Юридичний супровід бізнесу
Правова практикаСудова практика

Помилкове перерахування єдиного соціального внеску на невірний бюджетний рахунок не може кваліфікуватися як його несплата або несвоєчасна сплата

03.04.2019 / 17:00
1009
+A
-a

Помилкове перерахування єдиного соціального внеску на невірний бюджетний рахунок не може кваліфікуватися як його несплата або несвоєчасна сплата

Селищна рада звернулася до суду з позовом до податкової інспекції про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Позивач покликався на те, що оскаржуване рішення про застосування штрафних санкцій є протиправним, оскільки єдиний внесок Радою сплачувався своєчасно та у повному обсязі; помилкове ж його перерахування на неналежний рахунок було виявлене позивачем самостійно та усунуто у найкоротший строк, а відтак застосування до нього штрафу та пені було безпідставним.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Суд погодився з доводами позивача про те, що помилкова сплата єдиного внеску на неправильний рахунок не створює передумов для застосування до нього штрафних санкцій, проте дійшов висновку про законність прийнятого відповідачем рішення оскільки під час перерахування коштів вже на правильний рахунок, Рада невірно зазначила призначення платежу - «Єдиний соціальний внесок нарахований на з/п за березень 2016 року», а не за червень 2015 року, тобто як поточний платіж.

Апеляційний суд позов задовольнив. Суд апеляційної інстанції зазначив, що внесок Радою був сплачений своєчасно та у повному обсязі, проте на помилковий рахунок, тому не може вважатись неналежним виконанням обов'язку з його сплати; разом з тим ані порядку, ані можливості перенесення позивачем коштів податку або обов'язкового платежу з одного рахунку призначення на інший не передбачено чинним законодавством, тому єдиним шляхом виправлення допущеної помилки для позивача було повернення таких коштів та повторна їх сплата за належними платіжними реквізитами.

Верховний Суд погодився з рішенням суду апеляційної інстанції, а касаційну скаргу державної податкової інспекції залишив без задоволення.

Суд касаційної інстанції зазначив, що допущена помилка не свідчить про несплату необхідної суми єдиного внеску у визначений законодавством строк та не спричинила настання жодних негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету та держави в цілому, оскільки страхові кошти в подальшому у будь-якому разі підлягали перерахуванню на єдиний казначейський рахунок. До того ж, згодом така помилка була виявлена платником, який вжив відповідні заходи щодо спрямування коштів за належністю.

Тому Верховний Суд дійшов висновку, що здійснення помилки під час перерахування платником суми грошового зобов'язання з єдиного внеску у встановлений строк, має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова, а тому не може слугувати підставою для притягнення платника до відповідальності за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Що стосується покликань відповідача (які також знайшли своє відображення у рішенні суду першої інстанції) про те, що Рада сплатила грошові кошти на правильний рахунок, проте з призначенням платежу «Єдиний соціальний внесок нарахований на з/п за березень 2016 року», а не за червень 2015 року, тобто як поточний платіж, ВС зауважив, що в матеріалах справи наявні докази, які підтверджують сплату Радою єдиного внеску безпосередньо за березень 2016 року (постанова від 25.03.2019 у справі № 823/567/17).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика