НовиниУкраїна

Конкурс до Генінспекції при ГПУ планують розпочати 10 серпня

09.08.2016 / 09:14
3875
+A
-a

Конкурс до Генінспекції при ГПУ планують розпочати 10 серпня

Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав наказ «Про першочергові організаційні заходи із забезпечення формування кадрового складу Генеральної інспекції». Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

«Сьогодні ми підводимо підсумки підготовчого етапу створення Генеральної інспекції при Генпрокуратурі. Органу, який має наглядати над законністю дій прокурорів та слідчих усієї системи прокуратури, який має бути створений з нуля», - підкреслив Юрій Луценко.

Генеральний прокурор повідомив про створення конкурсної комісії, що складається з семи осіб, з яких п’ятеро - представники громадськості.

Головою конкурсної комісії призначено заступника Генерального прокурора України  Анжелу Стрижевську, а колишньому Федеральному прокурору і помічнику Генерального прокурора США Богдану Витвицькому запропоновано перенести американський досвід при співбесідах кандидатів.

Також Генеральний прокурор пояснив, що йому на затвердження комісія має подати по одній кандидатурі на посаду керівника, двох заступників та членів Генеральної інспекції.

Термін подачі заявок від кандидатів – з 10 серпня по 10 вересня. У свою чергу, конкурсна комісія розпочне роботу з 10 вересня.

Кандидатам на посади запропонують добровільно пройти тест на загальні навички IQ, а також на знання законодавства. Ті, хто найкраще складуть цей тест, допускатимуться до співбесіди, пояснив Юрій Луценко. Після цього конкурсна комісія визначатиме переможців серед кандидатів.

Також Генпрокурор зазначив, що заробітна плата співробітників Генеральної інспекції буде вдвічі більша, ніж заробітна плата працівників органів прокуратури.

комісія з добору кандидатів до Генеральної інспекції буде постійно інформувати про свої засідання і будь-яка інформація, яка буде стосуватись здобувачів цих посад, буде доведена до відома.

Тим часом на розгляді Верховної Ради перебуває законопроект № 4917 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на створення та забезпечення діяльності Генеральної інспекції».

Завданням проекту Закону є врегулювання на законодавчому рівні створення у структурі Генеральної прокуратури України та діяльності Генеральної інспекції, визначення її статусу, функцій, повноважень, особливостей діяльності та прозорих конкурсних засад добору прокурорів до цього підрозділу, додаткові гарантії від можливого втручання в їх діяльність.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України «Про прокуратуру» та Кримінального процесуального кодексу України. Шляхом внесення змін пропонується передбачити: статус Генеральної інспекції; завдання; повноваження; порядок призначення керівників та працівників Генеральної інспекції; конкурсні вимоги до кандидатів на посади; засади незалежності (відносини підпорядкування; зв'язок з іншими структурними підрозділами тощо); розмежування повноважень з НАБУ та САП; процесуальні права керівника Генеральної інспекції;  визначення прокурора «вищого рівня», «керівника органу прокуратури» в контексті діяльності Генеральної інспекції; особливості здійснення нагляду за ОРД тощо.

Відповідно до проекту Генеральна інспекція визнається окремою ланкою системи органів прокуратури.

Утворення Генеральної інспекції, визначення її штату здійснюватиметься Генеральним прокурором України.

На Генеральну інспекцію  покладатиметься: 

1) здійснення повноважень щодо досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених прокурорами та працівниками органів прокуратури;

2) здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування стосовно прокурорів та працівників органів прокуратури (крім випадків, віднесених до компетенції Спеціалізованої антикорупційної прокуратури);

3) підтримання державного обвинувачення у відповідних провадженнях (крім випадків, віднесених до компетенції Спеціалізованої антикорупційної прокуратури);

4) проведення службових розслідувань щодо прокурорів та працівників органів прокуратури;

5) запобігання правопорушенням у органах прокуратури;

6) проведення аудиту фінансово-господарської діяльності органів прокуратури та закладів, установ, що входять до сфери управління прокуратури;

7) забезпечення інформаційної безпеки та зв’язків з громадськістю. 

Варто зауважити, що на необхідності внесення змін до законодавства щодо діяльності Генеральної інспекції раніше наголошував безпосередньо Генпрокурор Юрій Луценко.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи можуть бути в Україні ефективними  антикорупційні органи? donum auctoris Чи можуть бути в Україні ефективними антикорупційні органи?
Ефективність будь-якого державного інституту, у тому числі правоохоронних органів, полягає у досягненні мети, яка...
Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань Феміда Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань
У межах спільної наради суддів Касаційного адміністративного суду за участю голів апеляційних та окружних адмініс...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
17 18
19 20 21 22
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
23 24 25
26 27 28
28.03.2018 19:00:00 - US securities law: Deep dive
29 30 31 1
ЗАХОДИ
16.03.2018 09:00:00 - I Судовий форум ААУ
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
28.03.2018 19:00:00 - US securities law: Deep dive
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика