Відкрити фірму в Польщі
НовиниУкраїна

Діяльність бізнес-омбудсмена врегулюють окремим законом

31.05.2016 / 15:58
4796
+A
-a

Діяльність бізнес-омбудсмена врегулюють окремим законом

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону № 4591 "Про Установу бізнес-омбудсмена". За прийняття за основу законопроекту проголосували 242 депутати.

Метою розробки проекту акта є запровадження на законодавчому рівні в Україні інституту бізнес-омбудсмена в якості посередника, незалежної, третьої особи, що сприяє суб’єктам підприємництва у захисті їх права на підприємницьку діяльність.

Проектом акта визначаються правові засади створення та організації діяльності Установи бізнес-омбудсмена, напрями її діяльності, а також принципи її взаємовідносин з державою, державними органами, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що перебувають у сфері їх управління, а також суб’єктами підприємництва.

Зокрема, установа бізнес-омбудсмена є недержавною некомерційною організацією, яка сприяє захисту суб’єктів підприємництва при реалізації ними конституційного права на здійснення підприємницької діяльності, а також захисту від корупції та інших форм недобросовісної поведінки в сфері господарювання.

Установа є юридичною особою, має самостійний баланс, укладає договори, може відкривати рахунки в банках, мати печатку, штампи та бланк із своїм найменуванням.

Бізнес-омбудсменом або заступником бізнес-омбудсмена згідно з проектом може бути громадянин України, іноземець або особа без громадянства, що має бездоганну ділову репутацію, високі моральні якості, вищу економічну або юридичну освіту, глибокі знання господарських, суспільних та владних проблем в Україні та відповідає критеріям, визначеним наглядовою радою.

Передбачається, що діяльність установи контролюватиме наглядова рада, до складу якої ввійдуть представники Кабінету Міністрів, міжнародних фінансових установ та бізнесу. 

Наглядовою радою, зокрема, ухвалюються рішення щодо обрання бізнес-омбудсмена та його заступників.

Установа прийматиме скарги підприємців стосовно дій або бездіяльності органів влади та чиновників щодо недобросовісної поведінки у сфері підприємництва, а також надаватиме держорганам рекомендації, подаватиме запити щодо реалізації таких рекомендацій. Крім того, вона має проводити експертизи законопроектів та проектів нормативно-правових актів, які регулюють відносини між органами державної влади та суб'єктами підприємництва.

Бізнес-омбудсмен має право на першочерговий прийом посадовими особами всіх держорганів, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності; має бути присутнім на засіданнях Ради, Кабміну, урядових комітетів, колегіях Генеральної прокуратури, органів центральної виконавчої влади; бути присутнім на засіданнях судів усіх інстанцій, у тому числі на закритих судових засіданнях, за умови згоди учасника процесу, в інтересах якого судовий розгляд оголошено закритим.

Нагадаємо, офіс бізнес-омбудсмена почав роботу в Україні з 20 травня 2015 року.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правопорядок і парамілітарні формування donum auctoris Правопорядок і парамілітарні формування
Правопорядок є однією з надскладних і надважливих категорій, які характеризують власне право і його буття
Чому мій вибір – Вища рада правосуддя: суддя апеляційного суду Полтавської області Андрій Рябішин Феміда Чому мій вибір – Вища рада правосуддя: суддя апеляційного суду Полтавської області Андрій Рябішин
Можливість прийняти активну участь у вдосконаленні системи захисту незалежності судової системи України так ...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика