Відкрити фірму в Польщі
Правова практикаАдвокатська практика

Як захистити соціальні права і гарантії військовослужбовців та членів їх сімей

29.12.2015 / 11:42
3180
+A
-a

Як захистити соціальні права і гарантії  військовослужбовців та членів їх сімей

Події, що відбуваються в Україні упродовж останніх двох років, вкрай загострили не лише питання забезпечення боєздатності та функціонування Збройних Сил України, інших військових формувань, але й суттєво актуалізували в суспільстві питання соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Захист Вітчизни відповідно до статті 65 Конституції України, статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" є обов'язком громадян України.

У зв’язку з  реальною загрозою втрати  суверенітету і територіальної цілісності України  упродовж 2014 - 2015 рр. в ході проведення  мобілізаційних заходів більше 200 тисяч  громадян України  було призвано  на військову службу у Збройні Сили України та в  інші військові формування, у складі яких вони приймали участь у проведенні антитерористичної операції на сході країни. На сьогодні більше 100 тисяч наших співгромадян, які приймали участь в антитерористичній операції, отримали статус учасника бойових дій.

На жаль, серед захисників  Вітчизни є втрати, чимало з них зникли безвісти, отримали поранення різного ступеня тяжкості, значна кількість українських сімей втратила своїх годувальників, що потягло суттєве погіршення рівня їх життя.

Очевидно, що чимало громадян України зіткнулись з питаннями соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, вирішення яких потребує спеціальних знань, кваліфікованої юридичної допомоги.

Засоби масової інформації систематично інформують суспільство про порушення, пов’язані із  незаконними звільненнями призваних за мобілізацією військовослужбовців з роботи, невиплатами передбачених законодавством коштів, незабезпеченням учасників бойових дій медичною допомогою, житлом, земельними ділянками, свавіллям і байдужістю керівників і чиновників різного рангу до проблем учасників АТО та членів їх сімей.

Відомо, що соціальний захист військовослужбовців – це діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, які забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі.

Правові основи регулювання соціального захисту військовослужбовців закладено у ст. 17 Конституції України, якою визначено, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їх сімей.  

За роки незалежності в Україні було прийнято низку законодавчих актів, які регулюють питання соціального захисту військовослужбовців, їх прав і свобод, гарантій, пільг і компенсацій. Серед них необхідно виділити закони України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про Збройні Сили України", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Загалом на сьогоднішній день питання соціального та правового захисту військовослужбовців і членів їх сімей регулюються більш ніж 40 законами та підзаконними нормативно-правовими актами.

Враховуючи реалії сьогодення, вимоги та існуючі виклики, законодавство про соціальний і правовий захист військовослужбовців зазнає постійного оновлення, доповнення. Так, упродовж 2014 - 2015 рр. тільки до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» законодавцем було внесено 20 змін та доповнень.

Зрозуміло, що в умовах активного законотворення, постійних законодавчих змін громадянам, зацікавленим особам  важко відслідкувати усі норми законодавства, які   встановлюють  соціальні права та гарантії  значної частини нашого суспільства.

Звернення до правників дозволяє отримати кваліфіковану консультацію, у разі порушення права - визначитися із способом захисту, який може бути різним – від медіаційних процедур до судового захисту.

Фахівці Європейської правничої компанії, які мають значний досвід роботи в цій сфері, допоможуть розібратись у складних життєвих ситуаціях і законодавчих лабіринтах, нададуть кваліфіковану юридичну допомогу з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, захистять порушені права в органах державної влади, місцевого самоврядування, у  правоохоронних органах та у судах усіх інстанцій.

 

Старший радник Європейської правничої компанії М. І. Лисий

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Процесуальні війни: піррові перемоги на тлі розпаду donum auctoris Процесуальні війни: піррові перемоги на тлі розпаду
Бажання отримати перевагу у бізнесових  конфліктах або ж навіть у політичному протистоянні ча...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
21.11.2017 10:00:00 - Медіаправо 2017
22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
ЗАХОДИ
10.11.2017 10:00:00 - Ukrainian Software Development Forum
21.11.2017 10:00:00 - Медіаправо 2017
Опитування
  • Що найбільш негативно впливає на рівень довіри до суду в Україні?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика