Відкрити фірму в Польщі
Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Під сумнів ставиться саме призначення Об'єднаних Націй: Голова 72-ої сесії Генасамблеї ООН Мирослав Лайчак

Під сумнів ставиться саме призначення Об'єднаних Націй: Голова 72-ої сесії Генасамблеї ООН Мирослав Лайчак

Питання міграції, захисту молоді, управління водними ресурсами, миробудівництво та реформи ООН – у числі пріоритетних напрямів роботи Генеральної Асамблеї ООН у 2018 році. Про це розповів Голова 72-ї сесії Генеральної Асамблеї Мирослав Лайчак, виступаючи на прес-конференції в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Він заявив, що багатосторонні підходи до вирішення міжнародних проблем виявилися під загрозою.

«Нам зовсім не треба далеко ходити, щоб переконатися, що багатосторонній підхід знаходиться під загрозою. При цьому я не маю на увазі бюджети або резолюції, або вихід з угод. Йдеться про явище більш широкого порядку. Під сумнів ставиться саме призначення Об'єднаних Націй. І не ким-то одним, а багатьма», - заявив Мирослав Лайчак у бесіді з журналістами.

Він додав, що істини, які протягом десятиліть вважалися загальноприйнятими, тепер стають предметом обговорення. «Наприклад, виникають сумніви в тому, що ми сильніші, коли діємо разом, а не порізно. Що потрібно прислухатися до голосів всіх людей, а не тільки тих, хто має найбільшу владу. І що компроміс або угода, що враховує думку всіх, краще, ніж перемога когось одного або невеликої групи», - підкреслив Голова.

Говорячи про питання порядку денного Генеральної Асамблеї ООН у 2018 році, Мирослав Лайчак повідомив, що 22 березня 2018 р. відбудеться засідання високого рівня з проблем водних ресурсів, а 30 травня 2018 р. - діалог з молоддю.

«В першу чергу, ми займемося проблемою води. Питання, пов'язані з належним використанням водних ресурсів і управлінням ними, мають важливе значення для запобігання конфліктів і забезпечення миру, для ліквідації бідності та забезпечення економічного зростання. Відсутність доступу до чистої води обертається хворобами і створює проблеми, які принижують людську гідність», - заявив Голова. Він повідомив, що 22 березня 2018 р. на засіданні високого рівня буде стартувати Десятиліття дій «Вода для просування Цілей сталого розвитку».

Мирослав Лайчак розповів про роботу над Глобальним договором з міграції. За його словами, текст проекту договору повинен бути узгоджений до липня і схвалений на міжнародній конференції в Марокко в грудні 2018 року.

З інших важливих напрямів роботи в новому році Голова Генасамблеї згадав запобігання конфліктів і встановлення миру, а також повідомив про намір провести засідання щодо фінансування розвитку.

У червні делегати Генеральної Асамблеї, за словами Мирослава Лайчака, обговорять хід реалізації Стратегії з контртероризму, а в квітні - проблеми корінних народів. У квітні ж вперше так заздалегідь будуть проведені консультації з кандидатами на пост Голови 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

«Таким чином, дорогі колеги, ви бачите, що у нас насичений порядок денний на 2018 рік. І це ще не повний його зміст», - підкреслив Голова.

Підбиваючи підсумки основної частини 72-ї сесії Генеральної Асамблеї, яка тривала з вересня по грудень 2017 року, Мирослав Лайчак повідомив, що в рамках основних комітетів Генасамблеї було схвалено понад 250 резолюцій.

«Ми схвалили понад 250 резолюцій. Ми прийняли цілий ряд рішень, які стосуються реформи ООН. Ми запустили нові ініціативи», - повідомив Голова 72-ї сесії.

Під час основної частини сесії Генеральної Асамблеї регулярно засідають її головні комітети: Перший обговорює питання, що стосуються міжнародної безпеки та роззброєння; Другий зосереджений на економічних і фінансових проблемах; Третій займається питаннями соціального розвитку, прав людини, боротьби зі злочинністю та питаннями, пов'язаними з розвитком міжкультурного співробітництва; у веденні Четвертого знаходяться спеціальні політичні питання, проблематика інформації та питання деколонізації; П'ятий готує проекти рішень Асамблеї з адміністративних питань та питань бюджету Організації Об'єднаних Націй; Шостому комітету доручені юридичні питання. Всі прийняті в комітетах резолюції і рішення передаються на затвердження пленуму Генеральної Асамблеї ООН.

Потім з січня по вересень Генеральна Асамблея працює у форматі відновленій частині сесії.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правопорядок і парамілітарні формування donum auctoris Правопорядок і парамілітарні формування
Правопорядок є однією з надскладних і надважливих категорій, які характеризують власне право і його буття
Чому мій вибір - Вища кваліфікаційна комісія суддів: суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду Олександр Боровицький Феміда Чому мій вибір - Вища кваліфікаційна комісія суддів: суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду Олександр Боровицький
Стан справ в судовій системі викликає занепокоєння не лише пересічних громадян нашої держави, а й суддів. Тому ме...
Виправдання убивці чи неупередженість суду присяжних? Справа Виправдання убивці чи неупередженість суду присяжних?
Його ім'я відоме у сучасному світі. Для величезної кількості вдячних пацієнтів він чарівник, який дарує радість р...
Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика