Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Антикорупційне агентство проводитиме перевірки за анонімною інформацією

14.09.2016 / 17:29
2618
+A
-a

Антикорупційне агентство проводитиме перевірки за анонімною інформацією

Затверджено Порядок проведення перевірок Національним агентством з питань запобігання корупції, інформує сайт НАЗК.

Порядок затверджено рішенням Нацагентства № 2 від 11 серпня 2016 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 8 вересня 2016 року за № 1230/29360.

Порядок передбачає проведення планових і позапланових перевірок державних органів, органів влади Автономної республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, у тому числі політичних партій, у випадках, передбачених Законами України «Про запобігання корупції» та «Про політичні партії в Україні».

Перевірка може проводитися уповноваженою особою Національного агентства одноособо або комісією.

Планові перевірки проводяться не частіше, аніж один раз на рік.  Про її проведення суб’єкту перевірки надсилається повідомлення не пізніше ніж 10 днів до початку її проведення.

Позапланова перевірка проводиться за наявності інформації про порушення вимог вище згаданих Законів України.

Строк проведення перевірки не може перевищувати 30 днів, крім перевірки за анонімними повідомленнями.  У разі виникнення під час перевірки необхідності вивчити нові документи, її можуть продовжити до 45 днів.

Перевірка за анонімною інформацією має тривати не довше аніж 15 днів, в окремих випадках – 30.

У випадку виникнення під час перевірки необхідності отримати від суб’єкта інформації або документів, НАЗК надсилає відповідний запит. Відповідь на нього має прийти впродовж 10 днів з дня отримання запиту.

Якщо суб’єкт відмовляється допустити Комісію до перевірки, то складається відповідний акт про недопущення, на підставі якого складається протокол про адміністративне правопорушення або готується проект рішення (припису) про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Додамо, уповноважені представники НАЗК мають право фіксувати процес здійснення перевірки чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки.

Після проведення перевірки протягом 5 днів складається відповідний акт.

За результатами перевірки Нацагентство може прийняти рішення про:

внесення припису;

направлення висновку щодо наявності ознак корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції; направлення протоколу про адміністративне порушення та доданих матеріалів до суду;

звернення до суду із позовом (заявою) щодо визнання незаконними нормативно-правових актів, індивідуальних рішень, виданих (прийнятих) з порушенням встановлених Законом України «Про запобігання корупції» вимог та обмежень, визнання недійсними правочинів, укладених внаслідок вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;

звернення до суду з позовом про встановлення відповідних фактів, які свідчать про те, що кошти, виділені з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичної партії, використані політичною партією на фінансування її участі у відповідних виборах або на цілі, не пов’язані із здійсненням її статутної діяльності відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства:  протиправні практики donum auctoris Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства: протиправні практики
Процес формуваня громадянського суспільства в Україні набув ознак тривалого і суперечливого руху, який у своїй бе...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика