Юридичний супровід бізнесу
Правова практикаСудова практика

ВС висловився щодо строків пред’явлення до виконання постанови про порушення митних правил

22.06.2018 / 17:05
1934
+A
-a

ВС висловився щодо строків пред’явлення до виконання постанови про порушення митних правил

Позивач оскаржив постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження за постановою про порушення митних правил, оскільки закінчився строк пред’явлення останньої до виконання.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову та зазначив, що оскільки позивачем у судовому порядку оскаржувалась постанова митниці ДФС про притягнення його до відповідальності за порушення митних правил, то строк на звернення до виконання такої постанови слід відраховувати з дати набрання законної сили рішенням по справі.

Апеляційний адміністративний суд не погодився з вирішенням спору таким чином та скасував постанову суду першої інстанції, а позов задовольнив. Суд апеляційної інстанції зазначив, що постанова митниці ДФС направлена на виконання до державної виконавчої служби з порушенням вимог ст. 536 Митного кодексу України, а тому державний виконавець, отримавши вказану постанову, повинен був відмовити у прийнятті її до виконання у зв'язку із пропуском строку.

Суд апеляційної інстанції послався на позицію Вищого адміністративного суду України у справі 820/16427/14, відповідно до якої на відміну від Кодексу України про адміністративні правопорушення Митний кодекс України не передбачає зупинення перебігу строку давності виконання постанови органу доходів і зборів про накладення адміністративного стягнення.

Статтею 533 Митного кодексу України установлено, що подання скарги (адміністративного позову) зупиняє виконання постанови у справі про порушення митних правил до закінчення розгляду скарги (адміністративного позову). Тому суд дійшов висновку, що зупиненню у разі оскарження підлягає виконання постанови про притягнення до відповідальності за порушення митних правил, а не строк звернення її до виконання.

А давність виконання постанови органу доходів і зборів про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил визначена статтею 536 Митного кодексу України, відповідно до якої не підлягає виконанню постанова органу доходів і зборів про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

ВС задовольнив касаційну скаргу митниці та визнав вірною позицію суду першої інстанції.

Суд касаційної інстанції зазначив, що відповідно до статті 487 Митного кодексу України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення. А тому норми Кодексу України про адміністративні правопорушення поширюють свою дію на правовідносини, що стосуються провадження у справах про порушення митних правил, але тільки в тій частині, яка не врегульована нормами Митного кодексу України.

Суд касаційної інстанції дійшов висновку, що оскільки нормами статті 533 Митного кодексу України передбачено лише зупинення виконання постанови у справі про порушення митних правил у разі її оскарження в судовому порядку, проте не врегульовано питання строків давності для звернення цієї постанови до виконання, якщо така постанова є предметом судового оскарження, в даному випадку мають застосовуватись норми статті 303 КУпАП, яка встановлює загальне правило щодо строків давності.

ВС зазначив, що оскільки постанова митниці ДФС була оскаржена до суду, а судове рішення за результатами її перегляду набрало законної сили 31.05.2016 року, оскаржувана постанова державного виконавця від 31.08.2016 про відкриття виконавчого провадження винесена в межах тримісячного строку, встановленого 536 Митного кодексу України (постанова від 13.06.2018 у справі №740/3556/16-а).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєт...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останн...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5
05.09.2018 14:00:00 - ІВА ЄКА Форум 2018
6 7 8 9
10 11
11.09.2018 09:00:00 - LAW OF RAISING US CAPITAL
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
05.09.2018 14:00:00 - ІВА ЄКА Форум 2018
11.09.2018 09:00:00 - LAW OF RAISING US CAPITAL
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика