Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

КМУ визначив порядок контролю у країнах-експортерах

19.07.2019 / 10:10
258
+A
-a

КМУ визначив порядок контролю у країнах-експортерах

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядок здійснення державного контролю у країнах-експортерах. 

Безпосередньо документ визначає механізм здійснення заходів державного контролю у країнах, які планують ввозити (пересилати) продукти, харчові продукти нетваринного походження або корми нетваринного походження на митну територію України, з метою перевірки відповідності (еквівалентності) системи державного контролю країни-експортера законодавству України.

Здійснення заходів державного контролю у країнах-експортерах, з якими укладено угоди про еквівалентність, відбувається відповідно до цього Порядку з урахуванням особливостей, визначених такими угодами.

Перевірка проводиться посадовими особами Держпродспоживслужби.

Під час проведення перевірки Держпродспоживслужба дотримується вимог статті 8 Угоди про застосування санітарних та фітосанітарних заходів від 15 квітня 1994 року.

Перевірка проводиться за запитом компетентного органу країни-експортера на її проведення. Встановлено перелік відомостей, які повинні міститись у такому запиті.

У відповідь на запит компетентного органу країни-експортера Держпродспоживслужба має право запросити від країни-експортера надання достовірної та актуальної інформації, яка передбачена частиною третьою статті 59 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

За 60 днів до початку проведення перевірки країни-експортера Держпродспоживслужба узгоджує з компетентним органом країни-експортера план проведення відповідної перевірки.

Державний контроль у країні-експортері передбачає оцінку:

1) законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, яке діє на території країни-експортера;

2) організаційної структури компетентного органу країни-експортера, його незалежності та компетенції, у тому числі його повноважень, необхідних для ефективного забезпечення дотримання законодавства на території країни-експортера, а також системи нагляду за його діяльністю;

3) рівня підготовки персоналу компетентного органу країни-експортера у сфері здійснення державного контролю;

4) ресурсів компетентного органу країни-експортера, у тому числі засобів діагностики;

5) наявності та використання документованих систем та процедур державного контролю;

6) ситуації, пов’язаної із здоров’ям тварин, зоонозами та здоров’ям рослин, а також процедур повідомлення відповідних міжнародних організацій про спалахи хвороб тварин і рослин;

7) обсягу та порядку здійснення країною-експортером державного контролю тварин, рослин і продуктів з них, що ввозяться (пересилаються) на її територію;

8) гарантій, наданих країною-експортером щодо відповідності (еквівалентності) її системи державного контролю законодавству України про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин.

За результатами проведеної перевірки посадовими особами Держпродспоживслужби протягом 20 робочих днів з дня закінчення проведення перевірки складається проект звіту про проведення перевірки.

Держпродспоживслужба надає проект звіту компетентному органу країни-експортера для надання коментарів та пропозицій до нього. Строк для надання коментарів компетентним органом країни-експортера визначається Держпродспоживслужбою та компетентним органом країни-експортера під час підготовки плану проведення перевірки.

Звіт підписується посадовими особами Держпродспоживслужби, які проводили перевірку, та затверджується Головою Держпродспоживслужби і надається компетентному органу країни-експортера протягом 10 робочих днів з дати отримання коментарів та пропозицій до проекту звіту.

Після підписання та затвердження звіт оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держпродспоживслужби протягом трьох робочих днів.

У разі коли результати державного контролю, проведеного Держпродспоживслужбою, підтверджують відповідність (еквівалентність) системи державного контролю країни-експортера законодавству України, країна-експортер, що планує ввозити (пересилати) продукти, харчові продукти нетваринного походження або корми нетваринного походження на митну територію України, вноситься до реєстру країн та потужностей, з яких дозволяється ввезення (пересилання) продуктів на митну територію України.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика