Судова правдаФемідаЧому мій вибір – Вища рада правосуддя: суддя апеляційного суду міста Києва у відставці Ігор Мороз

Чому мій вибір – Вища рада правосуддя: суддя апеляційного суду міста Києва у відставці Ігор Мороз

04.03.2018 / 12:35
1049
+A
-a

Чому мій вибір – Вища рада правосуддя: суддя апеляційного суду міста Києва у відставці Ігор Мороз

Свій професійний шлях Ігор Миколайович розпочав у 1989 року на посаді судді Шевченківського районного суду міста Києва, в якому незмінно працював до 2008 року. Далі обраний суддею апеляційного суду міста Києва, з якого і вийшов у відставку у грудні 2016 року.

- Ігорю Миколайовичу, що стало для Вас тією причиною, яка підштовхнула подати документи на конкурс? Чому Ви обрали саме ВРП, а не ВККС, куди зараз також триває відбір?

Можливість досягнення мети судової реформи визначається тим, якими методами це буде досягнуто і хто буде їх втілювати. Від цього залежить, які наслідки ми отримаємо: черговий політичний піар та переможні реляції з телефоном прямого урядового зв’язку в кабінеті судді (голови суду); чи просто незалежний і безсторонній суд. Саме ВРП за своїм унікальним статусом та повноваженнями має всі можливості скерувати судову реформу в останньому належному напрямку.

- До цього часу Ви працювали суддею. За час Вашої професійної кар’єри чи могли б Ви назвати основні напрями Вашої професійної діяльності, окрім роботи в суді?

Я розпочав роботу в 1989 році в Шевченківському районному суді м. Києва, у 2008 році був обраний до апеляційного суду м. Києва, вийшов у відставку у грудні 2016 року. Певний час працював і у Раді суддів загальних судів м. Києва, куди був обраний від Шевченківського районного суду м. Києва, де мав практичний досвід роботи зі скаргами і вирішенні питань фінансування роботи суду. Окрім основної роботи в суді, через значний рівень навантаження, практично мав один вихідний день, і цей час намагався приділити сім’ї, дітям, батькам.

- На Вашу думку, чи вдалими є перші результати судової реформи - новий Верховний Суд та процесуальні кодекси?           

Створення Верховного Суду - це перший крок судової реформи, а чи є він новим, залежить від суддів Верховного Суду, які за конкурсом зайняли такі високі посади і на плечі яких лягла надзвичайна відповідальність.

- І ще одне питання щодо судової реформи. Яке Ваше особисте ставлення до створення Антикорупційного суду в Україні?

Як суддя зазначу, що створення такого суду визначено законом, а закон треба виконувати. Остаточно про процедуру відбору та призначення суддів можна буде висловлюватись після прийняття спеціального закону.

- Чи могли б Ви назвати три основні цілі, які Ви для себе ставите, як для можливого майбутнього члена ВРП?

На даному етапі всі цілі основні, однак у роботі вважаю необхідним не допустити дій за принципом «мы всё до основания разрушим, а затем, ….», що було потім вже, на жаль, відомо.

- Яким чином, на Вашу думку, можна повернути довіру суспільства до суддів? Яку роль в цьому може відіграти ВРП?

Довіра до суддів збільшиться, якщо ставлення до суду зі сторони інших гілок влади буде як до судової влади, а не до системи виконання законів, тоді безсторонність суду буде доведена справедливістю його рішень, після цього суспільство саме стане на захист таких судів і суддів. А роль ВРП - усунути все зайве, що може цьому завадити.

- Якими є Ваші мотивації участі у конкурсі і чому, на Вашу думку, повинні обрати саме Вас?

Моє бажання працювати у Вищій раді правосуддя ніяк не пов’язано з бажанням кар’єрного росту, оскільки я є суддею у відставці. Я можу пояснити його лише тим, що повірив у той останній шанс для нашого суспільства, який пов’язаний з реалізацією пакету реформ, головною з яких є судова реформа. Основний напрям моїх думок та мотивацій, я думаю, вже зрозумілий. Я йду на конкурс тому, що усвідомив неможливість стороннього спостереження за розвитком судової реформи. А чи оберуть мене, залежить від суддів, яким я і буду підзвітний.

Зеновія Суховерська, "Українське право"

Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика