Юридичний супровід бізнесу
Судова правдаФемідаЧому мій вибір - Вища рада правосуддя: суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Анатолій Лазаренко

Чому мій вибір - Вища рада правосуддя: суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Анатолій Лазаренко

14.02.2018 / 17:00
2550
+A
-a

Чому мій вибір - Вища рада правосуддя: суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Анатолій Лазаренко

Професійний шлях Анатолія Володимировича Лазаренка розпочався у 1990 році з роботи в органах прокуратури. З квітня 2005 року по теперішній час працює суддею Летичівського районного суду Хмельницької області/ У червні 2006 року був призначений головою цього ж суду. Рішенням зборів суддів Летичівського районного суду від 02.02.2017 року повноваження голови суду припинено достроково у зв’язку з поданням заяви. 

- Анатолію Володимировичу, що стало для Вас тією причиною, яка підштовхнула подати документи на конкурс? Чому Ви обрали саме ВРП, а не ВККС, куди зараз також триває відбір?

- Причиною, яка спонукала мене прийняти участь у конкурсі до ВРП? є необхідність відновлення довіри до роботи судів, сприяння прийняттю законодавства, яке буде спрощувати процес здійснення правосуддя і наближення суду до громадянина. Так як життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. 

- До цього часу Ви працювали суддею. За час Вашої професійної кар’єри чи могли б Ви назвати інші напрями Вашої діяльності, окрім роботи в суді?

- Пропрацювавши суддею більше 13 років, рахую, що основною ціллю роботи судді є здійснення правосуддя, своєчасний і неупереджений розгляд справ всіх категорій.

Однак останнім часом судді, як і вся судова система, стали об’єктом нападів зі сторони осіб, які, висловлюючи «лозунги» боротьби із корупцією в судах, покращення довіри суспільства до суду, намагаються знищити судову систему. Їхня діяльність є неефективною і, з однієї сторони, не призводить до усунення негативних явищ в суді, які мають місце також і в інших державних інституціях, зокрема в органах державної влади, правоохоронних органах тощо, а з іншої, вже протягом декількох років не сприяє збільшенню авторитету судової системи.

Перебуваючи з делегацією України в Канаді та вивчаючи досвід судоустрою Канади, можу зазначити, що повага до судової системи базується на неухильному дотриманні законності всіма державними та правоохоронними органами, повазі до прав і свобод кожного громадянина, а також на об’єктивному, неупередженому розгляді справ судами. При цьому суспільство сприяє цим процесам у всіх допустимих формах співпраці із судовою гілкою влади.

Тому свою роль вбачаю у формуванні належної суспільної думки щодо роботи судової системи, довіри до неї суспільства, а не у покритті тих чи інших інституцій, які допускають брутальне втручання в роботу суддів, звинувачуючи їх в усіх «смертних гріхах», при цьому не несучи будь-якої відповідальності за такі дії. Також не може бути залишена поза увагою і робота суддів, які порушують закони та кодекс суддівської етики, такі дії повинні отримувати принципову оцінку! 

- На Вашу думку, чи вдалими є перші результати судової реформи – новий Верховний Суд та процесуальні кодекси?

- Суспільно-правовий стан, який склався в державі, потребував проведення відповідних змін як в державі, так і в її інституціях. Однак результати проведення таких змін повинні бути виваженими, оперативними, які дали б змогу дієво провести реформи, в тому числі й судову, що в свою чергу, сприяло б підняттю авторитету судових органів. Проведення затяжних реформ не може свідчити про їх належну підготовку.

Реформування Верховного Суду повинно забезпечити новий, більш прогресивний підхід до роботи як Верховного Суду, так і всієї судової системи в її єдності та оперативності. Лише ВСУ може об’єднати судову систему щодо застосування єдиної судової практики з метою захисту прав і законних інтересів як громадян, так і держави у всіх її напрямах. 

- І ще одне питання щодо судової реформи. Яке Ваше особисте ставлення до створення Антикорупційного суду в Україні?

- Сама ідея створення Антикорупційного суду в Україні повинна бути втілена в життя найближчим часом, а сам суд має бути сформований із професіоналів-суддів, які зможуть забезпечити неупередженість прийнятих рішень. Ця позиція не повинна бути продиктована волею інших держав.

Формування Антикорупційного суду в Україні повинно здійснюватись на принципах незалежності та професіоналізму. Однак ця процедура не повинна бути розтягнута на тривалі річні терміни, так як вирішення вказаного питання протягом декількох років буде сприяти негативному іміджу держави і суду, який має створитись. 

- Чи могли б Ви назвати три основні цілі, які Ви для себе ставите як для можливого майбутнього члена ВРП?

Ефективно використовувати надані права та повноваження члена ВРП з метою їх втілення в життя.

А головне: працювати, працювати і ще раз працювати, тому що вчитися і працювати ніколи не пізно. 

- Яким чином, на Вашу думку, можна повернути довіру суспільства до суддів? Яку роль в цьому може відіграти ВРП?

Вважаю, що перш за все потрібно вжити заходів щодо стабільної роботи судів шляхом належного та оперативного кадрового забезпечення, ініціюванням змін до законодавства щодо відповідальності за неповагу до судів у широкому сенсі слова. А також шляхом вирішення питання належного матеріального забезпечення як діючих суддів, так і суддів у відставці, оскільки найбільша недовіра до суду і підрив його авторитету проявляється у випадках, коли судді вимушені звертатися до суду щодо захисту своїх конституційних прав та гарантій. 

- Підсумовуючи, що б ви могли сказати суддям, які будуть голосувати на з’їзді? Чому повинні обрати саме Вас?

Приймаючи рішення під час голосування, завжди треба пам’ятати вислів нашого першого президента: «Що маємо, те маємо». На мою думку, в цьому висловлюванні закладена суть як нашого життя, так і тих реформ, які в ньому проводяться і досягнення тих високих цілей, які намагається досягнути наше суспільство, приймаючи ті чи інші рішення, які є показником відвертості, щирості та бажання змінити на краще і жити у вільному, незалежному суспільстві. 

Зеновія Суховерська для "Українського права"

Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика