Правова практикаПрокурорська практика

Медичне забезпечення в'язнів – на постійному контролі

07.10.2018 / 08:49
638
+A
-a

Медичне забезпечення в'язнів – на постійному контролі

З метою посилення нагляду за додержанням законів і прав затриманих, узятих під варту та засуджених осіб на охорону здоров’я та належне медичне обслуговування органи прокуратури Рівненської області провели у серпні-вересні 2018 року перевірки у діяльності установ виконання покарань та спеціальних установ Національної поліції в Рівненській області.

За матеріалами відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Рівненської області відомо: перевірки показали, що стан медичного забезпечення осіб, які утримуються у місцях несвободи, ще не в повній мірі відповідає вимогам кримінально-виконавчого та іншого законодавства, окремі медичні частини не забезпечені необхідним обладнанням, ще низка – потребує укомплектування відповідними фахівцями.

Під час інспектування стану медичного забезпечення засуджених, які відбувають покарання у державній установі «Катеринівська виправна колонія (№46)», встановлено: новостворена 08.08.2018 медична частина № 46 філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» у Рівненській області укомплектована фахівцями в галузі медицини лише на половину, що не дає можливості своєчасно і якісно надавати кваліфіковану медичну допомогу засудженим.

На виконання вказівки прокуратури області у лютому забезпечено проходження флюорообстеження понад чотирьохсот засуджених, які утримуються у зазначеній установі. Але на момент перевірки у вересні виявлено, що медичною частиною № 46 також не забезпечується проведення для засуджених регулярних флюорографічних обстежень, що є порушенням вимог Закону України «Про протидію захворювання на  туберкульоз».

І в медичних частинах №№ 96 і 76, які розміщені у державних установах «Городищенська виправна колонія (№96)» та «Полицька виправна колонія (№76)», спостерігається незадовільним ситуація із кадровим забезпеченням. У штаті  зазначених медичних частин не передбачені посади лікаря-психіатра, в той час, як всі новоприбулі в'язні повинні бути оглянуті цим лікарем, та у подальшому мають проходити регулярне обстеження при профілактичних оглядах.

У державній установі «Рівненський слідчий ізолятор» перевірками встановлено: Рівненська міська медична частина здійснює діяльність з медичної практики без переоформлення ліцензії та акредитаційного сертифікату.

Подібні порушення мають місце і в медичних частинах № № 46, 96, 76 вказаної вище філії.  

Порушення чинного законодавства, виявлені прокуратурою, мають очевидний характер, призводять до порушення конституційних прав засуджених. Вказівками прокуратури Рівненської області зобов’язано адміністрацію філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» у Рівненській області негайно усунути зазначені недоліки в організації роботи та у подальшому вжити заходи до безумовного виконання вимог кримінально-виконавчого законодавства.

Органи прокуратури Рівненської області, за результатами проведених у серпні-вересні 2018 року перевірок щодо додержання прав засуджених на охорону здоров’я, внесли керівникам установ виконання покарань та начальнику філії 4 вказівки про усунення порушень законів щодо медичного забезпечення ув'язнених та засуджених. Документи прокурорського реагування перебувають на розгляді.

Керівники місцевих прокуратур провели 4 наради, на яких обговорено стан медичного забезпечення затриманих в ІТТ, засуджених (ув'язнених) у слідчому ізоляторі та установах виконання покарань, розроблено спільні заходи з метою дотримання конституційних прав цих осіб на охорону здоров’я.

Заходи, вжиті органами прокуратури Рівненської області, спрямовані на неухильне забезпечення конституційних прав в'язнів на охорону здоров’я, підкреслила прес-служба прокуратури Рівненської області.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика