Відкрити фірму в Польщі
НовиниУкраїна

Набрав чинності Закон України «Про ратифікацію Паризької угоди»

13.08.2016 / 09:27
2326
+A
-a

Набрав чинності Закон України «Про ратифікацію Паризької угоди»

13 серпня набрав чинності Закон України  від 14 липня 2016 року № 1469-VIII «Про ратифікацію Паризької угоди».

Паризька угода була вчинена 12 грудня 2015 року на 21 Конференції Сторін Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату та підписана від імені України 22 квітня 2016 року у м. Нью-Йорку. Як зазначено у пояснювальній записці, Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату у 1997 році, таким чином визнавши, що зміна клімату Землі та її несприятливі наслідки є предметом спільного занепокоєння людства, а отже, всі країни повинні зробити свій внесок, враховуючи спільну, але диференційовану відповідальність, для зменшення викидів парникових газів, які, в свою чергу, викликають глобальне потепління.

Конвенція є рамковим документом, який містить в основному загальні принципи та наміри, тоді як конкретні дії щодо скорочення викидів парникових газів нею не передбачені. Саме тому був підписаний Кіотський протокол, який закріпив кількісні зобов’язання щодо скорочення викидів парникових газів, однак, лише для невеликої кількості сторін Конвенції. Угода ж прийде на зміну Кіотському протоколу та передбачатиме, що кожна сторона Конвенції буде робити певні кроки щодо боротьби зі зміною клімату відповідно до своїх можливостей.

Угода набере чинності, коли не менше 55 сторін Конвенції, на частку яких, за оцінками, припадає в сукупності щонайменше 55 % загальних глобальних викидів парникових газів, здадуть на зберігання свої ратифікаційні грамоти, інструменти про прийняття, затвердження або приєднання. Наразі Угоду ратифікували 19 сторін Конвенції, на частку яких припадає в сукупності 0,18 % загальних глобальних викидів парникових газів. Відомо, що процедуру ратифікації Угоди пройшли Франція та Угорщина.

Угода спрямована на зміцнення глобального реагування на загрозу зміни клімату через:

1)стримання зростання глобальної середньої температури значно нижче 2°С понад до індустріальні рівні та докладання зусиль з метою обмеження зростання температури до 1,5°С понад доіндустріальні рівні, визнаючи, що це суттєво знизить ризики та наслідки зміни клімату;

2)підвищення здатності адаптуватись до несприятливих наслідків зміни клімату, а також сприяння опірності до зміни клімату та низьковуглецевому розвитку таким чином, щоб не ставити під загрозу виробництво продовольства;

3)забезпечення узгодженості фінансових потоків із напрямком   низьковуглецевого та опірного до зміни клімату розвитку.

Головним аргументом для ратифікації такої Угоди є той факт, що питання скорочення викидів парникових газів для України стоїть в одній площині зі зменшенням частки використання викопного палива, забезпечення енергонезалежності країни, диференціації постачання енергоресурсів та сталого розвитку країни в цілому. Україна сама визначатиме для себе зобов’язання щодо рівня викидів парникових газів з урахуванням її соціально-економічного розвитку та фінансових можливостей.

Положення пунктів 1-2 статті 9 Угоди визначають, що у її рамках Україна не матиме фінансових зобов'язань. За аналогією з Кіотським протоколом залучення фінансової допомоги, імовірно, буде здійснюватися через добровільну співпрацю задля підвищення амбітності дій щодо запобігання зміні клімату та адаптації до неї. Також ця стаття передбачає сприяння скороченню викидів парникових газів і підтримки сталого розвитку.

«Ратифікація Угоди продемонструє закордонним інвесторам необхідність підтримати низьковуглецевий шлях розвитку країни, а також надасть можливість залучити чималі кошти у проекти зі зміни клімату, що охоплюють різні сектори економіки – від енергетичного до аграрного», – зазначено у документі.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи можуть бути в Україні ефективними  антикорупційні органи? donum auctoris Чи можуть бути в Україні ефективними антикорупційні органи?
Ефективність будь-якого державного інституту, у тому числі правоохоронних органів, полягає у досягненні мети, яка...
Про нововведення у кримінальному процесуальному законодавстві - на круглому столі в Івано-Франківську суддя Верховного Суду Надія Стефанів Феміда Про нововведення у кримінальному процесуальному законодавстві - на круглому столі в Івано-Франківську суддя Верховного Суду Надія Стефанів
14 квітня в Івано-Франківську пройшов круглий стіл, під час якого проаналізовано основні зміни до Кримінального п...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20
20.04.2018 09:00:00 - Legal Medical Forum
21 22
23 24 25 26 27
27.04.2018 09:30:00 - Право&Бізнес
28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.04.2018 09:00:00 - Legal Medical Forum
27.04.2018 09:30:00 - Право&Бізнес
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика