Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Захист прав людини в рамках АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії)

31.05.2018 / 18:02
1482
+A
-a

Захист прав людини в рамках АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії)

Однією з цілей АСЕАН, закріпленої в установчій Бангкокській декларації є прискорення економічного, соціального і культурного прогресу.

АСЕАН складається з трьох опор: Товариства безпеки, Економічного співтовариства і Соціокультурної спільноти.

Одним із завдань АСЕАН Соціокультурної спільноти названо сприяння регіональної мобільності і взаємного визнання професійної кваліфікації.

В рамках Співтовариства в області політики і безпеки план дій містить завдання заохочення і захисту прав людини (п. А.1.5. Плану дій) в напрямку політичного співробітництва. Виконання даного завдання пов'язано в плані зі створенням і функціонуванням органу АСЕАН з прав людини.

Вперше у Статуті отримала закріплення мета щодо заохочення і захисту прав людини і основних свобод з урахуванням прав і обов'язків держав-членів АСЕАН (п.7 ст.1).

Статут містить перерахування 14 принципів, серед яких виділяється принцип поваги основних свобод, заохочення і захисту прав людини, заохочення соціальної справедливості (п.п. «i» п.2 ст.2 Статуту).

Перші документи в галузі прав людини в АСЕАН були прийняті в області захисту прав жінок і дітей, а саме Декларація по боротьбі з торгівлею людьми особливо жінками і дітьми, а також з викорінення насильства щодо жінок 2004 р.

7 квітня 2010 року у рамках Соціокультурного Співтовариства АСЕАН була створена спеціальна Комісія із заохочення і захисту прав жінок та дітей.

У 2007 р. в АСЕАН була прийнята Декларація про захист і сприяння правам працівників-мігрантів.

Для координації виконання державами положень Декларації було засновано Комітет АСЕАН по імплементації Декларації щодо захисту і заохочення прав працівників-мігрантів в рамках організаційної структури наради старших посадових осіб з праці (Senior Labour Officials Meeting - SLOM).

У 2009 р. була утворена Міжурядова комісія АСЕАН щодо заохочення і захисту прав людини.

Комісія АСЕАН з прав людини:

- координує діяльність усіх органів АСЕАН, що займаються правами людини;

- займається розвитком Декларації АСЕАН з прав людини;

- рекомендує державам-членам приєднуватися і ратифікувати міжнародні акти з прав людини.

Декларація АСЕАН з прав людини була прийнята 18 листопада 2012 року в Пномпені (Камбоджа). У ній підтверджуються загальні зобов'язання держав за такими документами, як Загальна Декларація прав людини, Статут ООН, Віденська Декларація і Програма дій, з інших загальних для всіх держав-членів АСЕАН універсальних міжнародно-правових актів у галузі прав людини можна назвати тільки Конвенцію ООН про права дитини 1989 року.

Регіональна модель заохочення і захисту прав людини в АСЕАН відображає особливості всієї спільноти держав Південно-Східної Азії: розвиваючи підхід, заснований на спільних цінностях, держави досягають хиткої згоди, з одного боку, визнаючи настрої міжнародного і громадянського суспільства, імперативи зростання національних економік і національної стабільності, з іншого боку, зберігаючи опір втручанню у внутрішні справи держав і створюючи  консультативну модель захисту прав людини розпорядчого характеру.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєтьс...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика