Правова практикаСудова практика

ВС вказав, чи може роботодавець вимагати в судовому порядку внести зміни до листка непрацездатності працівника щодо порушення режиму

11.07.2019 / 16:46
852
+A
-a

ВС вказав, чи може роботодавець вимагати в судовому порядку внести зміни до листка непрацездатності працівника щодо порушення режиму

Товариство звернулось до суду з позовом до лікарні про внесення запису в листок непрацездатності та у графі «Відмітки про порушення режиму» зазначити дату порушення режиму та у графі «Примітка» внести запис про вид порушення режиму «Вихід на роботу без дозволу лікаря».

Позивач у позові зазначив, що лікарем міської лікарні видано особі листок непрацездатності в день, коли особу було звільнено за скороченням штату працівників.

На підставі отриманого лікарняного рішенням суду особу поновлено на роботі.

Позивач зазначав, що особа перебувала на робочому місці та виконувала свої службові обов`язки. Отже особа, перебуваючи на роботі без дозволу лікаря, порушила призначений режим лікування. Лікарняний є таким, що виданий необґрунтовано та порушує права позивача як такий, що став підставою для поновлення особи на роботі, оскільки в ньому відсутній запис про порушення режиму лікування.

Суди першої та апеляційної інстанцій не знайшли підстав для задоволення таких вимог.

Суди зазначили, що перебування хворої під час тимчасової непрацездатності на роботі може свідчити про недотримання режиму тільки якщо такий режим щодо заборони знаходитись на роботі був встановлений лікарем. Однак лікарем обмежень щодо відвідування роботи позивачем встановлено не було, з`явлення на роботі не потягло за собою погіршення здоров`я хворої або продовження строку лікування. Також суди вказали на те, що встановлення факту порушення режиму непрацездатності є виключною компетенцією лікаря. Крім того, позивачем не було наведено, які саме права та інтереси позивача були порушенні відсутністю запису лікаря в листі непрацездатності про порушення режиму лікування.

Касаційний цивільний суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій. Суд зазначив, що порядок та умови видачі, продовження, обліку листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян від 13 листопада 2001 року №455.

Пунктом 1 Інструкції про порядок заповнення листків непрацездатності від 03 листопада 2004 року встановлено, що листок непрацездатності - це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв`язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів. Лицьовий бік бланка листка непрацездатності заповнюється лікуючим лікарем або молодшим медичним працівником з медичною освітою.

У пункті 3.4 цієї інструкції передбачено, що у графі «Режим:» обов`язково повинно бути вказано режим, який призначається хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо.

Пунктом 4.1 Інструкції встановлено, що при порушенні хворим призначеного режиму вказується вид порушення (наприклад, несвоєчасна явка на прийом до лікаря; алкогольне, наркотичне, токсичне сп`яніння під час лікування; вихід на роботу без дозволу лікаря; самовільне залишення закладу охорони здоров`я; виїзд на лікування в іншому закладі охорони здоров`я без відмітки про дозвіл виїзду; відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК та ін.).

Факт порушення режиму лікування встановлюється лише лікуючим лікарем, оскільки лише він може визначити, що є порушенням режиму лікування.

Суд касаційної інстанцій зазначив, що внесення записів до листка непрацездатності після його закриття, в тому числі про порушення режиму лікування не передбачена вказаними інструкціями (постанова від 27.06.2019 у справі № 185/5133/16).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика