Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

Фізособам надано можливість отримання е-ліцензій для перерахування валюти за кордон

12.07.2017 / 17:56
1150
+A
-a

Фізособам надано можливість отримання е-ліцензій для перерахування валюти за кордон

Фізичним особам надано право отримувати індивідуальні електронні ліцензії на переказ іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій. Така можливість передбачається постановою Правління Національного банку України від 15 червня 2017 року № 54, яка набула чинності 3 липня.

Зокрема, постановою затверджено Положення про функціонування автоматизованої інформаційної системи Національного банку України «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій» та внесено змани до глави 1 Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 16 березня 1999 року №122 (зі змінами). Інструкцію доповнено новим пунктом, який передбачає, що індивідуальна ліцензія на здійснення фізичною особою - резидентом, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, інвестиції за кордон на суму до 50000 доларів США включно (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату видачі індивідуальної ліцензії) видається Національним банком України в електронній формі за допомогою автоматизованої інформаційної системи Національного банку України «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій».

Відповідні зміни внесено і до інших нормативних актів НБУ, які регулюють це питання.

Безпосередньо Положення про функціонування автоматизованої інформаційної системи Національного банку України «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій» (Далі АІС) встановлює порядок функціонування системи та надання Національним банком України за допомогою засобів цієї системи індивідуальної ліцензії в електронній формі на здійснення фізичною особою-резидентом, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, валютної операції з переказу коштів з України з метою виконання власних зобов’язань перед нерезидентом за договором страхування життя/розміщення коштів на власному рахунку за межами України/здійснення інвестиції за кордон (далі – валютна операція).

Зокрема, встановлено, що Е-ліцензія не може бути видана (отримана) на валютну операцію, що вже проведена.

Е-ліцензія видається фізичній особі без права передавання іншим особам.

Е-ліцензія є підставою для проведення фізичною особою валютної операції тільки в день її видачі.

Фізична особа (заявник) для одержання е-ліцензії має звернутися в уповноважений банк, в якому вона (він) має відкритий власний рахунок, та надати відповідні документи. Перелік затверджено.

Заява до Національного банку про видачу е-ліцензії у вигляді електронного документа повинна бути підписана фізичною особою (заявником) електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

Національний банк анулює е-ліцензію шляхом внесення відомостей до АІС на підставі поданого електронного повідомлення в АІС уповноваженим банком, через який була отримана ця е-ліцензія:

1) у разі виявлення технічних помилок в е-ліцензії. Подання уповноваженим банком електронного повідомлення в АІС для анулювання е-ліцензії в цьому разі дозволяється до моменту проведення валютної операції на підставі е-ліцензії;

2) якщо валютна операція на підставі е-ліцензії не була проведена. Уповноважений банк у такому разі зобов’язаний надіслати електронне повідомлення в АІС для анулювання е-ліцензії не пізніше наступного робочого дня після дня видачі е-ліцензії;

 3) у разі повернення платежу, здійсненого на підставі е-ліцензії. Подання уповноваженим банком електронного повідомлення в АІС для анулювання е-ліцензії здійснюється в такому випадку протягом трьох робочих днів із дня отримання від фізичної особи (заявника) письмового повідомлення про повернення платежу, його причини та (за потреби) додаткових підтвердних документів.

Також встановлено порядок отримання відомостей з АІС.

За порушення встановлених Положенням вимог уповноважені банки несуть відповідальність згідно зі статтею 73 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Уповноважені банки в разі здійснення валютної операції без е-ліцензії або з порушенням її умов несуть відповідальність згідно зі статтею 16 Декрету за невиконання ними обов’язків щодо контролю за валютними операціями, що проводяться фізичними особами через ці уповноважені банки.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика