НовиниУкраїна

Затверджено процедуру надання Мінфіном узагальнюючих податкових консультацій

30.10.2017 / 11:39
1087
+A
-a

Затверджено процедуру надання Мінфіном узагальнюючих податкових консультацій

Міністерством фінансів України затверджено Порядок надання узагальнюючих податкових консультацій.

Встановлено, що узагальнюючі податкові консультації надаються:

за результатами періодичного узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків;

у разі наявності обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Водночас у разі скасування судом наказу Мінфіну про затвердження узагальнюючої податкової консультації надається нова податкова консультація з урахуванням висновків суду.

Узагальнюючі податкові консультації затверджуються наказом Мінфіну та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінфіну протягом п’яти календарних днів з дня їх надання.

Такі консультації не є нормативно-правовими актами.

Відповідальним за підготовку та надання узагальнюючих податкових консультацій є структурний підрозділ Мінфіну (далі - відповідальний підрозділ).

З метою надання пропозицій та рекомендацій щодо підготовки проектів узагальнюючих податкових консультацій Мінфіном утворюється Експертна рада з питань підготовки узагальнюючих податкових консультацій при Мінфіні (далі - Експертна рада) як постійно діючий консультативно-дорадчий орган.

Відповідальний підрозділ у разі потреби, але не рідше одного разу на квартал ініціює проведення засідання Експертної ради.

Не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня засідання Експертної ради відповідальний підрозділ готує для секретаря Експертної ради матеріали, у тому числі узагальнену інформацію про результати практичного застосування законодавства з питань оподаткування, з питань сплати єдиного внеску, для їх надання на розгляд членам Експертної ради та особам, які залучені Експертною радою в установленому порядку для підготовки пропозицій та рекомендацій щодо підготовки проектів відповідних узагальнюючих консультацій.

Узагальнена інформація про результати практичного застосування законодавства з питань оподаткування, з питань сплати єдиного внеску надається Міністерству фінансів України ДФС.

Відповідальний підрозділ протягом 10 робочих днів з дня затвердження протокольного рішення Експертної ради, яке містить рекомендації та пропозиції Експертної ради щодо підготовки проектів узагальнюючих податкових консультації, готує проект наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації.

У разі скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації відповідальний підрозділ може ініціювати позачергове засідання Експертної ради з метою отримання рекомендацій та пропозицій Експертної ради щодо розроблення нової узагальнюючої податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Крім того, затверджено структуру узагальнюючих податкових консультацій. Узагальнююча податкова консультація може містити відповіді на декілька питань, об'єднаних однією темою.

За потреби узагальнююча податкова консультація може включати приклади до окремих ситуацій, які можуть мати місце в діяльності платників податків.

Узагальнююча податкова консультація є чинною до моменту визнання наказу Мінфіну про її затвердження таким, що втратив чинність, або скасування судом такого наказу Мінфіну.

Протягом 30 календарних днів з дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації Мінфін з урахуванням висновків суду опубліковує нову узагальнюючу податкову консультацію.

Окрім цього, на Державну фіскальну службу України покладено обов’язок щокварталу, не пізніше 05 числа місяця, який настає за кожним календарним кварталом, надавати Міністерству фінансів України узагальнену інформацію про результати практичного застосування законодавства з питань оподаткування, з питань сплати єдиного внеску разом із пропозиціями щодо необхідності надання узагальнюючих податкових консультацій.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика