Відкрити фірму в Польщі
Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Захист прав людини в рамках АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії)

Захист прав людини в рамках АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії)

Однією з цілей АСЕАН, закріпленої в установчій Бангкокській декларації є прискорення економічного, соціального і культурного прогресу.

АСЕАН складається з трьох опор: Товариства безпеки, Економічного співтовариства і Соціокультурної спільноти.

Одним із завдань АСЕАН Соціокультурної спільноти названо сприяння регіональної мобільності і взаємного визнання професійної кваліфікації.

В рамках Співтовариства в області політики і безпеки план дій містить завдання заохочення і захисту прав людини (п. А.1.5. Плану дій) в напрямку політичного співробітництва. Виконання даного завдання пов'язано в плані зі створенням і функціонуванням органу АСЕАН з прав людини.

Вперше у Статуті отримала закріплення мета щодо заохочення і захисту прав людини і основних свобод з урахуванням прав і обов'язків держав-членів АСЕАН (п.7 ст.1).

Статут містить перерахування 14 принципів, серед яких виділяється принцип поваги основних свобод, заохочення і захисту прав людини, заохочення соціальної справедливості (п.п. «i» п.2 ст.2 Статуту).

Перші документи в галузі прав людини в АСЕАН були прийняті в області захисту прав жінок і дітей, а саме Декларація по боротьбі з торгівлею людьми особливо жінками і дітьми, а також з викорінення насильства щодо жінок 2004 р.

7 квітня 2010 року у рамках Соціокультурного Співтовариства АСЕАН була створена спеціальна Комісія із заохочення і захисту прав жінок та дітей.

У 2007 р. в АСЕАН була прийнята Декларація про захист і сприяння правам працівників-мігрантів.

Для координації виконання державами положень Декларації було засновано Комітет АСЕАН по імплементації Декларації щодо захисту і заохочення прав працівників-мігрантів в рамках організаційної структури наради старших посадових осіб з праці (Senior Labour Officials Meeting - SLOM).

У 2009 р. була утворена Міжурядова комісія АСЕАН щодо заохочення і захисту прав людини.

Комісія АСЕАН з прав людини:

- координує діяльність усіх органів АСЕАН, що займаються правами людини;

- займається розвитком Декларації АСЕАН з прав людини;

- рекомендує державам-членам приєднуватися і ратифікувати міжнародні акти з прав людини.

Декларація АСЕАН з прав людини була прийнята 18 листопада 2012 року в Пномпені (Камбоджа). У ній підтверджуються загальні зобов'язання держав за такими документами, як Загальна Декларація прав людини, Статут ООН, Віденська Декларація і Програма дій, з інших загальних для всіх держав-членів АСЕАН універсальних міжнародно-правових актів у галузі прав людини можна назвати тільки Конвенцію ООН про права дитини 1989 року.

Регіональна модель заохочення і захисту прав людини в АСЕАН відображає особливості всієї спільноти держав Південно-Східної Азії: розвиваючи підхід, заснований на спільних цінностях, держави досягають хиткої згоди, з одного боку, визнаючи настрої міжнародного і громадянського суспільства, імперативи зростання національних економік і національної стабільності, з іншого боку, зберігаючи опір втручанню у внутрішні справи держав і створюючи  консультативну модель захисту прав людини розпорядчого характеру.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика