Юридичний супровід бізнесу
Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Верховний комісар ООН з прав людини стурбований погіршенням ситуації з правами людини

Верховний комісар ООН з прав людини стурбований погіршенням ситуації з правами людини

По всьому світу спостерігається відхід від принципів прав людини: презирливе ставлення до біженців, зневага в питаннях захисту цивільного населення в умовах конфлікту, цілеспрямовані напади на об'єкти цивільної інфраструктури, ксенофобія і расизм. Про це заявив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн, виступаючи у Відні 22 травня 2018 р. на заході, присвяченому 25-ій річниці з дня прийняття Віденської декларації та Програми дій - важливих документів міжнародної системи захисту прав людини.

Верховний комісар нагадав про атмосферу надії, у якій приймали Декларацію і План дій: холодна війна завершилася, з'явилися нові незалежні держави, які об'єднував загальний підхід до вирішення питань, пов'язаних з правами людини.

Віденська декларація і Програма дій були прийняті 25 червня 1993 року в Всесвітньої конференції з прав людини. У цих історичних документах був закріплений універсальний характер прав людини і необхідність боротьби з усіма формами расизму, дискримінації, ксенофобії і нетерпимості. У документах наголошується також на правах жінок, дітей, меншин і корінних народів. За словами головного правозахисника ООН, віденські документи стерли «штучні» бар'єри між цивільними і політичними правами з одного боку і культурними, економічними і соціальними - з іншого.

Відхід від принципів прав людини

Разом з тим головний правозахисник з жалем констатував, що через 25 років після прийняття Віденської декларації спостерігається істотний «відкат» у правозахисній сфері - повернення до регіональних і глобальних воєн, в ході яких грубо нехтуються норми міжнародного гуманітарного права, до епохи расизму і ксенофобії, а також свідомого розпалювання ненависті та дискримінації в суспільстві.

У багатьох країнах Європи на підйомі популістські партії. Коли ці партії виявляються при владі, вони, за словами Верховного комісара, свідомо поширюють «спотворені і неправильні уявлення» про мігрантів і правозахисників.

«Майже всюди в Європі розповсюджується ними ненависть по відношенню до іммігрантів, яка стала проникати і в основні партії, зміщуючи політичну активність в сторону більшого насильства, що приносить великі страждання», - сказав Верховний комісар.

Зараз не час вдаватися до «присипляння пильності самовихваляння».

Звернувши увагу на нападки, яким піддаються принципи прав людини в усьому світі, на те, що їм останнім часом не приділялося пріоритетної уваги, ЗейдРаад аль-Хусейн закликав всіх і кожного встати на захист Віденської декларації.

«Миповинні скористатися цими роковинами для мобілізації всіх верств населення наборотьбу за права людини», - закликав Верховний комісар. Він додав, що часу для зволікання немає.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика