Юридичний супровід бізнесу
ПРАВО В ОСОБАХ
Грошевий Юрій Михайлович 10.02.2017

Грошевий Юрій Михайлович

Грошевий Юрій Михайлович - відомий український вчений, доктор юридичних наук, професор, академік і віце-президент Національної академії правових наук України.

Юрій Михайлович народився 10 листопада 1931 року у Харкові. Свій шлях до професії розпочав у 1949 році, вступивши до Харківського юридичного інституту, який закінчив 1953 року. У 1956 році Юрій Михайлович закінчив аспірантуру інституту по кафедрі кримінального процесу. 

У 1956–1959 рр. працював слідчим слідчого відділу УКДБ при РМ СРСР по Бєлгородській області, у 1960–1963 рр. обіймав посаду державного арбітра Дніпропетровського обласного державного арбітражу, а потім – начальника юридичного бюро Дніпропетровського шинного заводу; у 1964–1966 рр. – судді Дніпропетровського обласного суду.

З 1966 року життя і діяльність Ю. М. Грошевого пов’язані з Національним університетом «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»: старший викладач, доцент, декан вечірнього факультету, старший науковий співробітник, професор, з 1979 по 1982 р. і з 1992 по 2008 р. - завідувач кафедри кримінального процесу, з 1982 по 1992 р. - завідувач кафедри правосуддя і прокурорського нагляду. 

У 1965 р. Ю. М. Грошевий захистив кандидатську дисертацію на тему «Законність і обґрунтованість вироку радянського суду», а у 1975 р. — докторську дисертацію на тему «Теоретичні проблеми формування суддівського переконання в кримінальному судочинстві». У 1978 р. йому присвоєно вчене звання професора.

Грошевий зробив значний вклад у заснування та становлення Національної академії правових наук України. У 1993 р. він був затверджений одним із дійсних членів-засновників цієї академії, у тому ж році – обраний віце-президентом указаної наукової установи й обіймав цю посаду до 2007 р.

Юрій Михайлович також брав активну участь у діяльності Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України, де очолював наукові дослідження за двома фундаментальними напрямами та був науковим керівником аспірантів та пошукувачів. До останнього часу він займав посаду професора кафедри кримінального процесу Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».

Юрій Грошевий є автором, співавтором і науковим редактором більше ніж 450 наукових праць, у тому числі понад 40 монографій, підручників, навчально-практичних посібників, коментарів законодавства, текстів лекцій, що стали значним внеском у розвиток вітчизняної юридичної науки.

Будучи творчо багатогранною людиною, Грошевий приділяв увагу широкому колу проблем, про що свідчать напрями його різнобічної наукової діяльності: кримінально-процесуальне право, міжнародне право з питань захисту прав і свобод людини, надання правової допомоги у кримінальному провадженні, міжнародне кримінальне право та кримінальний процес, проблеми судово-правової реформи в Україні, конституційне право та державне будівництво.

Багаторічна сумлінна праця Грошевого, його вагомий внесок у розвиток вітчизняної юридичної науки і освіти, підготовку висококваліфікованих кадрів-юристів, формування судової влади та правової державності в цілому були відзначені державними нагородами: орденом «За заслуги» III ступеня (2000), 6-ма медалями.

Він також нагороджений Почесними грамотами Вищого господарського суду України, Верховної Ради України та Верховного Суду України, Почесною відзнакою Служби безпеки України, Відзнакою МВС України «За сприяння органам внутрішніх справ України», Почесною відзнакою Міністерства юстиції України, Почесним знаком «Орден ІІІ ступеня на відзнаку заслуг перед академією» (Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого).

Юрій Михайлович — Заслужений діяч науки і техніки України, залужений професор Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Почесний працівник Арбітражного суду України, Почесний працівник Прокуратури України, лауреат III Всеукраїнського конкурсу на краще юридичне видання в номінації «Юридичні підручники», лауреат правничої премії імені Ярослава Мудрого в номінації «За видатні заслуги в галузі підготовки юридичних кадрів», «За підготовку і видання підручників для студентів юридичних спеціальностей вищих закладів освіти», лауреат Державної премії за цикл наукових праць «Правова система України: історія, стан та перспективи» (у п’яти томах).

Під його керівництвом захистили дисертації 5 докторів та 58 кандидатів юридичних наук, які працюють не лише в Україні, а й в інших країнах .

Пішов із життя Юрій Грошевий 9 листопада 2013 року. 


Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
«Необхідно зробити акцент на відповідальності за поширення неправдивої інформації щодо правосуддя», – суддя Голосіївського районного суду міста Києва Наталія Дмитрук Феміда «Необхідно зробити акцент на відповідальності за поширення неправдивої інформації щодо правосуддя», – суддя Голосіївського районного суду міста Києва Наталія Дмитрук
Свій професійний шлях майбутня суддя Наталія Дмитрук розпочала зі стін юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, в...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули чисельні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика