НовиниУкраїна

Судді Вищого господарського суду прокоментували зміни до процесуальних кодексів

10.04.2017 / 12:19
1345
+A
-a

Судді Вищого господарського суду прокоментували зміни до процесуальних кодексів

Судді Вищого господарського суду України взяли участь в обговоренні змін до процесуального законодавства в рамках конференції «Реформа процесуального законодавства: ефективне судочинство чи нові виклики?».

Як повідомили у ВГСУ,  з доповіддю стосовно підвідомчості та підсудності виступив Голова суду Богдан Львов. Очільник ВГСУ висловив сподівання, що наявні на сьогодні суперечності у розмежуванні юрисдикцій господарських, цивільних та адміністративних судів будуть розв’язані у нових процесуальних кодексах.

За його словами, під час їх підготовки було зосереджено багато уваги на зміні підходів при визначенні підсудності та підвідомчості із застосуванням новітніх законодавчих і законотворчих технік. Зокрема, запропоновано відмовитися від розмежування таких термінів, як «підсудність» та «підвідомчість», і введено єдиний термін «юрисдикція» - предметна, суб’єктна, інстанційна та виключна.

На думку Богдана Львова, це сприятиме єдиному розумінню. Також з метою уніфікації багато процедур в новому ГПК наближені до стандартів загального цивільного процесуального законодавства. Оскільки інші процесуальні кодекси були досить актуальними, то до них запропоновано лише істотні зміни. Водночас після законодавчої корекції найбільш оновленим та сучасним з новими положеннями та підходами безумовно стане саме ГПК.

Щодо запровадження інституту свідків, то Голова ВГСУ зазначив: «Якщо ми прагнемо забезпечити учасникам судового процесу в господарських судах не менший рівень судового захисту та гарантій їхніх прав і можливостей їх реалізувати, ніж в інших юрисдикціях, то маємо запровадити і цю інституцію»

«Безумовно з прийняттям нового ГПК господарський процес буде позбавлений тієї стислості і зрозумілості для учасників судового процесу, адже тепер вже не кожний підприємець зможе самостійно протягом кількох годин ознайомитися з усіма нюансами. Проте запропоновані механізми не лише стимулюватимуть, а й зобов’яжуть осіб поводитися добросовісно і при цьому гарантуватимуть досягнення результату в найкоротший час і без численних повернень справ на новий розгляд, без скасування рішень найвищими судовими інстанціями з передачею до іншої юрисдикції тощо. Оскільки саме ці проблеми фактично й породили те негативне ставлення до судового захисту, яке ми зараз маємо», - підкреслив Богдан Львов. 

Наостанок він наголосив, що всі ці процесуальні кодекси ще перебувають в стадії обговорення, а попереду буде вивчення та застосування. Тобто практика ще виявить ті недоліки, які потребуватимуть усунення.

У свою чергу, суддя-спікер ВГСУ, секретар Пленуму Лариса Рогач підкреслила, що забезпечення ефективного судочинства перш за все покладається на суд. «У чинному процесуальному законодавстві закріплено, як правильно мають поводитися сторони в судовому засіданні, як належно і своєчасно мають подавати відповідні докази, інформувати суд чи іншу сторону про ті доводи і заперечення, які в них існують. Проте, на жаль, багато суддів на практиці мають безліч прикладів, коли сторона (юридичний представник) зловживають наявними процесуальними засобами і механізмами, викривляючи їх сутність. Існує нагальна потреба в певних запобіжниках від таких зловживань. Тому новий ГПК - це вимога часу!», - наголосила Лариса Рогач.

Нагадаємо, що законопроект, яким пропонуються зміни до процесуальних кодексів, вже подано на розгляд парламенту.

 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика