Юридичний супровід бізнесу
Судова правдаФемідаЧому мій вибір – Вища рада правосуддя: суддя апеляційного суду Донецької області Людмила Груїцька

Чому мій вибір – Вища рада правосуддя: суддя апеляційного суду Донецької області Людмила Груїцька

21.02.2018 / 14:42
1549
+A
-a

Чому мій вибір – Вища рада правосуддя: суддя апеляційного суду Донецької області Людмила Груїцька

Свій професійних шлях Людмила Олександрівна Груїцька розпочала у 1975 році з роботи на Старо-Краматорському машино-будівельному заводі, пропрацювавши там спочатку інженером, а згодом працівником юридичного відділу. З 1996 року пані Людмила працювала юрисконсультом у Краматорському управлінні газопостачання і газифікації товариства «Донецькоблгаз». Після цього у 2001 році Людмила Олександрівна стала суддею Краматорського міського суду Донецької області. І вже з 2013 року дотепер вона працює суддею апеляційного суду Донецької області.

- Людмило Олександрівно, що стало для Вас тією причиною, яка підштовхнула подати документи на конкурс? Чому Ви обрали саме ВРП, а не ВККС, куди зараз також триває відбір?

Однією з причин, яка підштовхнула мене подати документи на конкурс, стало загострене відчуття справедливості, оскільки усе своє життя цю несправедливість я відчула на собі. Мій батько у 1969 році вийшов з лав комуністичної партії, кинувши свій партійний квиток обласному керівництву. Саме з цього моменту наша сім’я стала «неблагонадійною». З цих підстав я не змогла стати студенткою юридичного інституту та отримати бажану професію а потім реалізувати себе у тому напрямку, який був омріянний з дитинства. Згодом я отримала другу вищу освіту, коли вже не було такого впливу комуністичної партії, стала суддею, коли вже не треба було бути членом партії, з цієї підстави я не маю 20-ти річного стажу для відставки.

Але я не жаліюся, оскільки кожна людина у своєму житті часто відчуває на собі несправедливість і тільки життєвий досвід та впевненість у собі допомагають кожному пережити ці труднощі, не опускати руки та достойно йти до своєї цілі. Зараз у суспільстві склалася думка, що усі судді, а особливо такого віку, який я маю, є суддями «системи». І знову несправедливість по відношенню до суддів та окремо до мене, оскільки я не є суддею «системи» і ніколи такою не була та як ніхто інший відчула на собі вплив тієї партійної системи, яка існувала у більшій частині мого життя. Також у суспільстві є поширеними уявлення про корумпованість судової влади. Причинами цього є постійна дискредитація суддівства представниками інших гілок влади та негативна атмосфера, що створюється засобами масової інформації. Це неправильно та несправедливо по відношенню до усіх суддів.

Я вірю, що в умовах побудови правової, соціальної, справедливої України одним із найважливіших етапів на цьому шляху є формування складу Вищої ради правосуддя, членом якої я хочу стати, оскільки Вища рада правосуддя є органом, який діє для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів. Мій життєвий та професійний досвід допоможе суддівській спільноті відчувати себе дійсно незалежною.

- На Вашу думку, чи вдалими є перші результати судової реформи - новий Верховний Суд та процесуальні кодекси?

Про ефективність судової реформи можна буде казати тільки по спливу певного часу, оскільки ефективне реформування судової системи в Україні – це не лише прийняття законодавчих актів, а й практична реалізація положень для створення дійсно незалежної судової системи. Ефективність судочинства залежатиме не від реформованого закону, а від того, як закон буде застосований. Дійсно, є недоліки, прогалини й питання, які складно розуміються, зокрема у новому ЦПК, але це все з часом можна удосконалити та деякі положення змінити з урахуванням практичних напрацювань. Хороший закон – це, звичайно, добрий попередній крок у цьому відношенні, але політична воля й ефективна реалізація змін є необхідними елементами для того, щоб реформа не залишилася лише декларацією.

- Яке Ваше ставлення до створення Антикорупційного суду в Україні? Чимала роль в процесі його створення відводиться саме ВРП та ВККС, які повинні забезпечити прозору та якісну процедуру відбору та призначення суддів до нового органу.

Прийнятим Законом України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року передбачено утворення у системі судоустрою Вищого антикорупційного суду. Закон треба виконувати. Щодо відбору суддів антикорупційних судів, то, на мою думку, це мають бути спеціальні вимоги щодо необхідної кваліфікації або практичного досвіду. Судді також повинні пройти спеціальну перевірку для підтвердження відсутності будь-яких негативних факторів, які б могли бути використані для шантажу чи інших форм незаконного впливу на них.

- «Краще вчитись на чужих помилках, ніж на своїх» - йдеться у відомому нам всім прислів‘ї. Чи могли б Ви назвати недоліки у сучасній роботі ВРП, які не дають змогу працювати цьому органу максимально ефективно і які в майбутньому можна виправити? Що для цього необхідно зробити?

На мою думку, ВРП працює ефективно, недоліки у сучасній роботі я зможу виявити тільки працюючи членом ВРП.

- Чи могли б Ви назвати три основні цілі, які Ви для себе ставите як для можливого майбутнього члена ВРП?

Основна ціль - відновити довіру суспільства до суддів.

- Тоді яким чином, на Вашу думку, можна повернути довіру суспільства до суддів? Яку роль в цьому може відіграти ВРП?

Довіру суспільства до суддів можна повернути тільки в умовах ліквідації постійної дискредитації суддівства представниками інших гілок влади та негативною атмосферою, що створюється засобами масової інформації. Постійно чути, що судді мають великі статки, навіть приводяться приклади про життя окремих суддів, які, на думку особи, яка доводить до відома пересічного громадянина таку інформацію, є такими, що відносяться до усієї суддівської спільноти. Жодної інформації про тяжку працю судді про його навантаження, про недосконалість законодавства, про працю та життя в регіонах АТО засоби масової інформації до суспільства не доводять. З початку війни жоден кореспондент не приїхав до нас в зону АТО, не поспілкувався з суддями, які втратили житло, у яких були зруйновані сімейні відносини, стали переселенцями, вимушені самостійно виживати разом із іншими переселенцями. Ще раз наголошую - це несправедливо і дуже, дуже прикро. Саме Вища рада правосуддя як орган, на який покладено забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів, зможе відновити довіру суспільства до суддів.

- Підсумовуючи, щоб Ви могли сказати суддям, які будуть голосувати на з’їзді? Чому вони повинні обрати саме вас?

У цьому році я закінчую свою суддівську кар’єру, бо у червні мені виповниться 65 років, 16 з половиною з яких я працюю суддею. Я повністю відповідаю вимогам щодо члена Вищої ради правосуддя, є громадянкою України, володію державною мовою, маю вищу юридичну освіту та стаж професійної діяльності у сфері права біля тридцяти років, моя професія належить до правничої, я відповідаю критерію політичної нейтральності.

Саме загострене відчуття справедливості, професійний досвід, та впевненість в тому що в умовах побудови правової, соціальної, справедливої України одним із найважливіших етапів на цьому шляху є формування складу Вищої ради правосуддя як органу, який діє для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів, й вплинули на моє рішення висунути свою кандидатуру на посаду члена Вищої ради правосуддя. Вважаю, що маю достатньо досвіду і ще багато сил для того, щоб покласти все на користь нашої країни, особливо в розбудові України як правової держави.

Подаючи заяву про бажання стати членом Вищої ради правосуддя, я усвідомлюю всю відповідальність перед колегами та суспільством, але вважаю, що мій життєвий і професійний досвід, моя мудрість, моральні риси та дипломатичний хист допоможуть мені гідно виконувати обов’язки члена Вищої ради правосуддя, звісно, якщо я зможу дійти до виборів та з’їзд мені довірить.

Даниїл Шаров, Українське право

Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули чисельні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика