Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
НовиниУкраїна

Міносвіти презентувало положення про студентські гуртожитки: усі деталі

06.12.2018 / 15:37
397
+A
-a

Міносвіти презентувало положення про студентські гуртожитки: усі деталі

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект типового положення про користування студентськими гуртожитками у закладах вищої освіти.

Це Положення визначає особливості користування гуртожитками закладів вищої освіти, які використовуються для проживання здобувачів освіти та визначає порядок надання та користування жилою площею і житловими приміщеннями, умови проживання та правила внутрішнього розпорядку у них.

«Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 06 січня 2019 року на електронну адресу: v_vykhor@mon.gov.ua», – йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, студентські гуртожитки використовуються для поселення під час навчання здобувачів вищої освіти (студентів, курсантів (слухачів), аспірантів, ад’юнктів, докторантів, асистентів-стажистів), інших осіб, які навчаються у закладах вищої освіти (слухачів, інтернів, лікарів-резидентів), які не мають постійного місця проживання у місці розташування відповідного закладу вищої освіти (його відокремленого структурного підрозділу).

У студентські гуртожитки можуть бути поселені здобувачі вищої освіти заочної форми навчання на період проведення екзаменаційної сесії, вступники з інших міст на період проведення вступних випробувань, а також вступники з числа дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови відсутності в них іншого місця проживання.

Вільні кімнати у студентських гуртожитках в обсязі не більше 5 відсотків загальної жилої площі гуртожитку можуть за погодженням з органом студентського самоврядування використовуватися для поселення працівників закладу вищої освіти та/або для створення відокремленого готелю.

Під студентські гуртожитки надаються спеціально збудовані або перебудовані з цією метою будинки. Студентські гуртожитки можуть створюватись в орендованих будинках (приміщеннях), що пристосовані під гуртожиток.

Не допускається розміщення житлових приміщень для студентів у підвалах, мансардах і цокольних поверхах будівлі гуртожитку.

Житлові приміщення у студентських гуртожитках можуть використовуватися для:

спільного проживання одиноких осіб (житлові приміщення перебувають в загальному користуванні декількох осіб, що не перебувають між собою в сімейних стосунках);

відособленого проживання одиноких осіб;

відособленого проживання сімей здобувачів вищої освіти.

Заклад вищої освіти може використовувати студентські гуртожитки для надання платних або безоплатних послуг, перелік яких визначений законодавством, мешканцям гуртожитків або іншим фізичним чи юридичним особам.

Житлова площа та місця загального користування у студентському гуртожитку не можуть бути приватизовані, обміняні, закладені чи заброньовані. Кожне приміщення у студентському гуртожитку повинно мати функціональне призначення. Рішення про перепрофілювання приміщень у студентському гуртожитку приймається керівництвом закладу освіти за погодженням з органом студентського самоврядування.

Адміністрація закладу вищої освіти зобов’язана забезпечити необхідні умови для проживання, самостійної роботи, відпочинку, зайняття фізичною культурою, а також дотримання відповідних санітарних норм і правил у студентських гуртожитках.

Заклади вищої освіти забезпечують оприлюднення на своїх веб-сайтах інформацію про наявність гуртожитків та вільних місць у них, розмір плати за проживання.

Для одержання в користування жилої площі у студентському гуртожитку особа подає заяву на ім’я керівника закладу вищої освіти у строки, встановлені відповідними нормативними документами закладу вищої освіти.

Подані заяви попередньо розглядаються житловими комісіями, які готують список студентів, рекомендованих до поселення у студентські гуртожитки, та подають його на затвердження керівникові закладу вищої освіти.

Типова форма договору найму житла у студентському гуртожитку затверджується керівником закладу вищої освіти за погодженням з органом студентського самоврядування.

Для поселення до студентського гуртожитку особа пред’являє ордер на жилу площу та документ, що посвідчує її особу. Нормативними документами закладу вищої освіти може бути передбачено необхідність подання довідки про результати флюорографічного обстеження під час поселення. Забороняється вимагати будь-які інші документи для поселення у студентський гуртожиток.

Ордер зберігається у коменданта гуртожитку протягом усього строку проживання студента у гуртожитку.

Особи, що вселяються до студентського гуртожитку повторно, поселяються, як правило, у кімнати, у яких вони мешкали раніше.

Мешканці студентських гуртожитків, у тому числі неповнолітні, мають право безперешкодного цілодобового доступу до студентського гуртожитку (входити до нього та виходити з нього).

Забороняється вимагати від мешканців студентських гуртожитків надавати усні або письмові пояснення щодо причин їх входу до чи виходу з гуртожитку у певний час доби.

Відвідувачі мають право перебувати у студентському гуртожитку строком до 16 годин – безоплатно, а довший час або у період з 23 год по 06 год – на підставі письмової заяви мешканця гуртожитку та письмової згоди усіх осіб, які проживають спільно із ним (у разі спільного використання житлового приміщення) із оплатою за тимчасове перебування відвідувача у студентському гуртожитку, але не довше 72 годин і не частіше одного разу на місяць.

Для входу у студентський гуртожиток відвідувачі пред’являють документ, що посвідчує їх особу, та власним підписом у журналі реєстрації відвідувачів засвідчують, що вони ознайомлені із правилами внутрішнього розпорядку у студентському гуртожитку.

У разі порушення відвідувачем правил внутрішнього розпорядку, йому може бути заборонено відвідувати студентські гуртожитки відповідного закладу вищої освіти на певний строк, але не довше як на 1 рік.

Забороняється встановлювати вимоги щодо внесення плати за проживання у студентських гуртожитках більш як на 1 місяць наперед.

Розмір плати за проживання у студентських гуртожитках може змінюватися не частіше одного разу на рік і не більш як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
ЗАХОДИ
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика