Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
Судова правдаФеміда«Потрібно запровадити персоналізацію голосування у Вищій раді правосуддя, як це відбувається у Верховному суді США», – суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Владислав Цукуров

«Потрібно запровадити персоналізацію голосування у Вищій раді правосуддя, як це відбувається у Верховному суді США», – суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Владислав Цукуров

17.12.2018 / 09:33
1664
+A
-a

«Потрібно запровадити персоналізацію голосування у Вищій раді правосуддя, як це відбувається у Верховному суді США», – суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Владислав Цукуров

Інформаційне агентство «Українське право» спільно з Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України продовжує проведення інтерв’ю з кандидатами у члени Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Свій професійний шлях Владислав Петрович Цукуров розпочав на початку 90х, працюючи юрисконсультом на різних підприємствах. З 1991 по 1997 рр він навчався на економіко-правовому факультеті Донецького державного університету. Одразу після завершення навчання у виші Владислав Петрович розпочинає адвокатську практику, згодом обійнявши посаду голови адвокатського об’єднання.

У 2009 році пан Цукуров вперше одягає суддівську мантію, ставши суддею Ворошиловського районного суду м. Донецька.

У зв’язку із початком російської агресії на Сході України у 2014 році він переїжджає з м. Донецька. У липні 2018 року Владислава Петровича переведено до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області.

Що саме спонукало Вас стати кандидатом до ВРП?

Я виріс в сім’ї судді, а тепер вся суддівська спільнота – моя велика родина, яка переживає найскладніші в сучасній історії часи. До роботи в суді 10 років працював професійним захисником, що відповідним чином сформувало світогляд. І я переконаний, що ВРП – саме той орган, який здатний захистити та вивести судову владу із кризи. На посаді члена ВРП хотів би запровадити нову філософію діяльності цього органу.

Які недоліки в роботі ВРП, на Вашу думку, не дають змоги даному органу працювати найбільш ефективно?

По-перше: це закритість та віддаленість від суддів. У раді існує Порядок прийому громадян та регулярно здійснюється їх прийом. Втім, якщо така потреба виникне у судді (наприклад кілька років не вирішується нагальне питання), то він не зможе скористатися такою можливістю. Тому я буду наполягати на встановленні особистого прийому у ВРП і для суддів. У будь-якому випадку для колег мої двері будуть завжди відчинені. Більше того, я хотів би запровадити практику відвідування членами Вищої ради правосуддя судів, особливо у віддалених куточках країни, оскільки тим посадовим особам, які приймають доленосні рішення, доцільно бачити стан справ у судах і на власні очі.

По-друге: це певна статичність. Пропоную запровадити принцип проактивності у діяльності ВРП – виступи на телебаченні, участь у роботі парламенту та інших державних органів, якщопитання, які розглядаються, так чи інакше стосуються інтересів правосуддя.Сучасні виклики спонукають нас працювати більш активно, креативно та на випередження.

По-третє: ВРП надмірно навантажена абсурдною кількістю скарг на суддів, яких за рік надходять тисячі, а обґрунтованими визнаються лише одиниці. Тому я пропоную на законодавчому рівні встановлення чіткого кола осіб, які можуть звернутися зі скаргою на суддю безпосередньо до Вищої ради правосуддя,аналогічно тому, як це було до 2010 року. Нагадаю, що тоді скарга надходила до суб’єкта звернення, наприклад члена ради суддів України, Уповноваженого з прав людини, або іншої визначеної законом особи. Той, вивчивши документи, за наявності ознак дисциплінарного проступку звертався з відповідним поданням до комісії, або надавав заявнику обґрунтовану відповідь.

Також вважаю за необхідне запровадити персоналізацію голосування у Вищій раді правосуддя, наприклад, як це відбувається у Верховному Суді США.

Крім того, процедура дисциплінарного провадження відносно суддів має проходити у закритому режимі. Це сприятиме не тільки розвантаженню ВРП, а й зменшенню тиску на суддів та укріпленню авторитету судової влади, що в першу чергу буде корисно суспільству.            

У яких основних напрямках Ви плануєте працювати у складі ВРП?

На мою думку – на нових для ВРП та самих гострих напрямках.

Переконаний, що більшість труднощів у нормальній роботі судової влади виникає через популістські, неконституційні та абсурдні закони, які приймаються у парламенті (це і питання дискримінації в оплаті праці, і доступу до правосуддя, і безпеки,і багато інших). При цьому самі народні депутати не володіють положеннями прийнятих ними же актів. Зате чудово володіють технікою популізму. Втім, мій досвід спілкування з ними показує, що у випадку роз’яснень неспроможності тих чи інших законодавчих ініціатив, вони здатні змінювати свою думку. Тому основним напрямком моєї роботи у ВРП бачу комунікацію з Верховною Радою України. Вважаю, що представник ВРП має бути присутнім на засіданнях комітетів та пленарних засіданнях парламенту під час розгляду будь-яких питань, що стосуються судової влади. І не просто бути присутнім, а й роз’яснювати та переконувати парламентарів, відстоюючи інтереси правосуддя.

Також, маючи досвід роботи у сфері медіа права, не менш важливим напрямком моєї роботи у ВРП бачу комунікацію зі ЗМІ та громадськістю. Переконаний, що виступи на телебаченні, публікації в першу чергу у непрофільних виданнях та інші аналогічні заходи матимуть великий ефект у такому важливому сегменті роботи ВРП як укріплення авторитету судової влади.

Крім того, особливу увагу я приділятиму тому, щоб дисциплінарні провадження відносно суддів відкривалися у виключних випадках, та проходили не лише законно, а й справедливо, незалежно від політичної кон’юнктури. Впевнений, що разом ми зможемо зробити так, щоб суддівська кар’єра стала прогнозованою від її початку і до самого виходу судді у відставку.

Останнім часом багато дискусій в суддівській спільноті викликає ситуація із станом безпеки в судах, неповагою до суддів з боку громадян тощо. Як, на Вашу думку, можна реформувати дану сферу?

Вважаю, що для вирішення цих питань треба не реформування, а нарешті виконання того, що вже передбачено діючим законодавством України:

- термінове створення служби судової охорони, що убезпечить як працівників суду, так відвідувачів від можливих порушень правопорядку;

- швидке заповнення вакансій у судах, що розвантажить діючих суддів та скоротить строки розгляду справ.

Також на власному досвіді знаю, що регулярне проведення прес-конференцій, брифінгів, днів відкритих дверей сприяє підвищенню авторитету судової влади на відповідному рівні. Таким чином вибудовується захисна стіна від PR-атак та необґрунтованої критики.

Який Ваш особистий життєвий досвід може допомогти Вам у роботі у ВРП? Окрім суддівської діяльності, які ще є напрями Вашої роботи?

Про свій життєвий досвід я написав книгу, яку, сподіваюся, незабаром буде опубліковано. Ті випробування, через які мені та моїм колегам довелось пройти, дуже загартували. І якщо коротко, то залякати мене буде вкрай складно.

Крім того, як суддя першої інстанції з майже 10-річним стажем, я чудово розумію всі складнощі, з якими стикаються колеги із-за постійних експериментів з судовою владою.

Із додаткових напрямів роботи можу виділити: 1) регулярне спілкування зі ЗМІ шляхом публікації статей, інтерв’ю та брифінгів на судову тематику; 2) просвітницька діяльність – Дні відкритих дверей для школярів та лекції по праву студентам; 3) пишу дисертацію на тему «Конституційно-правові засади формування інформаційних відносин ЗМІ та судової влади».

Чому делегати З’їзду мають обрати саме Вас?

Багато хто із колег знає мене як людину практичних дій. Нами, разом з однодумцями, розроблений план реальних заходів, направлених на підвищення авторитету та незалежності суддів. Щоб його реалізувати, маю, зокрема, такі теоретичні знання: освіта соціального психолога, школа журналістики, курси по виходу із кризових ситуацій та PR-стратегій, управління репутацією.

Також є практичний досвід. Починаючи з 2015 року, підготував більше 10 звернень. Зібрав до 200 підписів суддів під кожним із них на адресу центральних телеканалів, парламенту та керівників судової влади. Відвідував засідання профільного комітету ВРУ та неодноразово вів переговори з народними депутатами з питань законодавства про судоустрій та статус суддів.Брав участь у дискусіях з журналістами, представниками інших гілок влади та громадськості. Переконаний, що подібні заходи, але вже на рівні органу суддівського врядування, матимуть великий ефект.

За мого обрання маю намір звернутися до найкращих PR менеджерів з метою розробки та реалізації стратегії підвищення авторитету судової влади. Також планую зняти правдивий фільм про її сучасну історію і звичайних суддів, бріф/творче завдання щодо якого вже очікує свого часу.

Отже, запропонована мною філософія діяльності Вищої ради правосуддя полягає у активності, відкритості та справедливості – над чим і готовий наполегливо працювати.

Даниїл Шаров, «Українське право»

Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика