НовиниМіжнародні

Уряд Польщі схвалив нові умови перебування заробітчан у країні

12.07.2017 / 14:03
734
+A
-a

Уряд Польщі схвалив нові умови перебування заробітчан у країні

Іноземці з-за меж Європейського Союзу зможуть одержати посвідку на тимчасове перебування у Польщі у рамках перенесення до країни підприємства з іншої держави. Про це йдеться у новому законопроекті про іноземців, який 11 липня прийняв польський уряд, пише Польське радіо.

Підготований Міністерством внутрішніх справ і адміністрації законопроект має ввести до польського законодавства директиву Європейського парламенту та Ради Євросоюзу від 15 травня 2014 року у справі умов в’їзду та перебування громадян третіх держав у рамках перенесення до Польщі підприємства. Термін реалізації директиви закінчився 20 листопада 2016 року.

Згідно із наведеними у проекті підрахунками Управління у справах іноземців, зміни можуть зачепити навіть 200 тисяч іноземців. Тільки у 2015 році воєводи прийняли понад 100 тисяч клопотань про легалізацію перебування. Більшість дозволів на тимчасове перебування видали у зв’язку з виконанням праці.

«Можна чекати продовження значного зацікавлення легалізацією перебування іноземців у зв’язку з виконанням праці», - наголошено у доданій до проекту оцінці впливу нових правил.

Як підкреслює Міністерство внутрішніх справ і адміністрації, головною ціллю змін є спрощення правил, що стосуються дозволу на тимчасове перебування іноземців у зв’язку з перенесенням у країну підприємства. Максимальний період перенесення буде складати 3 роки у випадку менеджерів та фахівців, а також один рік для працівників, котрі проходять стажування. Після завершення цього періоду вони муситимуть покинути територію держав ЄС, якщо не отримають посвідку на проживання на інших підставах, згідно з нормами Спільноти або національним законодавством.

«Для того, щоб скористатися перевагами перенесення, буде вимагатися попереднє працевлаштування у рамках того самого підприємства або тієї самої групи підприємств упродовж щонайменше 12 місяців у випадку менеджерів та фахівців, а також 6 місяців у випадку працівників, котрі проходять стаж», - повідомили в Інформаційному центру уряду.

Дозвіл на перебування у Польщі у рамках перенесення до країн підприємства буде видавати воєвода. Із заявою звертатися зможе фірма, яка приймає іноземця на роботу у рамках внутрішнього перенесення. На підставі такого дозволу іноземець зможе працювати на терені усього ЄС у рамках даного підприємства. Як наголошено, найближчим часом у Польщі може почати дуже не вистачати робочих рук.

«Інтенсивна економічна міграція поляків після вступу Польщі до ЄС в 2004 році та одночасне динамічне збільшення зайнятості і дефіцит робочої сили в окремих галузях народного господарства, що виникає внаслідок цього, викликали великий інтерес з боку польських роботодавців у пошуку працівників за межами кордонів Польщі», - наголосили у відомстві.

Міністерство внутрішніх справ і адміністрації повідомило, що заплановані зміни не вплинуть на «зміну процедур контролю під час процесу видачі дозволів на перебування». «Ці зміни можуть значно зменшити нестачу робочої сили на польському ринку праці та опосередковано вплинути на більш ефективне функціонування польських підприємства», - наголошують у відомстві.

Крім того, для іноземців, котрі хочуть отримати посвідку на постійне перебування у Польщі, буде введено нову вимогу. Вони повинні знати польську мову щонайменше на рівні B1 (середній рівень). Від цього обов’язку звільнятимуть дітей іноземців до 16 років та тих, які народилися на терені Польщі. Нинішні правила не вимагають мінімального рівня знання польської мови.

Зміни до законопроекту, як наголосили в Міністерстві внутрішніх справ, повинні створити ліпшу нормативно-правову базу, що дозволить «свідомо управляти міграцією у Польщі» та запевнити більший захист для іноземних жертв торгівлі людьми.


Проект впроваджує також спрощення для іноземців, котрі хочуть оселитися у Польщі на постійній основі у зв’язку з їхнім польським походженням. Зміни також спрощують процес видачі рішення у справі обов’язку іноземця до повернення.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Процедура в українському праві: на шляху до колапсу donum auctoris Процедура в українському праві: на шляху до колапсу
Право не терпить приблизності у правилах, які встановлюють процес народження норми права, і право не може сприйня...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика