Довіру до суду як інституції висловили 37% осіб, які взяли участь у всеукраїнському опитуванні громадян, проведеному Громадською організацією «Відкрита Україна». Такі результати повідомлено під час круглого столу «Судова реформа: авторитет та довіра до судової влади» у Верховному Суді України.
З-поміж інших органів державної влади, таких як Верховна Рада України, Президент України, Прокуратура, Кабінет Міністрів України, за рівнем недовіри суди посіли п’яте місце.
Опитування проходило у рамках проекту «Відкритий Суд» упродовж трьох місяців у 90 пунктах анкетування у різних регіонах України.
Для отримання найбільш об’єктивних результатів, за словами керівника проекту «Відкритий Суд», опитування проводилося на територіях судів міського, районного та обласного рівнів.
Вперше в Україні таке опитування проводилося за фаховим критерієм: респондентами опитування були винятково юристи та особи, які раніше брали участь у судових засіданнях у якості сторони або представника сторони.
Керівник проекту «Відкритий Суд» Станіслав Батрин зазначив, що результати секторального опитування щодо визначення рівня довіри до суду як інституції з-поміж інших інститутів державної влади дають змогу зосередитися на об’єктивності оцінок реформ, що здійснюються в Україні.
При цьому Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк наголосив, що рівень довіри суспільства до судів та суддів залежить в першу чергу від самої судової системи, від того, наскільки вмотивованим, зрозумілим є рішення суду, комфортність перебування у суді, можливість доступу до інформації. «Важливою складовою довіри громадян є врахування думки й побажань відвідувачів у роботі суду. І для досягнення спільної мети – відкритого справедливого правосуддя, підвищення довіри до судової влади та інших органів державної влади – необхідно об’єднати зусилля представників державних органів, громадських організацій, ЗМІ та представників громадянського суспільства", – зауважив очільник суду.
Зауважимо, що портал "Українське право" проводить власне опитування щодо рівня довіри досудів в Україні. Наразі більшість опитаних вважає, що найбільш негативно на рівень довіри до сулів впливає поширеність корупції серед суддів, а також їх залежність від політиків та олігархів.