НовиниУкраїна

Держлікслужба пропонує заборонити росіянам володіти аптеками в Україні

06.04.2016 / 12:30
1714
+A
-a

Держлікслужба пропонує заборонити росіянам володіти аптеками в Україні

Державна служба України з лікарських засобів на своєму сайті оприлюднила доопрацьований проект постанови, яким пропонується затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).

У пропонованій редакції забирається норма, яка вимагала ліцензувати непрофільну діяльність аптек.

Крім того, змінено перелік документів, необхідний для отримання ліцензії. До заяви про одержання ліцензії, крім раніше зазначених документів, необхідно буде подавати ще й інформацію про відсутність контролю. Мова йде про вплив однієї чи декількох пов'язаних юридичних (фізичних) осіб на діяльність аптеки або її частини резидентами інших держав, які здійснюють збройну агресію проти України та/або дії яких створюють умови для виникнення воєнного конфлікту та застосування воєнної сили проти України.

Так, аптеки, проходять ліцензування, крім раніше визначених зобов'язань, повинні будуть гарантувати доступу до технічних засобів і систем, які б забезпечували якісний контроль за лікарськими засобами.

Крім того, новою редакцією проекту документа уточнено питання зберігання супутніх товарів в приміщеннях аптек. Так, передбачається, що в приміщеннях аптек дозволяється зберігання лише лікарських засобів і товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи, перелік яких затверджений МОЗ України. До цього дана норма містила лише випадки, коли такі товари могли бути розміщені в приміщеннях аптек.

Також новою редакцією проекту уточнено вимоги до розміщення аптек. Передбачається, що їх розміщення дозволяється тільки в об'єктах нерухомого майна. У попередній редакції проекту Ліцензійних умов зазначалося, що забороняється розміщення аптек в малих архітектурних формах, тимчасових, некапітальних спорудах, речові права на які підлягають державній реєстрації відповідно до чинного законодавства України.

Проектом документа з положень Ліцензійних умов з аутсорсингової діяльності виключена норма, згідно з якою центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів, має право перевіряти технічні засоби та системи забезпечення якості виконавця (брокера) аутсорсингового контракту.

У новій редакції проекту Ліцензійних умов міститься положення, згідно з яким приміщення фельдшерських, фельдшерсько-акушерських пунктів, сільських, дільничних лікарень, амбулаторії, амбулаторії загальної практики в даному випадку не є місцем провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, так вони і не зобов'язані отримувати ліцензію на торгівлю. Здійснювати торгівлю у перелічених установах можуть медичні працівники на підставі договорів, укладених із ліцензіатом, що має ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Зміни торкнулися і вимог до провадження господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, роздрібної торгівлі препаратами. Так, новою редакцією проекту документа уточнено, що відпуск ліків можуть здійснювати не тільки провізори-спеціалісти та фармацевти, але і клінічні провізори.

Нагадаємо, що раніше Державна служба з лікарських засобів України пропонує ввести ліцензування для кожного аптечного закладу замість існуючої системи, при якій ліцензія видається на одну юридичну особу.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правопорядок і парамілітарні формування donum auctoris Правопорядок і парамілітарні формування
Правопорядок є однією з надскладних і надважливих категорій, які характеризують власне право і його буття
Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань Феміда Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань
У межах спільної наради суддів Касаційного адміністративного суду за участю голів апеляційних та окружних адмініс...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
17 18
19 20 21 22
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
ЗАХОДИ
16.03.2018 09:00:00 - I Судовий форум ААУ
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика