Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Виступ делегації України на відкритих дебатах Ради Безпеки ООН щодо зв’язку між міжнародним тероризмом та організованою злочинністю

Виступ делегації України на відкритих дебатах Ради Безпеки ООН щодо зв’язку між міжнародним тероризмом та організованою злочинністю

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко виступив на відкритих дебатах Ради Безпеки ООН щодо зв’язку між міжнародним тероризмом та організованою злочинністю 9 липня 2019 року, вказавши, що «тероризм, що живиться корінними причинами радикалізації та насильницьким екстремізмом, все більше пов'язується з організованою злочинністю і торгівлею людьми, наркотиками та зброєю, а також корупцією. Не треба підкреслювати, що подальша синергія терористичних організацій і організованих злочинних груп може викликати більш тяжкі наслідки не лише для окремих держав, але і на глобальному рівні.

Відповідно до оцінки експертів, спільним знаменником у всіх цих групах є те, що їх сфера діяльності не обмежується конкретним регіоном або державою; вони скоріше мають експансіоністські прагнення і велику програму розвитку. До цих пір міжнародне співтовариство піддавалося постійно зростаючим загрозам від так званої «злочинно-терористичної зв'язки» з більш складними методами і тактикою, у тому числі у фінансуванні транснаціональної злочинної діяльності.

Серед факторів, що дозволяють терористичним та злочинним групам залишатися активними та амбіційними, є, назвемо декілька,: зловживання технологічними досягненнями та інноваціями в комунікації, вільно контрольовані кордони, складні виклики щодо повернених та переселенців з конфліктних зон, недостатність покарань та покарань для тих, хто надає фінансування або іншу підтримку терористичній та злочинній діяльності в будь-якій формі і будь-якими методами.

Залишається надзвичайно важливим забезпечити ефективне впровадження всіх діючих міжнародних інструментів у боротьбі з тероризмом та транснаціональною організованою злочинністю, включаючи відповідні резолюції Ради Безпеки, Глобальну контртерористичну стратегію ООН, а також стандарти та рекомендації FATF. Я також хотів би підтвердити важливість Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності (UNTOC) та Протоколів до неї у боротьбі як з існуючими, так і з виникаючими формами транснаціональної організованої злочинності. Положення UNTOC можуть бути спрямовані на транснаціональні організовані злочини терористичними групами, орієнтовані на прибуток, у тому числі збройним пограбуванням, викраденням з метою викупу, відмиванням грошей, корупцією та участю в організованій злочинній групі, задіяній у таких заходах. Крім того, вона може додатково адресуватися щодо ролі терористів у торгівлі людьми, контрабанді мігрантів та незаконному обігу вогнепальної зброї.

Таким чином, Україна підтримує створення механізму перегляду імплементації Конвенції та протоколів до неї. Ми вважаємо, що будь-який механізм, який може бути прийнятий, повинен бути прозорим, ефективним, ненав'язливим і неупередженим, спрямованим на допомогу державам у ефективному впровадженні цього документа та його протоколів.

Крім того, ми усвідомлюємо нагальну необхідність знайти додаткові ефективні заходи для протидії тенденціям розвитку тероризму та організованій злочинності. Зокрема, те, що тероризм і кримінальні складові, будучи безкарно інтегрованими в державну політику деяких держав, призводять до жорстоких порушень міжнародного права, у тому числі до найбільш ворожих військових злочинів і злочинів проти людяності. Україна продовжує відчувати ці наслідки, протистояючи російській гібридній агресії вже більше 5 років.

Переключення вини, маніпулювання та пропаганда, втручання у внутрішні справи держав, підживлення міжнародних конфліктів шляхом постачання зброї та фінансування тероризму, вбивство цивільних осіб, у тому числі медичного персоналу, - це сучасний політичний курс Російської Федерації.

Російський Представник так наочно описав у своєму виступі небезпеку постачання зброї терористам в Сирії. Навпаки, мені хотілося б почути від нього ще більш актуальну тему - коли Росія має намір припинити безперервне постачання зброї та боєприпасів, що годують безглузде кровопролиття в окупованому Донбасі.

Транснаціональна злочинна діяльність, включаючи тероризм, повинна бути не тільки засуджена, а й досить ефективно покарана і протидіяти їй. На жаль, нинішня ситуація в Україні чітко доводить, що розміщення або умиротворення агресора породжує подальшу агресію.

Ось чому вкрай важливо твердо утримати державу-агресор від відповідальності і використовувати всі необхідні інструменти для повернення до принципів міжнародного права».

Переклад підготувала Наталія Хендель

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика