Відкрити фірму в Польщі
Правова практикаСудова практика

Кандидат на посаду судді не повинен відповідати за помилку, допущену ВККС при перевірці документів особи

13.05.2017 / 14:15
1730
+A
-a

Кандидат на посаду судді не повинен відповідати за помилку, допущену ВККС при перевірці документів особи

ВСУ підтвердив безпідставність відмови Вищої ради юстиції у внесенні подання про призначення особи суддею.

Особа звернулась до ВАСУ з позовом до ВРЮ про визнання незаконним та скасування рішення про відмову у внесенні подання Президенту України про призначення на посаду судді, зобов’язання розглянути рішення ВККС про рекомендацію для призначення на посаду судді.

Відповідно до обставин справи 06.11.2012 позивач за допомогою сайту ВККС України здійснила попередню реєстрацію, як особи, яка претендує на зайняття посади судді. 19.11.2012 особа звернулась до ВККС з заявою про участь у доборі кандидатів на посаду судді.

ВККС допустила позивача до добору кандидатів на посаду судді вперше та до складення анонімного тестування (іспиту). За результатами іспиту ВККС прийняла рішення про визнання позивача таким, що успішно склала іспит та направила на проходження спеціальної підготовки до Національної школи суддів України. За результатами складення кваліфікаційного іспиту позивача зараховано до резерву на заміщення вакантних посад суддів.

У серпні 2016 року позивач подала до ВККС України заяву про участь у конкурсі на заміщення вакантної посади судді. За результатами розгляду заяви ВККС України прийняла рішення про рекомендацію призначити позивача на посаду судді.

Проте секція Вищої ради юстиції з питань призначення суддів та звільнення їх з посад ухвалила висновок про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення позивача на посаду судді у зв’язку з виявленням порушення, яке полягає у відсутності трьох років стажу роботи в галузі права на момент подання документів до ВККС України разом із заявою про участь у доборі кандидатів на посаду судді вперше.

ВАСУ задовольнив позов особи. Визнав незаконним та скасував рішення ВРЮ, зобов'язав ВРЮ розглянути рішення ВККС про рекомендацію особи для призначення на посаду судді.

ВАСУ зазначив, що на дату звернення (листопад 2012 року) заявника до ВККС України, стаж її роботи в галузі права становив два роки одинадцять місяців 15 днів. Подаючи пакет документів, позивач не намагалася приховати чи змінити наведені у поданих документах відомості, не мала наміру свідомо обійти закон чи ввести в оману ВККС України.

Обов'язок щодо перевірки відповідності осіб вимогам, установленим для кандидатів на посаду судді Законом України «Про судоустрій і статус суддів», покладено на ВККС України. Проводячи перевірку поданих кандидатами на посаду судді документів, ВККС України має діяти на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені законом, а відтак, навіть за наявності помилки, кандидат на посаду судді не повинен відповідати за дії органу державної влади.

Також ВАСУ вказав, що визначальною є наявність або відсутність необхідного стажу саме на момент прийняття рішення про рекомендацію ВККС України.

При вирішенні спору судом застосовано рішення Європейського суду з прав людини «Бігаєва проти Греції» (Bigaeva v. Greece) (постанова ВАСУ від 23.11.2016 у справі № 800/556/16).

Верховний Суд України погодився з рішенням ВАСУ та залишив його в силі (постанова від 12.04.2017 у справі № 21-3960а16).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Процедура в українському праві: на шляху до колапсу donum auctoris Процедура в українському праві: на шляху до колапсу
Право не терпить приблизності у правилах, які встановлюють процес народження норми права, і право не може сприйня...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика