НовиниУкраїна

Зміни у нормативно-правовому регулюванні кардіологічної допомоги у закладах охорони здоров’я

30.10.2017 / 18:00
1351
+A
-a

Зміни у нормативно-правовому регулюванні кардіологічної допомоги у закладах охорони здоров’я

У Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства охорони здоров’я № 975, яким затверджено низку нормативних актів щодо удосконалення кардіологічної допомоги у закладах охорони здоров’я.

Зокрема, документом затверджено:

1) Положення про кардіологічний кабінет поліклінічного відділення;

2) Положення про обласний, міський кардіологічний центр;

3) Положення про спеціалізоване відділення інтенсивної терапії та реанімації кардіологічного профілю;

4) Положення про відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії;

5) Положення про спеціалізоване відділення аритмій серця з електрофізіологічною лабораторією;

6) Положення про відділення реабілітації кардіологічних хворих.

Так, останнім положенням передбачено, що відділення реабілітації кардіологічних хворих (далі - Відділення) діє у складі закладу охорони здоров’я державної або комунальної форми власності та є його структурним підрозділом.

Безпосередньо відділення забезпечує надання відновної (реабілітаційної) медичної допомоги пацієнтам кардіологічного профілю (з інфарктом міокарда, нестабільною стенокардією, порушеннями ритму серця, після кардіохірургічних операцій та інтервенційних втручань) з подальшим цілодобовим наглядом; підвищення якості обстеження та лікування хворих з гострим інфарктом міокарда, пацієнтів після кардіохірургічних операцій та інтервенційних втручань; раціональне використання обладнання, витратних матеріалів та лікарських кадрів.

Керівництво Відділенням здійснюється завідувачем Відділення, який призначається та звільняється з посади керівником закладу охорони здоров'я згідно з чинним законодавством.

Оснащення Відділення (лабораторій, палат, що входять до його складу) медичним обладнанням та інвентарем, засобами зв'язку, комп'ютерною технікою, транспортними засобами здійснюється відповідно до табеля матеріально-технічного оснащення.

Відділення повинно мати незнижуваний запас лікарських засобів, необхідних для проведення реанімаційних заходів та інтенсивної терапії.

Графік роботи Відділення затверджується керівником закладу охорони здоров’я.

Основними завданнями Відділення є:

надання висококваліфікованого лікування, проведення реабілітаційних заходів та вторинної профілактики у хворих з інфарктом міокарда, нестабільною стенокардією, небезпечними для життя порушеннями серцевого ритму, після кардіохірургічних операцій та інтервенційних втручань;

цілодобове надання стаціонарної відновної (реабілітаційної) медичної допомоги хворим із кардіологічною патологією та при виникненні патологічних станів;

початок проведення на стаціонарному етапі (з можливим продовженням в амбулаторних умовах) вторинної профілактики системного атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, гіперліпідемії, гіпертонічної хвороби, порушень серцевого ритму з метою запобігання загостренню вказаних захворювань;

підвищення рівня теоретичних знань та навчання персоналу закладів охорони здоров'я практичним навичкам з лікування i проведення реабілітаційних заходів у хворих з інфарктом міокарда, нестабільною стенокардією, порушеннями ритму серця, після кардіохірургічних операцій та інтервенційних втручань.

У Відділенні обов’язкова наявність приміщень для розташування хворих, проведення інтенсивної терапії з відповідним обладнанням та додаткових приміщень для проведення електрокардіографії, велоергометрії, тредміл-тестування, фізичної та медичної реабілітації.

Крім приміщень для розташування хворих, у Відділенні мають бути: кабінет завідувача Відділення, кабінет сестри медичної старшої, ординаторська та кімната для молодших спеціалістів з медичною освітою.

Відділення взаємодіє зі службою екстреної медичної допомоги, відділенням інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, закладами охорони здоров’я системи кардіологічної, кардіохірургічної допомоги, громадськими організаціями для вирішення питань охорони здоров'я населення.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєтьс...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика