НовиниУкраїна

Експерти назвали 5 проблем, які перешкоджають розслідуванню злочинів у зоні АТО

05.09.2017 / 15:52
708
+A
-a

Експерти назвали 5 проблем, які перешкоджають розслідуванню злочинів у зоні АТО

Експерти Української Гельсінської спілки з прав людини провели дослідження стану розслідування вбивств та зникнень в зоні АТО.

Як повідомляється у звіті за результатами моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини, експерти виявили існування таких системних проблем:

неврегульованість підслідності між органами досудового розслідування;

неефективність механізму здійснення досудового розслідування смерті / загибелі та зникнення безвісти осіб у ра-йонах проведення АТО;

відсутність контакту між потерпілим та слідчим (фактично, у потерпілих відсутня актуальна інформація щодо здійснення досудового розслідування; потерпілі не інформуються про проведення слідчих дій);

у деяких випадках результати проведення молекулярно-генетичної експер- тизи є неякісними;  

слідчими закриваються кримінальні провадження за фактами загибелі особи у разі підтвердження співпадіння ДНК-профілів на підставі відсутності події кримінального правопорушення. У межах кримінального провадження не проводиться встановлення обставин загибелі особи. Тобто слідчі, розгля-нувши матеріали кримінального прова-дження за фактом безвісного зникнен-ня особи за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство), ідентифікувавши особу за ДНК-профілем, виносять постанову про закриття кримінального провадження у зв’язку із відсутністю події кримінального правопорушення.

Також зазначається, що через відсутність на державному рівні правової кваліфікації міжнародного збройного конфлікту та статусу його учасників, органами слідства надається різна юридична кваліфікація вчинених однакових суспільно небезпечних діянь - злочинів проти основ національної безпеки, злочинів проти життя і здоров’я особи або злочинів терористичної спрямованості. 

Крім того, досі не розпочата діяльність Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні, яка була утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 329. Комісія є дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України у сфері сприяння забезпеченню реалізації міжнародно-правових зобов’язань України в галузі міжнародного права. Завданнями Комісії є, зокрема, підготовка пропозицій щодо застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права (МГП) в Україні, сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з питань застосування та реалізації норм МГП, збір і моніторинг інформації про дотримання норм МГП в Україні та випадки їх порушення, а також сприяння розробленню механізму належної фіксації таких порушень, надання пропозицій щодо вжиття заходів реагування на них, проведення аналізу ефективності усунення виявлених порушень Головою Комісії за посадою є Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Однак до теперішнього часу немає жодної інформації щодо затвердження персонального складу Комісії та початку її роботи.

Тому у звіті з імплементації Національної стратегії у сфері прав людини містяться рекомендації, аби Кабмін врешті-решт визначив на державному рівні позицію щодо правового визначення міжнарод-ного збройного конфлікту, статусу його учасників та захищених осіб, а Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, у свою чергу, - розпочало діяльність Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні.
КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика