Мін’юст ініціює скасування кримінальної відповідальність за неподання е-декларацій через проблеми з Реєстром

Міністерство юстиції розробить законопроект, який звільнить від кримінальної відповідальності тих, хто не зможе подати електронну декларацію до 1 квітня через технічні проблеми з реєстром. Про це на засіданні уряду сказав Міністр юстиції Павло Петренко, пише Лівий берег.
«Наша перша пропозиція – оперативно розробити зміни до закону, тому що без зміни в законодавство ми цю ситуацію не виправимо в частині інституційної проблеми. Якщо Держспецзв'язку не зможе надати можливість подати декларації, то нам потрібно буде просити парламент, щоб для людей, які подали чернетки, скасували кримінальну відповідальність і дали їм можливість подати декларації протягом 10 днів, умовно кажучи», – сказав Петренко.
Окрім того, Мін’юст вимагає, щоб після цього було проведено незалежний аудит роботи НАЗК за останній рік. «Я пропоную, щоб у законі було прописано швидкий конкурс з перезавантаження», – додав Міністр.
Зазначимо, у НАЗК заявили, що Реєстр електронних декларацій відновив роботу, але без публічної частини і працюватиме зі збоями до 1 травня через перевантаження системи.
Читайте також
—
Затверджено перелік документів, що засвідчують рівень володіння англійською мовою особами, які претендують на зайняття окремих посад

ВРП ухвалила рішення звільнити п'ятьох суддів у відставку за загальними обставинами

Інформація про відсіч збройної агресії РФ проти України станом на 26 червня 2026 року
