НовиниУкраїна

Президент ветував Закон про державну підтримку кінематографу

18.11.2016 / 15:01
3393
+A
-a

Президент ветував Закон про державну підтримку кінематографу

18 листопада 2016 року Президент України Петро Порошенко повернув до Верховної Ради України зі своїми пропозиціями Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який був прийнятий парламентом 22 вересня 2016 року. Про це інформує офіційне інтернет-представництво Президента.

Зазначимо, документ передбачає: створення належних правових і економічних умов, необхідних для розвитку кінематографії; створення сприятливого режиму оподаткування та надання державою підтримки для виробництва, демонстрування і розповсюдження національних фільмів в Україні та за кордоном; збільшення податкових надходжень до бюджету за рахунок розвитку індустрії кінематографії; запровадження механізмів залучення позабюджетних коштів, у тому числі іноземних інвестицій та коштів від іноземних суб’єктів кінематографії;створення належних правових механізмів для захисту прав інтелектуальної власності; створення умов для збільшення кількості робочих місць, посилення соціальних гарантій працівникам кінематографії тощо.

Глава держави зазначив, що Закон має низку позитивних норм, які сприятимуть створенню умов для розвитку кіновиробництва, впровадженню прозорих процедур здійснення фінансування проектів та закладе підґрунтя для забезпечення прав інтелектуальної власності. Однак, Порошенко повернув нормативний акт до Верховної Ради України із пропозиціями для доопрацювання, аби привести його положення у відповідність із вимогами Конституції України, Бюджетного кодексу України та нормами інших законодавчих актів.

Зокрема, Президент пропонує доопрацювати запропонований Законом механізм надання державної субвенції для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб’єктом кінематографії при виробництві фільму, з урахуванням принципів, визначених бюджетним і податковим законодавством.

Так, запропонований Законом механізм надання зазначеної державної субсидії спрямований на створення для українських та іноземних суб'єктів кінематографії сприятливих умов для виробництва фільмів на території України з використанням розташованих в Україні сценічно-постановочних засобів виробництва та передбачає відшкодування частини фактично здійснених суб'єктом кінематографії витрат (платежів). При цьому витрати на надання такої державної субсидії Законом не пов'язуються із очікуваними надходженнями до бюджету від провадження кінематографічної діяльності, яка підтримується, що не узгоджується з принципами бюджетного та податкового законодавства.

Тому вбачається за доцільне доопрацювати механізм надання державної субсидії, з урахуванням принципів, визначених бюджетним і податковим законодавством, виклавши його в окремому законі.

Також, Законом пропонується не поширювати процедуру публічних закупівель на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи і послуги, необхідні для виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів, розповсюдження, дистрибуції та рекламування, зберігання, відновлення, реставрації, демонстрування фільмів (підпункт 10 пункту 3 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення»).

Президент зазначає, що звуження у такий спосіб сфери дії Закону України «Про публічні закупівлі» не відповідає його основній меті, яка полягає у забезпеченні ефективного та прозорого здійснення публічних закупівель, створенні конкурентного середовища, запобіганні проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції.

Окрім того, Закон пропонує внести зміни до Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», якими передбачається встановити, що переказування українським суб'єктом кінематографії іноземному суб'єкту кінематографії та (або) іноземному інвестору, та (або) іншому нерезиденту коштів державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб'єктом кінематографії при виробництві фільму та передбачених Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», або їх частини не потребує індивідуальної ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій (підпункт 11 пункту 3 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення»).

Це у свою чергу не відповідає частині другій статті 25 Господарського кодексу України, відповідно до якої органам державної влади забороняється приймати акти або вчиняти дії, які, зокрема, ставлять у нерівне становище окремі категорії суб'єктів господарювання.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Ілюзія права donum auctoris Ілюзія права
Суспільство, не навчене праву, не має соціальних перспектив, а цивілізаційний поступ такого суспільства дорівнює ...
Чому мій вибір – Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів: суддя Канівського міськрайонного суду Оксана Хорошун Феміда Чому мій вибір – Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів: суддя Канівського міськрайонного суду Оксана Хорошун
Моє рішення про участь у конкурсі є свідомим і обдуманим, в мене є ціль та мета і я готова йти вперед для їх дося...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика