Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

КСУ просять розтлумачити положення Закону про прокуратуру

05.05.2016 / 16:35
10337
+A
-a

КСУ просять розтлумачити положення Закону про прокуратуру

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Харківської міської ради Харківської області щодо офіційного тлумачення словосполучення «виключно після підтвердження судом підстав», яке міститься в положеннях абзацу другого частини четвертої статті 23 Закону України «Про прокуратуру» у взаємозв’язку з положеннями статті 145 Конституції України, частини четвертої статті 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», абзацу третього частини четвертої статті 23 Закону України «Про прокуратуру». Про це повідомляє прес-служба Суду.

Практичну необхідність в офіційному тлумаченні словосполучення «виключно після підтвердження судом підстав» міська рада обумовлює необхідністю створення умов для реалізації органами місцевого самоврядування закріпленого законодавством права на судовий захист - оскарження наявності підстав

На думку Харківської міської ради, з огляду на загальні правила судочинства, в одному провадженні і заява про підтвердження підстав для представництва, і безпосередньо позов прокурора розглядатися не можуть, оскільки упередженість суду буде в цьому випадку очевидною - по-перше, такий одночасний «подвійний» розгляд буде порушенням принципу судочинства щодо неможливості процесуального сумісництва - по-друге, а також унеможливлюватиме здійснення права на оскарження наявності підстав для представництва - по-третє.

Харківська міська рада вважає, що вона має право оскаржувати саме в адміністративному суді дії прокурора щодо представництва інтересів держави в особі Харківської міської ради в суді.

У своєму конституційному поданні міська рада наводить приклади різного тлумачення абзацу другого частини 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» про те, що прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Різні тлумачення свідчать про наявність неоднакового застосування органами прокуратури, органами місцевого самоврядування, господарськими та адміністративними судами одних і тих же положень статті 23 Закону України «Про прокуратуру», що призвело до порушення конституційного права Харківської міської ради на судовий захист шляхом оскарження наявності підстав для представництва прокурором інтересів територіальної громади міста Харкова в суді.

Викладене об’єктивно доводить, що неясний, суперечливий зміст словосполучення «виключно після підтвердження судом підстав», що вжито в абзаці другому частини четвертої статті 23 Закону України «Про прокуратуру», як узятий окремо, так і в системному, тісному логічному зв’язку з Конституцією України та законами України, робить неможливим застосування (реалізацію) абзацу третього частини 4 статті 23 цього ж Закону та призводить до прийняття різних за змістом рішень правового характеру за однакових юридично значимих обставин.

Різне тлумачення та різне застосування одних і тих же норм Закону України «Про прокуратуру» судами України, органами прокуратури України та Харківською міською радою є підставою для відкриття конституційного провадження.

Офіційне тлумачення Конституційним Судом України положень абзацу другого частини 4 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» дасть можливість судам, органам прокуратури та органам місцевого самоврядування правильно застосовувати норми Закону № 1697-VII у дуже важливих суспільних правовідносинах та поверне усіх учасників цих правовідносин у правове поле.

Згідно з Регламентом Конституційного Суду України, конституційне подання передано на вивчення в Секретаріат Суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика