Правова практикаСудова практика

ВСУ виніс постанову у справі щодо розроблення проекту землеустрою

28.04.2016 / 12:38
14711
+A
-a

ВСУ виніс постанову у справі щодо розроблення проекту землеустрою

Приймаючи рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, сільрада реалізує свої функції контролю у сфері управління діяльністю. До такого висновку дійшов Верховний Суд України у постанові від 19 січня 2016 року № 21-3690а15.

Як зазначається у постанові, прокурор Сокирянського району Чернівецької області в інтересах держави звернувся до суду з позовом до сільради, у якому просив визнати протиправним та скасувати рішення сільради про надання дозволу на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, яким, зокрема, надано дозвіл на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду за рахунок земель комунальної власності. 

Чернівецький окружний адміністративний суд ухвалою від 19 лютого 2015 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2015 року, закрив провадження у справі, оскільки її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 22 липня 2015 року, погодившись із судами попередніх інстанцій, у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою прокуратури Вінницької області відмовив.

Не погодившись із рішенням суду касаційної інстанції, Генеральна прокуратура звернулась до Верховного Суду із заявою про перегляд вказаних судових рішень та направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції. 

Суть заяви Генеральної прокуратури зводиться до того, що спірні правовідносини є публічно-правовими, оскільки вони виникли в результаті реалізації сільрадою владних управлінських функцій у сфері земельних правовідносин, не пов’язаних із формуванням нею волі щодо розпорядження землею та передачі відповідних прав на неї іншим суб’єктам.

Колегія суддів Верховного Суду прийшла до висновку, що системний аналіз норм Кодексу адміністративного судочинства та Земельного кодексу дає підстави вважати, що ними встановлені підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у користування (оренду) громадян та органи, уповноважені розглядати ці питання. Вони передбачають, зокрема, що для передачі земельної ділянки у користування (оренду) зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у користування, за результатами розгляду яких визначені в ст. 123 Земельного кодексу органи приймають одне з відповідних рішень. Отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у користування (оренду).

Тому висновок у справі, що розглядається, предметом якої є рішення сільради про надання дозволу на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, про те, що відповідач при його винесенні не здійснював владні управлінські функції, грунтується на неправильному застосуванні норм процесуального права, оскільки в цих правовідносинах відповідач реалізує свої контрольні функції у сфері управління діяльністю, що підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.

За результатами розгляду справи Верховний Суд України задовольнив заяву ГПУ, скасував рішення попередніх судових інстанцій і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.


 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правопорядок і парамілітарні формування donum auctoris Правопорядок і парамілітарні формування
Правопорядок є однією з надскладних і надважливих категорій, які характеризують власне право і його буття
Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань Феміда Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань
У межах спільної наради суддів Касаційного адміністративного суду за участю голів апеляційних та окружних адмініс...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
17 18
19 20 21 22
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
ЗАХОДИ
16.03.2018 09:00:00 - I Судовий форум ААУ
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика