НовиниУкраїна

АМКУ затвердив правила конкуренції учасників роздрібного ринку пального в Україні

31.10.2016 / 11:25
2022
+A
-a

АМКУ затвердив правила конкуренції учасників роздрібного ринку пального в Україні

27 жовтня 2016 року Антимонопольний комітет України погодив «Правила професійної етики у конкуренції щодо чесності та прозорості роздрібного ринку пального в Україні», розроблені учасниками ринку.

На думку Комітету, розробка зазначених правил сприятиме прозорості та відкритості ринку роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами, спонукатиме учасників ринку до недопущення вчинення ними порушень конкурентного законодавства в майбутньому.

У правилах, зокрема, зазначено, що компанії повинні дотримуватись чинних екологічних норм і прагнути до досягнення на місцевому рівні більш сприятливих параметрів, ніж ті, які передбачені законодавством.

«Вони проводять політику сталого використання ресурсів і поліпшення всіх заходів, що відносяться до охорони здоров'я, безпеки та охорони навколишнього середовища в інтересах тих суб'єктів, які можуть постраждати в результаті їх діяльності. Компанії здійснюють реалізацію нафтопродуктів, що відповідають найвищим стандартам якості та екологічним нормам і вживатимуть всіх можливих заходів для приведення вимог національних норм і стандартів в цій сфері у відповідність з європейськими стандартами, а також для того, щоб частка таких нафтопродуктів на українському ринку зростала», – ідеться у документі.

Окрім того, компанії підтверджують, що якість всіх продуктів і послуг, які вони продають або пропонують, відповідає всім чинним стандартам та регуляторним актам України. Вони надають гарантію якості таких продуктів.

Відповідно до вимог чинного законодавства, Компанії забезпечують механізм інформування споживачів щодо фактичних роздрібних цін реалізації палива та факторів, які впливають на них, а також повних, точних, правдивих відомостей щодо позначення автомобільних бензинів, в тому числі символи екологічного класу та визначення вмісту біоетанолу, та дизельного пального, в тому числі літерне позначення кліматичного періоду, символи екологічного класу та визначення вмісту метилових/етилових естерів жирних кислот.

Окрім того, компанії ведуть та підтримують на високому рівні документообіг, що відображає та підтверджує справжню природу їхньої господарської діяльності та проведених платежів, а також у повному обсязі та у встановлені строки сплачують усі податки та обов'язкові платежі, передбачені чинним законодавством України.

Також у правилах зазначено, що компанії ніколи формально або неформально не братимуть участь у встановленні (фіксуванні) цін, розподілі ринків впливу, зниженні або підтримці на певному рівні виробництва, домовленостях при подачі конкурсних заявок або участі у тендері або у будь-яких інших антиконкурентних практиках.

«Компанії рішуче виступають проти та заявляють про свою абсолютну нетерпимість щодо здобуття неправомірних переваг в конкуренції, зокрема, але не виключно, завдяки: реалізації нафтопродуктів, що не відповідають встановленим стандартам, технічним регламентам тощо, контрафактних та фальсифікованих нафтопродуктів; змішуванню нафтопродуктів; здійсненню господарської діяльності на ринку нафтопродуктів без отримання необхідних дозволів, ліцензій, погоджень; продажу нафтопродуктів без застосування реєстраторів розрахункових операцій та невідображення у звітності цих господарських операцій; ухиленню в будь-який спосіб від сплати податків (у т.ч. акцизних податків) та інших обов'язкових платежів; отриманню інших необґрунтованих (неринкових) переваг, преференцій, тощо. Компанії однозначно засуджують будь-яку антиконкурентну поведінку на ринку, зокрема, але не виключно у формі антиконкурентних узгоджених дій», – заявляють учасники ринку.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика