міграції Вільям Лейсі Свінг зазначив, що неспроможність нинішньої імміграційної політики, орієнтованої виключно на питання внутрішньої безпеки та захист певних економічних інтересів.

Нагадаємо, що міжнародні мігранти - це люди, які вирушили в інші країни в пошуках кращого життя і заробітку. Юридично узгодженого визначення не існує, проте ООН визначає мігранта як «особа, яка проживає в чужій країні протягом більше одного року, незалежно від причин міграції (добровільні чи недобровільних) і методів міграції (легальних або нелегальних)». Проте в звичайній практиці в це визначення також входять певні категорії короткострокових мігрантів, такі як сезонні сільськогосподарські працівники, які приїжджають на короткий час для робіт по посадці або зібрати як урожай.

19 вересня 2016 року Генеральна Асамблея прийняла ряд зобов'язань в ході першого в історії засідання високого рівня з питань біженців та мігрантів з тим, щоб зміцнити заходи захисту біженців і мігрантів. Ці зобов'язання містяться в Нью-Йоркській декларації. У ній виражається політична воля світових лідерів, спрямована на порятунок життів, захист прав людини і справедливий розподіл відповідальності на глобальному рівні. Декларація дозволить почати переговори, які сприятимуть проведенню міжнародної конференції та прийняття глобального договору про безпечну, впорядковану і регульовану міграцію у 2018 році.

Глави держав і високі представники, які зібралися 19 вересня 2016 року для вирішення проблеми переміщень великих груп біженців і мігрантів, одноголосно схвалили Нью-Йоркську декларацію про біженців та мігрантів.

У Нью-Йоркській декларації про біженців та мігрантів виражається політична воля світових лідерів, спрямована на порятунок життів, захист прав людини і справедливий розподіл відповідальності на глобальному рівні. Світові лідери озвучили, як саме кожна країна буде забезпечувати виконання цих зобов'язань. Біженці мігранти, ті, хто надають їм допомогу, та приймаючіїх країни і спільноти - всі вони виграють, якщо ці зобов'язання будуть виконані.

У чому полягають ці зобов'язання?

У Нью-Йоркській декларації перераховані масштабні зобов'язання, що стосуються як вирішення поточних, так і забезпечення готовності світу до вирішення майбутніх завдань. У число цих зобов'язань входять наступні:

Захищати права людини всіх біженців і мігрантів незалежно від їхнього статусу. Зокрема, мова йде про права жінок і дівчаток і заохочення їхнього повної, рівної та ефективної участі в пошуку рішень.

Забезпечити, щоб всі діти-біженці та діти-мігранти почали здобувати освіту протягом декількох місяців після прибуття в країну призначення.

Запобігати та припиняти сексуальне і гендерне насильство.

Надавати підтримку країнам, які здійснюють порятунок, прийом і розселення великої кількості біженців і мігрантів.

Працювати над ліквідацією практики утримання дітей під вартою з метою визначення їхнього міграційного статусу.

Рішуче засудити ксенофобію щодо біженців і мігрантів і підтримати глобальну кампанію по боротьбі з цим явищем.

Зміцнити позитивний внесок мігрантів в економічний і соціальний розвиток приймаючих їх країн.

Посилити надання гуманітарної допомоги і допомоги з метою розвитку найбільш залученим країнам, в тому числі за допомогою інноваційних багатосторонніх фінансових рішень, з метою повного усунення дефіциту фінансування.

Впровадити комплекс заходів щодо біженців на основі нового механізму, який буде встановлювати відповідальність держав-членів, партнерів з числа організацій громадянського суспільства та системи Організації Об'єднаних Націй в ситуаціях, пов'язаних з масштабним переміщенням або тривалим перебуванням біженців.

Знайти нове житло для всіх біженців, яких УВКБ визнає такими, що потребують розселення, і розширити можливості для переїзду біженців в інші країни, наприклад за допомогою програм мобільності робочої сили або освітніх програм.

Посилити глобальне управління міграцією шляхом включення Міжнародної організації з міграції в систему Організації Об'єднаних Націй.

Які заходи будуть вжиті далі?

У Нью-Йоркській декларації також містяться конкретні плани, що випливають з цих зобов'язань.

Почати переговори, які сприятимуть проведенню міжнародній конференції та прийняттю глобального договору про безпечну, впорядковану і регульовану міграцію в 2018 році. Досягнута угода про наміри виробити ці всеосяжні рамки є доленосним рішенням. Воно означає, що міграція, подібно іншим областям міжнародних відносин, буде регулюватися на основі ряду загальних принципів і підходів.

Розробити керівні принципи поводження з мігрантами, які перебувають в уразливому становищі. Ці керівні принципи будуть мати особливу важливість для дітей без супроводу в процесі транзиту, яких стає все більше.

Домогтися більш справедливого розподілу відповідальності за прийом і підтримку біженців у всьому світі шляхом прийняття глобального договору про біженців в 2018 році.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Уже рік ( якщо прискіпливо, то вже більше) як діє відповідно до положень Судової реформи Верховний Суд. Хтось назив...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули чисельні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика