Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Мін’юст затвердив порядок присвоєння спецзвань персоналу кримінально-виконавчої служби

16.12.2016 / 15:43
4469
+A
-a

Мін’юст затвердив порядок присвоєння спецзвань персоналу кримінально-виконавчої служби

Міністерство юстиції України затвердило Порядок присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та позбавлення спеціальних звань. Про це йдеться у наказі Міністерства від 22 листопада 2016 року № 3301/5.

Спеціальні звання залежно від категорії осіб, яким вони присвоюються, поділяються на первинні та чергові.

Первинні спеціальні звання рядового і начальницького складу ДКВС України присвоюються особам, уперше прийнятим або переведеним на службу в міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, установи виконання покарань, слідчі ізолятори, навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, установи і організації, створені для забезпечення виконання завдань ДКВС України з міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів з наявним військовим або іншим спеціальним званням, у порядку переатестування.

Чергові спеціальні звання присвоюються особам рядового і начальницького складу ДКВС України, особам, переведеним з міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, особовому складу яких відповідно до законодавства присвоюються військові чи спеціальні звання, за умови відповідності спеціального звання, до присвоєння якого подається особа, спеціальному званню, передбаченому займаною штатною посадою, а також за досягнення високих результатів в оперативно-службовій діяльності, сміливі та самовіддані дії при виконанні службових обов’язків достроково та на один ступінь вище звання, передбаченого займаною штатною посадою.

Первинні спеціальні звання рядового і молодшого начальницького складу ДКВС України присвоюються керівниками органів і установ, які приймають рішення про прийняття на службу, одночасно з рішенням про прийняття на службу та призначення на посаду.

Первинні спеціальні звання середнього і старшого начальницького складу присвоює Міністр юстиції України.

Чергові спеціальні звання мають право присвоювати:

1) керівники органів і установ – спеціальні звання молодшого, середнього начальницького складу, щодо яких вони приймають рішення про прийняття на службу;

2) керівники міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації, навчальних закладів – спеціальні звання молодшого начальницького складу достроково та на один ступінь вище звання, передбаченого займаною штатною посадою;

3) Міністр юстиції України – спеціальні звання старшого начальницького складу до полковника внутрішньої служби включно, а також спеціальні звання середнього і старшого начальницького складу достроково та на один ступінь вище звання, передбаченого займаною штатною посадою;

4) Президент України – спеціальні звання вищого начальницького складу.

Строки вислуги в спеціальних званнях молодшого начальницького складу:

молодшого сержанта внутрішньої служби – 1 рік;

сержанта внутрішньої служби – 2 роки;

старшого сержанта внутрішньої служби – 3 роки;

прапорщика внутрішньої служби – 5 років.

Строки вислуги в званнях рядового внутрішньої служби, старшини внутрішньої служби, а також старшого прапорщика внутрішньої служби не встановлюються.

Строки вислуги в спеціальних званнях осіб середнього і старшого начальницького складу:

молодшого лейтенанта внутрішньої служби – 1 рік;

лейтенанта внутрішньої служби – 2 роки;

старшого лейтенанта внутрішньої служби – 3 роки;

капітана внутрішньої служби – 3 роки;

майора внутрішньої служби – 4 роки;

підполковника внутрішньої служби – 5 років.

Строки вислуги в званнях полковника внутрішньої служби і вище не встановлюються.

Чергові спеціальні звання особам рядового і начальницького складу ДКВС України присвоюються в послідовному порядку після закінчення встановленого строку вислуги в попередньому званні за умови відповідності штатної посади чергового звання спеціальному званню, передбаченому займаною штатною посадою та позитивної характеристики.

Строк вислуги в спеціальному званні обчислюється від дня підписання наказу про присвоєння звання.

Достроково спеціальні звання можуть бути присвоєні в порядку заохочення після закінчення не менше половини визначеного строку вислуги в спеціальному званні у разі відповідності спеціального звання, що присвоюється, спеціальному званню, передбаченому займаною штатною посадою.

Наказ про присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу ДКВС України видається один раз на місяць в останній робочий день місяця.

Особи начальницького складу ДКВС України можуть бути позбавлені спеціального звання за вчинення кримінального правопорушення на підставі вироку суду, що набрав законної сили.

Позбавлення спеціального звання здійснюється за наказом Міністра юстиції України,  керівника органу чи установи, який присвоїв відповідне спеціальне звання.

Підрозділи персоналу органів чи установ протягом десяти днів з моменту отримання належним чином завіреної копії вироку суду, що набрав законної сили, про позбавлення спеціального звання осіб молодшого та середнього начальницького складу готують відповідний наказ з особового складу.

Для підготовки проекту наказу про позбавлення спеціального звання осіб старшого начальницького складу підрозділи персоналу органів чи установ в десятиденний строк надсилають до служби управління персоналом Міністерства юстиції України подання про позбавлення спеціального звання внутрішньої служби та завірену належним чином копію вироку суду, що набрав законної сили.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика