Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
Правова практикаСудова практика

ВС вказав, хто має повертати кошти, виплачені особі центром зайнятості після поновлення працівника на роботі

05.04.2018 / 17:18
8752
+A
-a

ВС вказав, хто має повертати кошти, виплачені особі центром зайнятості після поновлення працівника на роботі

До суду з позовом до Національного банку України звернувся міський центр зайнятості та просив стягнути з відповідача кошти.

Позивач зазначав, що відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» із роботодавця утримується сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду.

Оскільки особу, якій присвоєно статус безробітного та розпочато виплату допомоги по безробіттю, було поновлено постановою адміністративного суду на роботі, грошові кошти підлягають утриманню з відповідача.

Відповідач заперечував проти позову та зазначав, що особі було перераховано грошові кошти за час вимушеного прогулу, а тому у разі неврахування в оплаті за час вимушеного прогулу допомоги по безробіттю, ця сума коштів для поновленого на роботі працівника є переплатою. Також вказував на те, що особа не повідомила центр зайнятості про своє поновлення на роботі, чим порушила вимоги ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», а тому зайво сплачені кошти підлягають стягненню з неї.

Місцевий господарський суд частково задовольнив позов та стягнув з відповідача кошти, які було сплачені особі до моменту її поновлення.

Суд встановив, що на виконання постанови суду наказом НБУ особу було поновлено на роботі. Копія наказу направлялась особі рекомендованим листом, проте відправлення повернулось за закінченням терміну зберігання.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі поновлення безробітного на роботі за рішенням суду.

Відповідно до ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Поновлена особа не повідомила центр зайнятості про поновлення її на роботі, а тому не виконала вимоги ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Господарський суд не взяв до уваги посилання особи на те, що їй не було відомо про її поновлення на роботі, оскільки копія наказу направлялася їй для ознайомлення та особа була присутня в судовому засіданні під час розгляду справи про її поновлення.

А відповідно до ч.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

З висновком суду першої інстанції погодилися апеляційний суд та ВС.

ВС вказав, що саме у зв'язку з неповідомленням особою про поновлення її на роботі з 01.02.2016 позивачем здійснювалась виплата їй допомоги по 18.10.2016 року, а тому центр зайнятості не має права вимагати відшкодування з відповідача коштів по виплаті допомоги по безробіттю особи за період після її поновлення на роботі (постанова від 02.04.2018 у справі № 910/5464/17).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика