Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Громадянам-боржникам можуть надати можливість фінансової реабілітації

26.08.2016 / 10:55
2337
+A
-a

Громадянам-боржникам можуть надати можливість фінансової реабілітації

В Україні мають запрацювати дієві механізми підтримки громадян-боржників, що передбачатимуть реабілітаційні процедури. Про це зазначив заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, повідомляється на сайті Верховної Ради України

Водночас парламентарій наголосив, що в наявних складних економічних умовах мають бути і дієві механізми, що захищатимуть людей, які потрапили в складні життєві обставини. Для цього народними депутатами розроблено проект Закону №2353а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом». Цей законопроект, за словами С. Алєксєєва,  надасть змогу українцям реструктуризувати наявні борги або у крайньому разі через суд визнати себе банкрутом та почати життя з чистої сторінки.

«Можливість такої фінансової реабілітації є у громадян багатьох країн, однак в Україні досі законодавчо непередбачена. Такий підхід вигідний і кредиторам, які зможуть списати зі свого портфелю неліквідні активи», - наголосив народний депутат. 

Законопроектом пропонується створити окрему систему регулювання специфічних правовідносин, пов’язаних з заборгованістю, яка діятиме поруч із системою банкрутства юридичних осіб і підприємців. Усі відносини із заборгованості боржників – фізичних осіб регулюватимуться запропонованим законом, а специфіка щодо банкрутства підприємств залишиться у Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Таким чином, уся система регулювання правовідносин, пов’язаних з неможливість розрахуватись за своїми боргами, буде представлена у двох законах, що в цілому сприятиме більше ефективному застосуванню правових норм для двох різних учасників схожих правовідносин. 

Справи про банкрутство фізичної особи відповідно до запропонованого проекту закону мають розглядатися господарським судом за місцем проживання фізичної особи.

Справа про банкрутство порушуватиметься господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника – фізичної особи сукупно становлять не менше ста мінімальних розмірів заробітної плати, а до боржника фізичної особи-підприємця – не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом двох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили. 

Авторами законопроекту пропонуються впровадження двох типів процедур – судових та досудових, що дасть більше можливостей для учасників таких правовідносин обрати найкращу форму врегулювання заборгованості фізичної особи. Передбачено дві судові процедури: реструктуризація боргів боржника і задоволення вимог кредиторів.

Також у у законопроекті представлена мирова угода  як інститут процесуального права, метою якої є припинення судового розгляду справи шляхом досягнення домовленості сторонами справи.

При цьому списання боргів надаватиметься не всім автоматично. Зокрема, боржник буде зобов’язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство у разі виникнення таких обставин:

1) сукупний розмір боргів боржника перевищує триста мінімальних розмірів заробітної плати (п’ятсот для фізичної особи-підприємця);

2) задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності);

3) втрата єдиного джерела доходів, тяжке захворювання, що перешкоджає виконанню своєї професійної чи іншої діяльності та інші обставини, що можуть істотно вплинути на виконання грошових зобов’язань боржника, яка має непогашені кредити та іншу заборгованість.

В інших випадках боржник зможе звернутися до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, однак остаточне рішення залишатиметься за суддею.

Варто заначити, що профільний комітет вже надав свій позитивний висновок і рекомедує перламенту прийняти його за основу.


 


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика